22 вересня 2024 року у місті Лева відбувся ІІ обласний Форум позашкілля «Розвиток позашкілля – шлях до перемоги” за ініціативи Департамент освіти і науки Львівської ОДА.
Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді привітно зустрів учасників Форуму на різноманітних пізнавальних майданчиках локації «Екопростір відкритий для всіх».
Еколого-натуралістичний напрям презентували Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр, Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді м. Червоноград, Станція юних натуралістів м. Стрия, Ліцей “Львівський” Львівської міської ради, Новояворівський краєзнавчий музей, Навчальний центр Мастак, Старицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва на території КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».
Відвідувачі поринули у цікаву мандрівку дендрологічним парком місцевого значення “Львівська Софіївка” КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», ознайомилися із видовим різноманіттям деревного, кущового та трав’янистого різноманіття. Біля верби японської кучерявої, висадженої у 2014 році на честь загиблих героїв Небесної сотні, вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх, хто загинув за волю України та виконали гімн Січових стрільців ” Ой у лузі червона калина”;
Учасники Форуму отримали позитивні емоції від «спілкування» із мешканцями контактного зоокуточка «Дружній до дітей» постійно діючої еколого-освітньої виставки «Планета ЗОО» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» та екзотичними тераріумними тваринами з колекції зоологічної виставки «Дитячий зоопарк» Львівського МДЕНЦ.
Гості із задоволенням оглянули чудову виставку поробок талановитих юннатів Львівщини, ознайомилися із діяльністю закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму області. Під час перегляду відеопрезентацій з приємністю смакували фіто чаями з лікарських рослин зборів НПП «Сколівські Бескиди», Карпат.
Експериментальним майданчиком для дослідників-початківців була локація «STEAM-лабораторія – світ інноваційних можливостей». Школярі ознайомилися із роботою електронного годинника на фруктовій батарейці, заміряли вміст нітратів в овочах та фруктах, вирощених на УНДЗД Центру та порівнювали їх з гранично допустимою нормою; досліджували вплив синтетичних миючих засобів на зелені водяні рослини; за допомогою рухомої моделі «Сонячна система» спостерігали рух планет, а також отримали багато цікавої інформації про нашу Сонячну систему.
Цікаво було на локації «Школа в природі», де в ігровій формі школярі вчились сортувати сміття правильно та брали участь у креативній екомайстерці зі створення листівок із сухоцвітів і вторинної сировини. Також за допомогою програми Flora Incognita діти навчилися визначати види рослин на навчально-дослідній земельній ділянці ЛОЦЕНТУМ.
Справжнім релаксом для всіх була локація «Еколенд», де діти із неймовірним захопленням поринули у світ яскравих екопригод та активного відпочинку. За допомогою гри, діти могли розвивати екологічні звички: сортувати відходи, очистити водойму від непотрібних предметів, а також порибалити. Родзинкою розваг стали мильні бульбашки – справжній антистрес для школярів.
Неймовірні враження та практичні вміння і навички відвідувачі отримали на локації «Творчий релакс», де брали участь у різноманітних креативних еко майстерках: «Солона акварель», «Флораріум – мінісад у банці», «Магніт із полімерної глини», «Яскраві коси з канекалоном», Аквагрим, “Рушничок на щастя”(Стація юних натуралістів м. Стрия). На майстер-класі рушничок був стилізований у вигляді листівки з міні-букетом із рослин-символів.
Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді м.Червоноград презентував гурток «Природознавство крізь призму англійської мови» . Керівник гуртка Люта Анастасія показала, як можна зацікавити діток до вивчення природознавства, використовуючи ігри англійською мовою, а саме: складання слів без допомоги рук, та грою «Хто перший?».
Вчителі Старицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва, Новояворівський краєзнавчий музей та Навчальний центр Мастак демонстрували виставку жанрів народного мистецтва: яворівську забавку, вибійку, вишивку яворівкою. Галина Мірецька проводила майстерку з розпису яворівської забавки, а Тетяна Корончевська вчила ліпити вироби з глини.
Надзвичайно цікавою та пізнавальною була презентація Ліцею “Львівський” Львівської міської ради на тему “Green Lab- коворкінг з вирощування мікрозелені”.
Під час Форуму педагоги ЛОЦЕНТУМ організували благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України. Експонатами на ярмарку були дитячі поробки: екосумки, картини, вироби із бісеру, вироби із природного матеріалу, тощо. Під час ярмарку пройшла благодійна лотерея, лотом на якій став комплект прикрас ручної роботи педагога ЛОЦЕНТУМ Василини Семенюк. Дякуємо усім небайдужим за активність та підтримку. Разом робимо все, що можемо, задля нашої перемоги.
Родзинкою для відвідувачів була тематична осіння фотозона, створена педагогами ЛОЦЕНТУМ, яка викликала радість і захоплення, а найголовніше – гарні світлини на згадку.
Дякуємо Богу та ЗСУ за мирне небо і можливість навчати та навчатись!
#Розвиваємо_Позашкілля_разом!!!