ЗОЕНЦ зустрічає гостей з Донеччини! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 10-12 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (перенесено) *** 15-17 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2022» (дистанційно) *** 21-25 березня 2022 року - весняна сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 22-25 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 12-14 квітня 2022 року - фінал ІХ Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2021-2022 навчальному році (проведено) *** 27-29 квітня 2022 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2022 році (перенесено) *** 12-14 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» у 2022 році (перенесено) *** травень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (проведено) *** 24-27 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) у 2022 році (проведено) *** 08-10 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (перенесено) *** 15-17 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» у 2022 році (проведено) *** 24-28 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


ЗОЕНЦ зустрічає гостей з Донеччини!

Краса природи – справжнє диво.
Все неповторне і живе.
Де не поглянь, скрізь так красиво.
По небу сонечко пливе,
Навколо височіють гори,
Між горами дзюрчить вода.
А ліс зелений, наче море,
І всюди казка ожива!

Світогляд дитини формується навколишнім середовищем, спілкуванням та знаннями. Чим ширше коло спілкування, чим більше дитина пізнає, бачить навколо себе,  тим гармонічнішою особистістю вона виростає. Тут і любов до рідного краю, і співчуття, і широта душі.

Сьогодні люди об’єднуються у товариства, метою яких є охорона природи. Навколишнє середовище потребує нашого захисту. Забруднення річок і озер, загибель лісів, знищення цілих видів рослин і тварин — справа рук людини. Проте тільки людина може врятувати природу. І дорослі, і діти повинні об’єднати свої зусилля у справі захисту довкілля.

Для пропаганди охорони навколишнього середовища, розвитку в учнів та студентської молоді екологічної свідомості, патріотизму було розроблено захід «ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ УКРАЇНИ», на проведення якого були виділені кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Спільними зусиллями Донецького обласного еколого-натуралістичного центру та Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді було проведено поїздку дітей Донеччини  до Закарпаття. Діти з Краматорська та Лимана, Мар’їнського, Волноваського, Великоновоселківського та Покровського районів відправилися до Ужгороду на зустріч з дивами природи та краєзнавчими пам’ятками.

Прогулянкою старовинним містом у центрі Європи — Ужгородом, почалося знайомство юних натуралістів з Закарпатським краєм. Спочатку відбулися відвідини дендропарку Лаудона де ростуть незвичайні й унікальні рослини. Тут і болотні кипариси, і гінкго дволопатеве, і сосна чорна і тис ягідний. Всі ці рослини і десятки інших зібрано у довільному порядку на невеличкій ділянці. На правому березі річки Уж розміщено Ботанічний сад Ужгородського національного університету. У ботанічному саду та дендрарії росте більше семи тисяч видів рослин, серед яких понад дванадцять десятків видів дерев з усього світу.

Також в Ужгороді діти побачили старовинні замки, фортеці, храми. Ужгородський замок вразив дітей своєю величчю і красою. У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту вони відвідали селянські хати різних архітектур районів Закарпаття, млин, кузню, церкву зроблену без жодного гвіздка.

Наступна подорож відбулася до міста Мукачеве. Там відбулося знайомство з неповторними природними ландшафтами, різноманітним етнокультурною та історичною спадщиною. Замок Шенборнів, що схожий на замок з європейської казки, несе у собі не лише архітектурні, але й дендрологічні особливості. Він розміщений на пагорбі у селі Карпати, що за десять кілометрів від Мукачевого. У самому Мукачевому протікає річка Латориця, а посеред міста височить замок Паланок, що пережив багато перебудов і нападників. З 1958 в Мукачевому функціонує еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (колишня Станція юних натуралістів), завданням якого є екологічне виховання дітей. Вихованці Центру, брали активну участь у багатьох конкурсах (від міського до міжнародного рівня), в яких мають значні досягнення та систематичні перемоги

Найбільше враження отримали діти від мандрівки до озера Синевір — «Морське око Карпат». Ще дорогою до нього побачили мальовничі гори та  високі перевали з яких можна бачити Карпати у несамовитому різнобарв’ї осінніх лісів, туманних вершин, гри сонячного світла та пробігаючих поряд хмар. Поруч з озером знаходиться мальовничий водоспад Шипот. Водоспад зачаровує усіх своєю незвичайною природною красою. З підземного джерела на горі Великий Верх ( 1598м ) починає свій шлях вниз мальовничою ущелиною потік Плошанка. Його води несуть свіжість і прохолоду. Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-метрової висоти кристально чиста вода розбивається об камені утворюючи міріади діамантових крапельок, що переливаються дивовижними фарбами в променях карпатського сонця. Синевірське озеро має велике естетичне значення, як озерно-ландшафтний заповідник.

Наприкінці подорожі Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр влаштував для дітей Донеччини справжнє свято з екскурсією Центром, цікавими квестами по Ужгороду, а також веселими конкурсами та дискотекою. Протягом екскурсії Центром діти мали можливість познайомитися з діяльністю різних екологічних, біологічних та натуралістичних гуртків. Велике захоплення у дітей викликав живий куток із птахами, рептиліями, рибами та свійськими тваринами. Також делегація із Донеччини познайомилася із роботою особливого гуртка Закарпатського Центру – «Дивосвіт», де вихованці мають можливість навчитися кінематографічній справі. Діти самі вчаться знімати фільми про красу Закарпаття, пишуть сценарії та вчаться працювати з відео-апаратурою.

Завдяки екологічному квесту діти Донеччини ще більше дізналися про Закарпатський край та як бережливо ставитися до рідної землі. Вихованці ДОЕНЦ протягом квесту шукали відповіді на питання про енергоефективність, про види різних рослин та тварин, а також власноруч створювали вироби із природних матеріалів.

Щодня ми озираємось і бачимо навколо себе дерева, траву, квіти, птахів, комах, тварин. Це все природа. Людина — частина її. Але у людини є можливість змінювати природу. Кожна зміна позначається на навколишньому середовищі. Змінювати природу людина повинна обережно, бо окремі дії можуть завдавати шкоди і навіть призвести до загибелі. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. Це життя. І наш обов’язок — зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи – це збереження людини.

PA280235

PA280243

PA280254

PA280293

PA280305

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар