День винахідника і раціоналізатора в НЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


День винахідника і раціоналізатора в НЕНЦ

22 вересня 2022 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді  (НЕНЦ) фахівцями Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) в рамках відзначення Дня винахідника і раціоналізатора проведено відкрите заняття, для гуртківців Центру та учнів шкіл міста, з основ інтелектуальної власності (ІВ).

У великій актовій залі головного корпусу зібралося понад 100 вихованців гуртків, педагогічні працівники, батьки. Захід відкрив директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор Володимир Вербицький, який підкреслив важливість розуміння основ ІВ для подальшого розвитку в творчій та технічній площині, професійної реалізації, а також подякував Укрпатенту за багаторічну співпрацю та підтримку юних новаторів. В організації та проведенні відкритого уроку взяли участь фахівці Укрпатенту:  начальник відділу підготовки і перепідготовки та підвищення кваліфікації Ксенія Голубєва, професіонал з інтелектуальної власності 1 категорії, неодноразовий представник журі на всеукраїнських змаганнях  Лев Осадчук, провідний професіонал з інтелектуальної власності Олександр Громов, професіонали з інтелектуальної власності Марчевська Юлія, Самарська Лариса і Дмитрів Ольга.

В презентаціях Олександра Громова і Марчевської Юлії було приділено увагу основним поняттям та ідеям, закладеним в основу інтелектуальної власності. Вихованці НЕНЦ дізналися, яким чином новаторські та творчі ідеї втілюються в життя, кого можна вважати винахідником, автором, що відносять до об’єктів промислової власності, авторського права та суміжних прав та чим об’єкти відрізняються між собою, як зареєструвати власний об’єкт, отримати охоронний документ та заробити на інтелектуальній власності. Крім цього діти побачили приклади найбезглуздіших винаходів, які вигадали люди, а також дізналися про видатних авторів та винахідників, творчий та інноваційний доробок яких суттєво змінив світ.

В свою чергу вихованці НЕНЦ та учні Дитячої інженерної академії поділилися своїми здобутками і напрацюваннями. Професіонали Самарська Лариса і Дмитрів Ольга взяли інтерв’ю у талановитої молоді.

Під час відкритого уроку фахівцями Укрпатенту активно використовувалися допоміжні навчальні матеріали у вигляді інформаційно-просвітницької літератури та відео. Також з боку організаторів захід було забезпечено необхідним технічним обладнанням (комп’ютерна, проєкційна та аудіопідсилювальна техніка).

По завершенню навчальних активностей юні слухачі відкритого уроку з основ ІВ отримали відповідні сертифікати і подарунки від Укрпатенту. Учасники заходу активно фотографувалися на пам’ять.

Інформація щодо відкритого заняття на сайті державного підприємства “Укрпатент”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар