Юннати завітали у Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр на День відкритих дверей | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Юннати завітали у Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр на День відкритих дверей

Юннати завітали у ЗОЕНЦ на День відкритих дверей з надією незабаром повернутись у свій заклад, де для гурткових занять є всі необхідні творчі лабораторії. Тут у воєнний час проживають харків’яни

22 вересня 2022 року у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі пройшов незабутній день. Всі зібрались у стінах рідного екоцентру на традиційний вересневий івент – День відкритих дверей, у рамках якого діти відзначили День юного натураліста та Всесвітню акцію „Голуб Миру”.

Окрім юннатів, які вже не один рік приходять в екоцентр, щоб зайнятися справою, яка їм до душі, сюди завітали майбутні вихованці гуртків та їхні батьки. Під час заходу гості мали можливість ознайомитись із доступними творчими лабораторіями: кутком живої природи, пташником вольєрного типу, юннатівським дендропарком. На різних локаціях, тематично оформлених майданчиках діти брали активну участь у пізнавальному екологічному квесті та патріотичних іграх.

Радість акції розділяли почесні гості, а саме: кандидат біологічних наук, викладач кафедри лісництва географічного факультету УжНУ – Андрій Мигаль; керівник інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей; відомий дендролог Закарпаття, який висадив в дендропарку ЗОЕНЦ перші аборигенні та екзотичні дерева – Адальберт Рішко, членкиня президії Закарпатського товариства охорони природи Світлана Шох.

Відкрив івент директор екоцентру Олександр Геревич. Він привітав колег і всіх присутніх з початком нового навчального року, побажав юннатам та педагогам плідної роботи, творчого натхнення, позитивних вражень, щоб юннатівська сім’я розширювалась і надалі міцніла добрими та креативними дослідницькими, природоохоронними справами.

Спочатку вже традиційно прозвучав гімн нашої держави. Потому присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять військових ЗСУ та 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, мирних громадян, дітей, які загинули унаслідок повномасштабної збройної агресії росії проти України.

Захід продовжився посвятою в юннати, де юні природолюби відповідали на питання вікторини, відгадували тварин за їхніми хвостами, тінню та звуком. Чудово впоралися і з цим завданням, показали, що кожен гідний звання „Юний натураліст”. Отримали документ – „памʼятку юнната”, а значить, що список обовʼязків поповнився новими пунктами.

Долучившись до Всесвітньої акції „Голуб миру” юннати випустили пернатих у мирне і безкрайнє небо. Також школярі залюбки обклеїли карту України символічними паперовими голубами зі словами побажання миру.

В кінці заходу учасники відправились у країну екологічних див та розваг. Досвідчені педагоги екоцентру підготували різноманітні зупинки, де діти перевіряли свої знання, погравши, зокрема, у „Відгадай, якої рослини цей плід” (Величканич О. М.), „Зелена аптека” (Павко М. М.), „Знай, люби свою країну” (Кремінь О. І.) та „Корисна їжа – запорука нашого здоров’я” (Стрічко О. П.). Юні природоохоронці залюбки виготовляли екокартину з природного матеріалу (Катрич І. С .) та патріотичний плакат – „Діти за мир в Україні” (Казаріна Є. І.). Оглянули виставку „Щедрість рідної землі”.

Відвідавши юннатівську пасіку, діти дізналися про цей цікавий напрям дослідницької роботи, а ще скуштували цілющий мед.

У рамках програми заходу поблизу висадженої алеї туй на честь воїнам Закарпатської 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, всі учасники Дня відкритих дверей дружно встановили іменну етикетку. Ще встановлені 10 етикеток біля інших іменних дерев у дендропарку.

Велика вдячність всім, хто завітав на юннатівський івент.

Діти з нетерпінням чекають повернення у свій улюблений екоцентр!

Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар