Проведено цикл екологічних тренінгів з моніторингу навколишнього природного середовища | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Проведено цикл екологічних тренінгів з моніторингу навколишнього природного середовища

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України завершив проведення циклу екологічних тренінгів з моніторингу навколишнього природного середовища, що були проведені протягом 2016-2017 н. р.

Останній тренінг 10-12 квітня 2017 р. проведено за двома блоками:

  • – перший блок: «Стан атмосфери та його дослідження» на базі Українського гідрометеорологічного інституту державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної академії наук України;
  • – другий блок: педагогічний тренінг з освіти збалансованого розвитку на базі Національного еколого-натуралістичного центру.

Учасниками тренінгів були педагоги загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів з різних регіонів України: Волинської, Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської областей та м. Києва.

Вчені Українського гідрометеорологічного інституту ознайомили педагогів з завданнями та основними напрямками роботи відділів, лабораторій, зробили цікаві презентації з базових тем метеорології: «Склад і будова атмосфери», «Озон та УФ радіація», «Циркуляція атмосфери. Режим вітру», «Погода і клімат», тощо. Цікавими були також презентації «Фактичні та очікувані зміни клімату в Україні та світі», «Різноманіття технологій активних впливів на атмосферні процеси». Відбулися практичні заняття: «Майстерня прогнозу погоди», «Кліматичні моделі та сценарії»

На метеомайданчику учасники ознайомились з методами вимірювання та вивчення погоди і клімату, з моніторингом та аналізом повітря, з методами вивчення забруднення повітря, з критеріями оцінки якості повітря та впливу забруднення на здоров’я населення.

Педагоги отримали інформацію про найбільш забруднені території України, про різноманітні технології активних впливів на атмосферні процеси, а також про фактичні і очікувані зміни клімату в Україні та світі.

Педагогічний тренінг з освіти збалансованого розвитку» був проведений Ольгою Леонідівною Пруцаковою, к. п. н., провідним науковим співробітником Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України з теми: «Застосування інтерактивних технологій в інтересах сталого розвитку освіти» та Гудковою Наталією Володимирівно, к. б. н., доцентом кафедри методології освіти для сталого розвитку Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління при Міністерстві екології та природних ресурсів України з теми: «Сучасні тенденції розвитку просвітницької діяльності в установах природно-заповідного фонду».

Повний курс навчання за програмами п` яті екологічних тренінгів пройшли 19 педагогів. Вони отримали свідоцтва тренера з екологічної освіти і виховання на Всеукраїнському форумі «Освіта для збалансованого розвитку», що розпочав свою роботу 12 квітня. Вручення свідоцтв проводив директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор Володимир Валентинович Вербицький.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар