День винахідника і раціоналізатора в НЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


День винахідника і раціоналізатора в НЕНЦ

22 вересня 2022 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді  (НЕНЦ) фахівцями Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) в рамках відзначення Дня винахідника і раціоналізатора проведено відкрите заняття, для гуртківців Центру та учнів шкіл міста, з основ інтелектуальної власності (ІВ).

У великій актовій залі головного корпусу зібралося понад 100 вихованців гуртків, педагогічні працівники, батьки. Захід відкрив директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор Володимир Вербицький, який підкреслив важливість розуміння основ ІВ для подальшого розвитку в творчій та технічній площині, професійної реалізації, а також подякував Укрпатенту за багаторічну співпрацю та підтримку юних новаторів. В організації та проведенні відкритого уроку взяли участь фахівці Укрпатенту:  начальник відділу підготовки і перепідготовки та підвищення кваліфікації Ксенія Голубєва, професіонал з інтелектуальної власності 1 категорії, неодноразовий представник журі на всеукраїнських змаганнях  Лев Осадчук, провідний професіонал з інтелектуальної власності Олександр Громов, професіонали з інтелектуальної власності Марчевська Юлія, Самарська Лариса і Дмитрів Ольга.

В презентаціях Олександра Громова і Марчевської Юлії було приділено увагу основним поняттям та ідеям, закладеним в основу інтелектуальної власності. Вихованці НЕНЦ дізналися, яким чином новаторські та творчі ідеї втілюються в життя, кого можна вважати винахідником, автором, що відносять до об’єктів промислової власності, авторського права та суміжних прав та чим об’єкти відрізняються між собою, як зареєструвати власний об’єкт, отримати охоронний документ та заробити на інтелектуальній власності. Крім цього діти побачили приклади найбезглуздіших винаходів, які вигадали люди, а також дізналися про видатних авторів та винахідників, творчий та інноваційний доробок яких суттєво змінив світ.

В свою чергу вихованці НЕНЦ та учні Дитячої інженерної академії поділилися своїми здобутками і напрацюваннями. Професіонали Самарська Лариса і Дмитрів Ольга взяли інтерв’ю у талановитої молоді.

Під час відкритого уроку фахівцями Укрпатенту активно використовувалися допоміжні навчальні матеріали у вигляді інформаційно-просвітницької літератури та відео. Також з боку організаторів захід було забезпечено необхідним технічним обладнанням (комп’ютерна, проєкційна та аудіопідсилювальна техніка).

По завершенню навчальних активностей юні слухачі відкритого уроку з основ ІВ отримали відповідні сертифікати і подарунки від Укрпатенту. Учасники заходу активно фотографувалися на пам’ять.

Інформація щодо відкритого заняття на сайті державного підприємства “Укрпатент”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар