Ідеї, що проростають діями: на Київщині відбулися педагогічні стажування «Топ-менеджер позашкілля» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** вересень 2025 року – червень 2027 року - реалізація Всеукраїнського просвітницько-інформаційного проєкту «ЛісОСВІТА: навчай-надихай-захищай!» (дистанційно) *** 02 - 18 червня 2026 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2026 році *** 27 - 28 серпня 2026 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 23 - 25 вересня 2026 року - фінал Європейського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» (онлайн) *** до 25 вересня 2026 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс робіт юних фото- та відеоаматорів, блогерів «Моя країна – Україна!», присвячений Дню Незалежності України (заочно) *** жовтень-листопад 2026 року - фінал Всеукраїнського фестивалю екзотичних рослин «Exotic Flora Fest» (очно) *** до 5 листопада 2026 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс для закладів дошкільної освіти та інших інституцій дошкільного дитинства «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** 10 - 30 листопада 2026 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** до 15 листопада 2026 року - подання матеріалів до Всеукраїнського конкурсу «Птах року 2026: Лиска» (заочно) *** до 30 листопада 2026 року - подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2026 році (заочно) *** грудень 2026 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» у 2026 році (заочно) ***


Ідеї, що проростають діями: на Київщині відбулися педагогічні стажування «Топ-менеджер позашкілля»

10-11 червня 2026 року Київщина стала центром професійного діалогу та обміну досвідом для керівників еколого-натуралістичних центрів, станцій юних натуралістів і закладів позашкільної освіти з різних регіонів України. Саме тут відбулися педагогічні стажування «Топ-менеджер позашкілля», об’єднані спільним меседжем – Ідеї, що проростають діями, організаторами яких були Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України та КЗ КОР “Центр творчості дітей та юнацтва Київщини”.
Захід розпочався зі знакової дискусійної платформи «Освіта, що формує майбутнє», яка об’єднала представників освітянської спільноти, науковців, лісівничої галузі та керівників закладів позашкільної освіти з усієї України.

До обговорення долучилися спікери – директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Володимир Вербицький, директор інституту проблем виховання Руслан Малиношевський, голова Товариства лісівників України Юрій Марчук, доцент кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції НУБіП України Марія Шевчук, заступник директора з науково-навчальної та інноваційної діяльності ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» Олександр Мельник, головний лісничий філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» Вадим Гринчій, а також керівники еколого-натуралістичних закладів із різних регіонів України. Саме такий широкий спектр експертних думок дозволив поглянути на розвиток сучасного позашкілля крізь призму освіти, науки, державної політики, партнерства та практичної природоохоронної діяльності.
Яскравим завершенням дискусійної платформи стала презентація здобутків еколого-натуралістичного позашкілля Київщини. Через відеоісторії, приклади успішних практик, досягнення вихованців і педагогів учасники побачили сучасне обличчя екологічної освіти регіону – простір, де дитячий інтерес перетворюється на знання, знання – на досвід, а досвід – на життєві цінності та професійний вибір.
Особливу атмосферу заходу створив виступ колективу екологічної просвіти «Вітаміни» Боярського академічного ліцею «Лідер», який став справжнім прикладом того, як творчість, екологічна культура та активна громадянська позиція можуть поєднуватися в успішних учнівських ініціативах.
Практичне продовження стажувань відбулося на базі закладів освіти Київщини. Учасники відвідали Центр еколого-натуралістичної творчості «Юннати» Боярської міської ради, Фастівську станцію юних натуралістів Фастівської міської ради та Дитячий естетико-натуралістичний центр «Камелія» Броварської міської ради, де ознайомилися з сучасними моделями екологічної освіти, успішними партнерськими практиками та інноваційними підходами до організації освітнього середовища.
Захід став платформою не лише для обміну професійним досвідом, а й простором для нових ідей, партнерства та пошуку сучасних рішень для розвитку позашкільної освіти.
Під час підсумкового кола учасники відзначили, що головною цінністю стажувань стали не лише нові знання та професійні контакти, а й спільне усвідомлення того, що майбутнє освіти створюється сьогодні – через співпрацю, відповідальність та готовність діяти. Віримо, що саме такі зустрічі стають точками росту для нових проєктів, сильних команд і якісних змін в освіті.
 
 
 
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар