ЗОЕНЦ зустрічає гостей з Донеччини! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


ЗОЕНЦ зустрічає гостей з Донеччини!

Краса природи – справжнє диво.
Все неповторне і живе.
Де не поглянь, скрізь так красиво.
По небу сонечко пливе,
Навколо височіють гори,
Між горами дзюрчить вода.
А ліс зелений, наче море,
І всюди казка ожива!

Світогляд дитини формується навколишнім середовищем, спілкуванням та знаннями. Чим ширше коло спілкування, чим більше дитина пізнає, бачить навколо себе,  тим гармонічнішою особистістю вона виростає. Тут і любов до рідного краю, і співчуття, і широта душі.

Сьогодні люди об’єднуються у товариства, метою яких є охорона природи. Навколишнє середовище потребує нашого захисту. Забруднення річок і озер, загибель лісів, знищення цілих видів рослин і тварин — справа рук людини. Проте тільки людина може врятувати природу. І дорослі, і діти повинні об’єднати свої зусилля у справі захисту довкілля.

Для пропаганди охорони навколишнього середовища, розвитку в учнів та студентської молоді екологічної свідомості, патріотизму було розроблено захід «ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ УКРАЇНИ», на проведення якого були виділені кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Спільними зусиллями Донецького обласного еколого-натуралістичного центру та Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді було проведено поїздку дітей Донеччини  до Закарпаття. Діти з Краматорська та Лимана, Мар’їнського, Волноваського, Великоновоселківського та Покровського районів відправилися до Ужгороду на зустріч з дивами природи та краєзнавчими пам’ятками.

Прогулянкою старовинним містом у центрі Європи — Ужгородом, почалося знайомство юних натуралістів з Закарпатським краєм. Спочатку відбулися відвідини дендропарку Лаудона де ростуть незвичайні й унікальні рослини. Тут і болотні кипариси, і гінкго дволопатеве, і сосна чорна і тис ягідний. Всі ці рослини і десятки інших зібрано у довільному порядку на невеличкій ділянці. На правому березі річки Уж розміщено Ботанічний сад Ужгородського національного університету. У ботанічному саду та дендрарії росте більше семи тисяч видів рослин, серед яких понад дванадцять десятків видів дерев з усього світу.

Також в Ужгороді діти побачили старовинні замки, фортеці, храми. Ужгородський замок вразив дітей своєю величчю і красою. У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту вони відвідали селянські хати різних архітектур районів Закарпаття, млин, кузню, церкву зроблену без жодного гвіздка.

Наступна подорож відбулася до міста Мукачеве. Там відбулося знайомство з неповторними природними ландшафтами, різноманітним етнокультурною та історичною спадщиною. Замок Шенборнів, що схожий на замок з європейської казки, несе у собі не лише архітектурні, але й дендрологічні особливості. Він розміщений на пагорбі у селі Карпати, що за десять кілометрів від Мукачевого. У самому Мукачевому протікає річка Латориця, а посеред міста височить замок Паланок, що пережив багато перебудов і нападників. З 1958 в Мукачевому функціонує еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (колишня Станція юних натуралістів), завданням якого є екологічне виховання дітей. Вихованці Центру, брали активну участь у багатьох конкурсах (від міського до міжнародного рівня), в яких мають значні досягнення та систематичні перемоги

Найбільше враження отримали діти від мандрівки до озера Синевір — «Морське око Карпат». Ще дорогою до нього побачили мальовничі гори та  високі перевали з яких можна бачити Карпати у несамовитому різнобарв’ї осінніх лісів, туманних вершин, гри сонячного світла та пробігаючих поряд хмар. Поруч з озером знаходиться мальовничий водоспад Шипот. Водоспад зачаровує усіх своєю незвичайною природною красою. З підземного джерела на горі Великий Верх ( 1598м ) починає свій шлях вниз мальовничою ущелиною потік Плошанка. Його води несуть свіжість і прохолоду. Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-метрової висоти кристально чиста вода розбивається об камені утворюючи міріади діамантових крапельок, що переливаються дивовижними фарбами в променях карпатського сонця. Синевірське озеро має велике естетичне значення, як озерно-ландшафтний заповідник.

Наприкінці подорожі Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр влаштував для дітей Донеччини справжнє свято з екскурсією Центром, цікавими квестами по Ужгороду, а також веселими конкурсами та дискотекою. Протягом екскурсії Центром діти мали можливість познайомитися з діяльністю різних екологічних, біологічних та натуралістичних гуртків. Велике захоплення у дітей викликав живий куток із птахами, рептиліями, рибами та свійськими тваринами. Також делегація із Донеччини познайомилася із роботою особливого гуртка Закарпатського Центру – «Дивосвіт», де вихованці мають можливість навчитися кінематографічній справі. Діти самі вчаться знімати фільми про красу Закарпаття, пишуть сценарії та вчаться працювати з відео-апаратурою.

Завдяки екологічному квесту діти Донеччини ще більше дізналися про Закарпатський край та як бережливо ставитися до рідної землі. Вихованці ДОЕНЦ протягом квесту шукали відповіді на питання про енергоефективність, про види різних рослин та тварин, а також власноруч створювали вироби із природних матеріалів.

Щодня ми озираємось і бачимо навколо себе дерева, траву, квіти, птахів, комах, тварин. Це все природа. Людина — частина її. Але у людини є можливість змінювати природу. Кожна зміна позначається на навколишньому середовищі. Змінювати природу людина повинна обережно, бо окремі дії можуть завдавати шкоди і навіть призвести до загибелі. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. Це життя. І наш обов’язок — зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи – це збереження людини.

PA280235

PA280243

PA280254

PA280293

PA280305

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар