Урядовий кур’єр. 10 листопада 2010 року, середа, № 210. ВІД ДИТИНСТВА ДО ЗРІЛОСТІ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 27 - 29 листопада 2024 року - фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (очно) *** до 29 листопада 2024 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2025» (заочно) *** до 30 листопада - 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День юного натураліста» (заочно) *** до 30 листопада 2024 року - подання матеріалів щодо участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі «Паросток» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно) *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» (заочно) *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» (заочно) *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) *** з 2024 року по 2029 рік - триває Всеукраїнський конкурс проєктів озеленення «Культура домівки»


Урядовий кур’єр. 10 листопада 2010 року, середа, № 210. ВІД ДИТИНСТВА ДО ЗРІЛОСТІ

Від дитинства до зрілості

ДАТА. Виповнилося 85 років Національному еколого-натуралістичному центру учнівської молоді

Микола ПЕТРУШЕНКО,
«Урядовий кур’єр»

Розпочиналося все 1925 року, коли у Києві відкрили першу біологічну станцію, пізніше перейменовану на Центральну дослідно-педагогічну агробіостанцію, Республіканську станцію юних натуралістів, Український державний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.
– На першому етапі діяльності, – каже його директор Володимир Вербицький, – основним завданням цього позашкільного закладу була методична і практична допомога в організації гуртків юннатів.

Сьогодні НЕНЦ – один з найвпливовіших позашкільних навчальних закладів відомих не лише в Україні, а й далеко за її межами. Він виступає ініціатором освітньої ідеології загальнонаціонального масштабу.

У його структурі 14 відділів та лабораторій, Всеукраїнська заочна біологічна школа, наукове товариство «Ерудит», позашкільний Природничий ліцей, Школа декоративно-прикладного мистецтва, куточок живої природи тощо.

Один з важливих напрямів діяльності Центру – пошук, розвиток і підтримка обдарованої учнівської молоді.

За роки діяльності Національного еколого-натуралістичного центру з його стін вийшло понад 50 тисяч випускників. Нинішнє покоління юннатів гідно відстоює честь країни на міжнародній арені. Серед вихованців позашкільних навчальних закладів багато призерів престижних міжнародних змагань, олімпіад, конкурсів. Випускники творчих учнівських об’єднань працюють провідними спеціалістами в галузі біології, ветеринарної медицини, очолюють сільськогосподарські підприємства, або ж передають свої знання та прищеплюють любов до природи підростаючому поколінню.

НЕНЦ успішно здійснює комплексну програму інтеграції національної освіти у європейський та світовий освітні простори.
Нині в Україні функціонує 172 позашкільних навчальних заклади еколого-натуралістичного спрямування. За 68 профілями працюють 12 тисяч творчих учнівських об’єднань, якими охоплено 90 тисяч дітей і підлітків. Методично-координаційну роботу в областях здійснюють обласні еколого-натуралістичні центри, станції юних натуралістів.

До 85-ї річниці НЕНЦ та юннатівського руху в Україні було проведено низку заходів. Кульмінацією святкування став Всеукраїнський зліт юних натуралістів, на якому відбулися тематичні виставки.

Хто зустрічався з юннатами, відвідував їхні святкові (і не тільки) виставки, переймався атмосферою щирості та безпосередності, бажанням творити добро і самовдосконалюватись. А це значить, що рух такого поважного віку завжди молодий, привабливий для юної зміни і набуває все нових і нових прихильників.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m 55tbet rp8888 hokiemas 66kbet a200m