До Дня довкілля долучились навіть наймолодші юннати | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 02 - 27 червня 2025 року - організаційно-масові заходи літньої кампанії в НЕНЦ (очно) *** 11 - 12 червня 2025 року - Урочисті події з відзначення 100-річчя НЕНЦ МОН України та 100-річчя профільної позашкільної освіти (очно) *** червень 2025 року - Віртуальний фестиваль "Музика в природі" (заочно) *** 24 - 26 вересня 2025 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» (онлайн) *** до 15 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року 2025 - Крутиголовка» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2026» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - триває подання заявки на участь у Всеукраїнському конкурсі «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** до 30 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2025 році (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок (заочно) ***


До Дня довкілля долучились навіть наймолодші юннати

Людина – частина природи. Потяг до всього живого, закладений в ній від самого народження, найяскравіше виявляється в дитячому віці. Дитина радіє і першій весняній квіточці, і комасі, що прокинулась від зимового сну; її приваблює і таємничий ліс.

Навколишній світ в усій своїй красі і неповторності відкривається перед дитиною лише тоді, коли вона сприймає його безпосередньо. Діти виявляють турботу передусім про ті об’єкти, що бачили, про які мають чимало відомостей. І наш обов’язок – навчити дітей берегти природу, допомагати їй.

Вихованці гуртків комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» долучилися до відзначення Всеукраїнського Дня довкілля, який проводиться щороку в третю суботу квітня. Це свято з’явилося завдяки підписанню спеціального президентського указу в 1999 році. В принципі, поява цього свята пов’язана не з подіями в самій Україні, а з проведенням Стокгольмської конференції. Саме на річницю цієї події і була призначена дата свята. Конференція, що відбулася в Стокгольмі, зіграла вирішальну роль в глобальному екологічному русі.

Головна мета свята – спонукати кожного замислитися над питанням про збереження природи і негативні наслідки безвідповідального ставлення до неї.

З  цієї нагоди в Чернівецькому ОЦЕНТУМ впродовж тижня, для вихованців гуртків, проведено змістовні бесіди на екологічну і природоохоронну тематику, усні журнали, конкурси малюнків, виховні години. Цікаво і організовано пройшли також екологічні заходи: «Збережемо первоцвіти», «Птахи – наші друзі», «Земля – наш дім», «Чиста хвиля» тощо.

З 6 по 12 квітня, під керівництвом педагогів, юннати доглядали за насадженнями дерев і кущів та висаджували нові, впорядковували квітники, приводили у належний стан двір та навчально-дослідну земельну ділянку центру тощо.

До Дня довкілля долучилися навіть наймолодші юннати-дошкільнята – вихованці творчого об’єднання раннього розвитку дитини «Пізнайко». Для них педагоги провели тренінг «Стань природі другом», на якому розповіли про взаємозв’язки між людиною і природою, розкрили ці знання в цікавій ігровій формі. Керівники об’єднання розповідали, демонстрували і реалізовували різні вправи, ігри і дії, серед яких – «Правила поведінки на природі», «Як росте дерево», «Абетка природознавства», «Знай, люби, бережи», «Зворотній зв’язок» та інші. Маленькі прирородолюби, разом із своїми батьками, бабусями і дідусями, долучились до активної практичної роботи – посадки самшитової «Алеї дружби». Ця акція сприяла вихованню у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи та безпосередньої участі дітей у створенні нових насаджень. Наймолодші юннати мали змогу доторкнутися до природи рідного краю і отримати приємне відчуття задоволення від здійснення доброї справи та зрозуміти, що стан навколишнього середовища залежить від кожного з нас.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар