Інформація про проведення весняної сесії учнів обласної Природничої школи | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Інформація про проведення весняної сесії учнів обласної Природничої школи

Відповідно до наказу департаменту управління освіти і науки облдержадміністрації від 25 березня 2016 року № 200/0/212-16 „Про проведення весняної сесії учнів обласної Природничої школи”, плану роботи комунального закладу освіти „Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор – Педан Ю.Ф., далі – КЗО „ДОЕНЦДУМ”) на 2016 рік для учнів обласної Природничої школи (далі – Школа) 29-30 березня поточного року проводилася весняна сесія по секціях: хімії; флористики та зеленої архітектури; біології та екології; агрономії, ветеринарії та зоотехнії; сучасних біотехнологій; психології і соціології.

Участь в сесії взяли 122 учня загальноосвітніх навчальних закладів з 13 регіонів області мм. Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Жовті Води, Марганця, Нікополя, Павлограду, Синельникове, Дніпропетровського, Магдалинівського, Новомосковського, Павлоградського, Солонянського, Томаківського районів.

Весняна сесія проводилася на базі вищих навчальних закладів м. Дніпропетровська: Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, Українського державного хіміко-технологічного університету, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету та Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді.

Учасникам заходу науковцями ВНЗ були прочитані лекції з методики проведення дослідження з сільськогосподарськими тваринами, агротехніки вирощування зернових культур (секція агрономії), історія і виникнення регулярного стилю в ландшафтному мистецтві (секція фітодизайну та зеленої архітектури), визначення якості деяких харчових продуктів, системно-структурного підходу до вивчення хімії металів (секція хімії). В секції біології і екології проведені практичні заняття за темою: „Система кровообігу людини”, а юні екологи вивчали Червону книгу України та заповідні території Дніпропетровщини.

Для учнів секції агрономії, ветеринарії та зоотехнії була проведена екскурсія до музею анатомії тварин на факультеті ветеринарної медицини Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету. Майбутні зоотехніки мали змогу ознайомитися з опорно-руховою системою ссавців та аномаліями розвитку різних видів тварин.

Для учнів секції екології та біології були проведені практичні заняття на базі зоологічного музею факультету біології, екології та медицини
ДНУ ім. О.Гончара, під час яких вони отримали знання про систематичні групи тварин ̶ представників різних зон земної кулі.

Слухачі секції психології активно брали участь у тренінгу: „Формування активної життєвої позиції”, „Моделі поведінки особистості”.

Учні секції флористики та зеленої архітектури взяли участь у проведенні майстер-класу по створенню спіральної техніки зборки букетів,
та використанню української символіки у флористиці. Дуже сподобалася учням екскурсія до ботанічного саду ДНУ ім. О. Гончара. Спеціаліст ботанічного саду Герман С.О. провів практичні заняття за темою: „Декоративні ознаки рослин відділу Покритонасінні і Голонасінні, їх значення при проектуванні об’єктів регулярного та пейзажного стилів”.

З метою формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, національного почуття вірності, любові до Батьківщини, поваги до культурного та історичного минулого України для слухачів Школи була організована екскурсія до Дніпропетровського історичного музею
ім. Д.І. Яворницького, який сьогодні є центром по вивченню історико-культурної пам’яті регіону, а також координатором музейного життя області.
У у музеї до уваги відвідувачів представлено близько 260 тисяч експонатів, що розповідають про історію Дніпропетровщини з давніх часів до сьогодення.

Для учнів всіх секцій науковими керівниками були проведені індивідуальні консультації з питань виконання контрольних робіт та підготовки науково-дослідницької роботи.

Секція хімії

Секція хімії

Секція психології і соціології

Секція психології і соціології

Секція психології і соціології

Секція психології і соціології

Секція біотехнології

Секція біотехнології

Секція біології

Секція біології

Секція агрономії, ветеринарії та зоотехнії

Секція агрономії, ветеринарії та зоотехнії

Проведення практичної роботи

Проведення практичної роботи

Проведення практичних занять в секції флористики та зеленої архітектури

Проведення практичних занять в секції флористики та зеленої архітектури

Екскурсія учнів секції флористики та зеленої архітектри до ботанічного саду ДНУ

Екскурсія учнів секції флористики та зеленої архітектри до ботанічного саду ДНУ

Екскурсія до історичного музею

Екскурсія до історичного музею

Методист з наукової роботи
КЗО „ДОЕНЦДУМ” Т.В.КОНДРАТЬЄВА

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар