Тренінг до Міжнародного дня лісу | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Тренінг до Міжнародного дня лісу

У рамках відзначення Міжнародного дня лісів Оксаною Кремінь, завідувачкою відділу екології та природоохоронної роботи КЗПО „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”, було проведено екологічний тренінг „Майбутнє лісу у твоїх руках”. Учасниками якого були юні охоронці природи, вихованці КЗПО „ПАДІЮН”.

Тренінг проведено з метою поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень та дотримання правил поведінки в лісі.

Розпочався захід з роздумів „Що таке ліс? З чим асоціюється це слово?” Після чого всі учасники знайомились між собою за допомогою гри „Шишкофон”, називаючи своє ім’я, а також тварину, з якою вони себе асоціюють та чому. Також обговорили правила тренінгу та очікувані результати.

Для зняття напруження та налаштування на тему виховної бесіди, школярі виконали вправу „Звуки природи”, уявно перенеслися до лісу, насолоджуючись шумом дерев, співом птахів та дзюрчанням потічків.

З переглянутої пізнавальної мультимедійної презентації, діти дізнались про функції лісу, його значення, цікаві факти про ліс основні лісоутворюючі породи та тварин – типових мешканців лісу.

Змістовно й творчо пройшла вправа виготовлення агітаційного плаката „Збережемо ліси Карпат”. За допомогою ватманів, маркерів, журналів, у вигляді колажу вихованці висловили своє бачення щодо значення лісів та необхідності їх охорони.

Цікавими і пізнавальними виявились екологічні вправи, зокрема: „Кодекс поведінки в лісі”, „Відгадай тварину”, „Рослинність лісу”, „З чим не можна ходити в ліс?”.

Підсумовуючи проведену роботу, юні охоронці природи висловлювали свої побажання та враження від тренінгу на „Дереві підсумків”.

Під час заходу між юннатами створилася атмосфера неформального, невимушеного спілкування, яка відкрила безліч варіантів розв’язання проблеми, заради якої вони зібралися.

Відтак дійшли висновку, що  лише спільна мета та прийняття власної відповідальності за охорону природи дасть змогу вирішити суспільно значущі екологічні проблеми.

Тож, всім людям треба пам’ятати, що ліс – це не тільки безцінний дар природи, але її краса, втілення життя і здоров’я.  Нам просто потрібно намагатися, щоб цю неповторну красу лісів побачили і наші нащадки! Так давайте збережемо багатство нашої природи – наші ліси! Зберегти її – це обов’язок кожного з нас.

Оксана Кремінь, завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи КЗПО „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар