З 14 до 18 березня 2016 р. у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведена весняна сесія Природничої школи учнівської молоді. Учасниками навчально-виховного процесу в Природничій школі учнівської молоді стали 58 слухачів І і ІІ року навчання. Серед них учні загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладів, що забажали набути якісних знань, а також умінь і навичок науково-практичної та експериментальної роботи з природничих дисциплін.
Навчання у Школі здійснювалось в наукових відділеннях за напрямами: біологія, хімія, народні ремесла, флористика та фітодизайн.
За підсумками дворічного навчання у відділеннях проведено написання контрольних завдань та відбувся конкурс-захист науково-дослідницьких робіт відповідно до умов конкурсу-захисту у Малій академії наук.
Кращі з випускників Школи, відповідно до пункту 6 третього розділу Положення про природничу школу учнівської молоді, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 31.01.2015 р. № 75, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.01.2015 р. № 6573-0-26-15/10.1, направлені на ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.