Урядовий кур`єр. 9 грудня 2009 року, середа, № 229 ДОРОСЛІ СПРАВИ УЧНІВСЬКИХ БРИГАД | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти (змішаний формат) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** 22 - 24 жовтня 2024 року - Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» (дистанційно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 30 листопада - 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно)


Урядовий кур`єр. 9 грудня 2009 року, середа, № 229 ДОРОСЛІ СПРАВИ УЧНІВСЬКИХ БРИГАД

Урядовий кур`єр. 9 грудня 2009 року, середа, № 229

ДОРОСЛІ СПРАВИ УЧНІВСЬКИХ БРИГАД

Для допрофесійної підготовки шкільної молоді в Хотинському районі Чернівецької області на базі Полянського учнівського лісництва діє еколого-лісовий комплекс. За 39 років функціонування понад одна тисяча учнів загальноосвітніх шкіл здобули в ньому трудове загартування. Майже половина з них обрали фах лісівника.

Коментарі щодо ефективності профорієнтаційної роботи в шкільних лісництвах, як видно зі статистики, не потрібні. А їх в Україні, за даними Національного еколого-натуралістичного центру, 453.

– Двадцять років тому, – зауважує директор центру, доктор педагогічних наук Володимир Вербицький, – таких учнівських формувань мали майже вдвічі більше. Для відновлення й пожвавлення роботи влітку 2000 року ми провели Всеукраїнський конкурс на найкраще учнівське лісництво, який став традиційним. Це стимулювало роботу. 2005 року працювало вже понад 300 учнівських лісництв. Відтоді додалось ще 153.

Володимир Валентинович розповідає про величезну роботу, яку із задоволенням проводять діти. Вона передбачає навчання, посадку й догляд дерев, участь у різних природоохоронних акціях.

– А в Луцьку, – продовжує Володимир Вербицький, – ми провели Всеукраїнський зліт учнівських виробничих бригад – формувань, про які, на жаль, у багатьох селах вже забули. Адже з реформуванням аграрних відносин дещо забуто про підготовку надійної хліборобської зміни. Тож і залишилось в Україні менш як 400 учнівських виробничих бригад. Тим часом в умовах ринкової економіки особливого значення набуває поєднання навчальної і виробничої праці школярів.

Це добре розуміють на Волині. Тут функціонує 80 аграрних об’єднань, де молодь навчають працювати на землі, готують до продуктивної праці у сільськогосподарському виробництві. Понад п’ять тисяч юнаків та дівчат працюють у ланках овочівників, рослинників, садоводів, механізаторів.

На зльоті були презентовані кращі трудові об’єднання загальноосвітніх закладів області. Там юннати випробовують нові сорти, з’ясовують вплив добрив та умов вирощування на врожай сільськогосподарських культур. Продукцію, вирощену на полях трудових аграрних об’єднань, використовують у шкільних їдальнях.

За результатами зльоту ухвалено пропозиції щодо вдосконалення роботи трудових аграрних об’єднань школярів, учнівських виробничих бригад. Зокрема, його учасники вважають за потрібне затвердити Положення про УВБ та трудове аграрне об’єднання, надати доплату їхнім керівникам – 20 відсотків від посадового окладу, спростити процедуру створення спецрахунку учнівського аграрного об’єднання та обліку і реалізації вирощеної продукції.

Підготував Микола Петрушенко, “Урядовий кур’єр”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • rp888
  • betseru
  • scatter hitam
  • 77rabbit
  • dewa288
  • rp888