Юннати встали на захист лісів Херсонщини | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Юннати встали на захист лісів Херсонщини

Рада юннатів комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради вирішала не залишатися осторонь проблем, які спостерігаються зараз в області в галузі лісового господарства. В умовах, коли ціни на опалення непомірно зростають, а рівень доходів населення знижується набирають все більших масштабів процеси браконьєрських вирубувань. Це стосується як захисних лісосмуг так і лісових насаджень, які в Херсонській області були штучно насаджені героїчним трудом наших пращурів. Занепокоєння викликає ситуація, що склалась у державних лісомисливських господарствах, які протягом 2016 року взагалі не отримували коштів з держбюджетів.

Тож, від імені всіх юннатів Центру до голови Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонської обласної ради звернулася з листом Литвиненко Віра Сергіївна, голова Ради юннатів комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради , учениця 11 класу Херсонського обласного ліцею Херсонської обласної ради. В тексті звернення зазначається: «Якщо негайно не вирішити питання хоча б утримання охорони лісів півдня України, що створювалися самовідданою працею попередніх поколінь:

  • – вони будуть нещадно знищені неконтрольованими вирубками та пожежами;
  • – є неминучою екологічна катастрофа та знищення агропромислового потенціалу українського Степу вже в близькому майбутньому;
  • – тоді ми отримаємо повернення нищівних пилових буревіїв, руйнування чорноземів, знищення місцевої екосистеми й тому подібні екологічні втрати.

Тож звертаємося до Вас із проханням ще раз переглянути вищезазначену проблему, для того, щоб для нас, майбутнього покоління Херсонщини збереглася вся велич та краса природи рідного краю».

Голова ради юннатів Литвиненко Віра

Звернення юннатів закладу було розглянуто. Владні структури відповіли дітям, що їх турбота справедлива й дійсно, ситуація потребує негайного вирішення. Зокрема, у відповіді зазначається: «Шановна Віро Сергіївно! Обласна державна адміністрація розглянула звернення юннатів Херсонщини та висловлює щиру вдячність за стурбованість з приводу негативної ситуації, яка нависла над штучними лісами Херсонщини внаслідок відсутності фінансування лісомисливських підприємств за КПКВК 2805060…». Також зазначається, що з даного питання вжито ряд заходів, зокрема, направлено звернення до Президента України П. О. Порошенка, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, Міністру аграрної політики України Т. Кутового з клопотанням ініціювати та підтримати розроблення та затвердження Державної цільової програми «Ліси України» на 2017-2021 роки та відновити фінансування лісомисливських підприємств.

Завантажити (1632_0-17_45_441.pdf, 90KB)

Крім того. В області прийнято програму «Ліси Херсонщини» на 2017 – 2020 роки (рішення сесії обласної ради від 03 березня 2017 року № 373), якою передбачено фінансування з місцевих бюджетів в розмірі 47, 052 млн. грн.»

Тож, ми маємо надію, що природоохоронні дії молоді Херсонщини за підтримки керівництва області покращать ситуацію в галузі лісового господарства на Херсонщині.

Це наш скарб

 

Вивчення стану лісів

 

Актив юннатів Херсонщини

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар