Юннати встали на захист лісів Херсонщини | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) 16-18 квітня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (очно) *** до 20 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юннати встали на захист лісів Херсонщини

Рада юннатів комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради вирішала не залишатися осторонь проблем, які спостерігаються зараз в області в галузі лісового господарства. В умовах, коли ціни на опалення непомірно зростають, а рівень доходів населення знижується набирають все більших масштабів процеси браконьєрських вирубувань. Це стосується як захисних лісосмуг так і лісових насаджень, які в Херсонській області були штучно насаджені героїчним трудом наших пращурів. Занепокоєння викликає ситуація, що склалась у державних лісомисливських господарствах, які протягом 2016 року взагалі не отримували коштів з держбюджетів.

Тож, від імені всіх юннатів Центру до голови Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонської обласної ради звернулася з листом Литвиненко Віра Сергіївна, голова Ради юннатів комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради , учениця 11 класу Херсонського обласного ліцею Херсонської обласної ради. В тексті звернення зазначається: «Якщо негайно не вирішити питання хоча б утримання охорони лісів півдня України, що створювалися самовідданою працею попередніх поколінь:

  • – вони будуть нещадно знищені неконтрольованими вирубками та пожежами;
  • – є неминучою екологічна катастрофа та знищення агропромислового потенціалу українського Степу вже в близькому майбутньому;
  • – тоді ми отримаємо повернення нищівних пилових буревіїв, руйнування чорноземів, знищення місцевої екосистеми й тому подібні екологічні втрати.

Тож звертаємося до Вас із проханням ще раз переглянути вищезазначену проблему, для того, щоб для нас, майбутнього покоління Херсонщини збереглася вся велич та краса природи рідного краю».

Голова ради юннатів Литвиненко Віра

Звернення юннатів закладу було розглянуто. Владні структури відповіли дітям, що їх турбота справедлива й дійсно, ситуація потребує негайного вирішення. Зокрема, у відповіді зазначається: «Шановна Віро Сергіївно! Обласна державна адміністрація розглянула звернення юннатів Херсонщини та висловлює щиру вдячність за стурбованість з приводу негативної ситуації, яка нависла над штучними лісами Херсонщини внаслідок відсутності фінансування лісомисливських підприємств за КПКВК 2805060…». Також зазначається, що з даного питання вжито ряд заходів, зокрема, направлено звернення до Президента України П. О. Порошенка, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, Міністру аграрної політики України Т. Кутового з клопотанням ініціювати та підтримати розроблення та затвердження Державної цільової програми «Ліси України» на 2017-2021 роки та відновити фінансування лісомисливських підприємств.

Завантажити (1632_0-17_45_441.pdf, 90KB)

Крім того. В області прийнято програму «Ліси Херсонщини» на 2017 – 2020 роки (рішення сесії обласної ради від 03 березня 2017 року № 373), якою передбачено фінансування з місцевих бюджетів в розмірі 47, 052 млн. грн.»

Тож, ми маємо надію, що природоохоронні дії молоді Херсонщини за підтримки керівництва області покращать ситуацію в галузі лісового господарства на Херсонщині.

Це наш скарб

 

Вивчення стану лісів

 

Актив юннатів Херсонщини

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар