Урядовий кур`єр. 9 грудня 2009 року, середа, № 229 ДОРОСЛІ СПРАВИ УЧНІВСЬКИХ БРИГАД | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Урядовий кур`єр. 9 грудня 2009 року, середа, № 229 ДОРОСЛІ СПРАВИ УЧНІВСЬКИХ БРИГАД

Урядовий кур`єр. 9 грудня 2009 року, середа, № 229

ДОРОСЛІ СПРАВИ УЧНІВСЬКИХ БРИГАД

Для допрофесійної підготовки шкільної молоді в Хотинському районі Чернівецької області на базі Полянського учнівського лісництва діє еколого-лісовий комплекс. За 39 років функціонування понад одна тисяча учнів загальноосвітніх шкіл здобули в ньому трудове загартування. Майже половина з них обрали фах лісівника.

Коментарі щодо ефективності профорієнтаційної роботи в шкільних лісництвах, як видно зі статистики, не потрібні. А їх в Україні, за даними Національного еколого-натуралістичного центру, 453.

– Двадцять років тому, – зауважує директор центру, доктор педагогічних наук Володимир Вербицький, – таких учнівських формувань мали майже вдвічі більше. Для відновлення й пожвавлення роботи влітку 2000 року ми провели Всеукраїнський конкурс на найкраще учнівське лісництво, який став традиційним. Це стимулювало роботу. 2005 року працювало вже понад 300 учнівських лісництв. Відтоді додалось ще 153.

Володимир Валентинович розповідає про величезну роботу, яку із задоволенням проводять діти. Вона передбачає навчання, посадку й догляд дерев, участь у різних природоохоронних акціях.

– А в Луцьку, – продовжує Володимир Вербицький, – ми провели Всеукраїнський зліт учнівських виробничих бригад – формувань, про які, на жаль, у багатьох селах вже забули. Адже з реформуванням аграрних відносин дещо забуто про підготовку надійної хліборобської зміни. Тож і залишилось в Україні менш як 400 учнівських виробничих бригад. Тим часом в умовах ринкової економіки особливого значення набуває поєднання навчальної і виробничої праці школярів.

Це добре розуміють на Волині. Тут функціонує 80 аграрних об’єднань, де молодь навчають працювати на землі, готують до продуктивної праці у сільськогосподарському виробництві. Понад п’ять тисяч юнаків та дівчат працюють у ланках овочівників, рослинників, садоводів, механізаторів.

На зльоті були презентовані кращі трудові об’єднання загальноосвітніх закладів області. Там юннати випробовують нові сорти, з’ясовують вплив добрив та умов вирощування на врожай сільськогосподарських культур. Продукцію, вирощену на полях трудових аграрних об’єднань, використовують у шкільних їдальнях.

За результатами зльоту ухвалено пропозиції щодо вдосконалення роботи трудових аграрних об’єднань школярів, учнівських виробничих бригад. Зокрема, його учасники вважають за потрібне затвердити Положення про УВБ та трудове аграрне об’єднання, надати доплату їхнім керівникам – 20 відсотків від посадового окладу, спростити процедуру створення спецрахунку учнівського аграрного об’єднання та обліку і реалізації вирощеної продукції.

Підготував Микола Петрушенко, “Урядовий кур’єр”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар