Всеукраїнську інтернет-олімпіаду «Крок до знань – 2023» завершено | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Всеукраїнську інтернет-олімпіаду «Крок до знань - 2023» завершено

Відповідно до затвердженого МОН України Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2023 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) та з метою всебічної підтримки обдарованої молоді, впровадження інноваційно-освітніх методів і технологій у навчальних закладах України, забезпечення інтеграції вітчизняної освіти і науки у європейський, світовий простір Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України, упродовж 2022/2023 навчального року, провів Всеукраїнську інтернет-олімпіаду «Крок до знань – 2023».

Олімпіада відбувалась у два етапи. На початковій стадії учасниками стали 569 учнів, вихованців закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти віком від 8 до 17 років включно (3-11 класи).

І етап, у вигляді тестування з базових предметів шкільного циклу, проводився за такими дисциплінами: природознавство (для учнів 3-5 класів); англійська мова, біологія, географія, українська література, українська мова (для учнів 6-11 класів); екологія (для учнів 10-11 класів); історія України (для учнів 7-11 класів); інформатика, математика, фізика та хімія (для учнів 8-11 класів).

Відповідно до Положення про проведення Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Крок до знань – 2023», за підсумками І етапу, до участі у ІІ етапі були допущені учасники, які набрали не менше 70 балів за результатами тестування.

На ІІ етапі Олімпіади змагались 450 фіналістів. Необхідно було зробити відеозапис захисту власного експерименту, дослідження, спостереження (науки природничо-математичного циклу, технічні науки) або інформаційного сюжету, який розповідає про історію, сьогодення суспільства, громади, школи та інше (мова, література) і після обробки відеозапису, зареєструвати його на сторінці відтворення каналу Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді популярного відеохостингу Youtube. Відеоматеріали фіналістів розміщені в списку відтворення за покликанням https://www.youtube.com/playlist?list=PLR-VX7n0FPydTtGYEcLvYugwF087UXQgf.

Актуальні повідомлення щодо перебігу змагання розміщувалися на сторінці інтернет-олімпіади «Крок до знань» сайту Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та каналі інтернет-олімпіади на Facebook. За перегляд і відзначення авторської відео презентації учасник отримував «лайки», які додавались до загального оцінювання його здобутків.

Визначення кількості уподобань від прихильників, після публічного оприлюднення відеозахистів проєктів на каналі Youtube, відбувалось із застосуванням коригуючого коефіцієнту. Коефіцієнт застосовано з метою усунення окремих недоречностей, що виникли у процесі перегляду проєктів і визначення коректного числа набраних голосів, за наступною схемою:

– до 10 лайків – коефіцієнт 1:1

– від 11 до 20 лайків – коефіцієнт 1:10

– від 20 до верхньої межі уподобань – коефіцієнт 1:20.

На останній стадїї проведення інтернет-олімпіади відбулось закрите оцінювання відеопроєктів фіналістів представниками журі.

У підсумку кількість уподобань додано до результуючого балу, отриманого від журі і балу за проходження тестування з базової дисципліни.

За результатами проведення інтернет-олімпіади у 2022/2023 навчальному році підготовлено наказ по Національному еколого-натуралістичному центру учнівської молоді МОН України № 51 від 15 травня 2023 року. Переможці нагороджені Дипломами І ступеня, призери – Дипломами ІІ і ІІІ ступенів. Дипломами «на приз глядацьких симпатій» номіновано 34 учасники, відеопроєкти яких набрали понад 250 «лайків».

Слід зауважити що Всеукраїнську інтернет-олімпіаду «Крок до знань» було започатковано десять років тому, в 2013 році.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар