
Високий рівень різнопланової навчальної та виховної діяльності притаманний закладам освіти Жмеринської міської територіальної громади. Одним із шляхів забезпечення якості освіти в закладах Жмеринської міської громади є тісна співпраця закладу загальної освіти, дошкільної та позашкільної освіти, де є чудові традиції та вагомі результати в роботі із здобувачами освіти з питань еколого-натуралістичної, природоохоронної, експериментально-дослідницької роботи та національно-патріотичного виховання.
В усіх 14-ти загальноосвітніх закладах результативно та творчо працюють 43-гуртки еколого-натуралістичного спрямування; 2- учнівських лісництва; в 4-х школах діють учнівські НДЗД , що відповідають Положенню про них та учнівські трудові об’єднання. В усіх освітніх закладах створені та діють екологічні навчальні стежини йде активна співпраця із територіальним відділенням ВМАН.
Здобувачі освіти активні учасники, призери та переможці обласних, Всеукраїнських та Міжнародних еколого-натуралістичних конкурсів.
На базі КЗ «Жмеринський ліцей №1» діє, кращий в області, еколого-натуралістичний центр на громадських засадах (далі Центр), досвід якого вивчений та узагальнений Вінницькою обласною станцією юних натуралістів.
Центром успішно реалізовуються організаційні та дидактичні завдання: координації екологічного виховання з діяльністю натуралістичних об’єднань, екологічних служб та громадських природоохоронних організацій в ТГ, забезпечення експериментально-дослідницької діяльності здобувачів освіти, виховання екологічної культури молоді.
Забезпечуючи тісний зв’язок із педагогічними колективами Жмеринської міської територіальної громади, на базі Центру, з метою надання практичної методичної допомоги, плануються та проводяться: теоретичні та практичні семінари, вебінари, зустрічі, педагогічні івенти, воркшопи, тренінги з проблем екологічної освіти та виховання.
Своїм досвідом роботи педагоги Жмеринської міської громади постійно діляться з колегами під час проведення різних педагогічних зустрічей.
04.04.2025 року Вінницькою обласною станцією юних натуралістів спільно із управлінням освіти Жмеринської міської ради в онлайн форматі проведений обласний семінар-практикум «З досвіду еколого-натуралістичної, природоохоронної експериментально-дослідної роботи та національно-патріотичного виховання закладів освіти Жмеринської міської територіальної громади», на базі закладів освіти Жмеринської міської громади. Даний захід зібрав понад 120 педагогічних працівників Вінницької області. Адже таким досвідом роботи може поділитися не кожна територіальна громада чи заклад освіти.
Відкрила семінар-практикум та всесторонньо охарактеризувала стан еколого-натуралістичної роботи в області – Ольга Драгомирецька, директор Вінницької обласної станції юних натуралістів. З привітанням учасників обласного семінару виступила Аліна Твердохліб – начальник управління освіти Жмеринської міської Ради. Презентувала розвиток та досягнення освітньої галузі Жмеринської міської територіальної громади заступник начальника управління освіти Жмеринської міської Ради -Тетяна Кісілюк.
Досвід роботи та результативність закладу освіти, як центру екологічного виховання від теорії до практики, цікаво та змістовно представив Сергій Шмаль, директор КЗ «Жмеринський ліцей №1».
Наталя Солощенко, керівник еколого-натуралістичного центру на громадських засадах «Школа екологічної дії» КЗ «Жмеринський ліцей №1, презентувала досвід роботи центру що працює за напрямками: методична діяльність, дослідницька, природоохоронна робота, екологічний туризм, шкільне лісництво.
Олена Скворцова, вчитель хімії, заступник директора школи з навчально-виховної роботи, керівник учнівського лісництва «Подільські діброви» КЗ «Жмеринський ліцей №1», презентувала результативність та ефективність роботи учнівського лісництва.
Вчитель географії КЗ «Жмеринський ліцей №1» Наталя Рознюк поділилась досвідом роботи шкільної метеостанції, та її роботи щодо організації дослідницької роботи із здобувачами освіти.
Про успішну роботу щодо участі у Всеукраїнському природоохоронному русі «Зелена естафета», у формі презентації виступила вчитель біології та хімії КЗ «Жмеринський ліцей №1» Наталя Солощенко.
З досвідом роботи ЗДО №4 «Вишенька» Жмеринської міської ради, як осередка екологічної культури: методи, підходи, інновацій, поділилась директор цього закладу Світлана Сьомаш.
Представники закладу позашкільної освіти: «Центр позашкільної роботи» Жмеринської міської ради Інна Подзігун, Оксана Пославська, Альона Полякова, висвітливши питання, щодо організації нетрадиційних форм роботи з вихованцями в плані національно-патріотичного виховання, екологічної культури, провели візуальний екскурс «Магія каменю» та арт-майстерні «Обереги рідного краю», «Квіти України».
Після практичного тренінгу Володимира Береша, консультанта КУ ЦПРПП «Щодо штучного інтелекту у розкритті загадок природи», був проведений обмін пропозиціями та думками працівників відділу інформаційно-методичної роботи Вінницької обласної станції юних натуралістів.
Підводячи підсумки обласного семінару-практикуму «З досвіду еколого-натуралістичної, природоохоронної експериментально-дослідної роботи та національно-патріотичного виховання закладів освіти Жмеринської міської територіальної громади», директор Вінницької обласної станції юних натуралістів Ольга Драгомирецька наголосила на значимості екологічного виховання в сучасних умовах та відмітила, що досвід роботи закладів освіти Жмеринської міської Ради, заслуговує на схвалення та впровадження в усіх закладах освіти. Обласний семінар-практикум проведений на високому науково-методичному та практичному рівні, творчо, змістовно, цікаво та результативно
Зав. відділом інформаційно-методичної роботи Н.Шмаль