Проведено ІІІ Всеукраїнський форум «Освіта для збалансованого розвитку» | Національний еколого-натуралістичний центр 20-22 вересня - ХІ Всеукраїнський зліт учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань, трудових загонів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. В рамках зльоту – Педагогічні читання «Стратегія трудового виховання учнівської молоді в умовах реформи освіти в Україні» *** 27-29 вересня - Всеукраїнський зліт учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. В рамках зльоту – Педагогічні читання «Виховна система В. О. Сухомлинського у становленні змісту трудового та екологічного виховання учнівської молоді на сучасному етапі розвитку освіти» *** 28 вересня-18 жовтня, м. Одеса, Державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія» - Всеукраїнський форум учнівських трудових об’єднань *** 4-6 жовтня - Навчальний тренінг з питань організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в позашкільному та загальноосвітньому навчальному закладі *** 4-6 жовтня - Всеукраїнський фестиваль «Україна-сад» *** 4-6 жовтня - ІІ етап тренінгу з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці» *** 9-13 жовтня - Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного напряму (станцій юних натуралістів). На курси запрошуються заступники директорів позашкільних навчальних закладів *** 11-12 жовтня - Всеукраїнський освітянський форум «Аграрна практика позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів: тенденції та перспективи» *** 18-20 жовтня - ІІ етап тренінгу з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці» *** 19-20 жовтня - Осіння сесія Всеукраїнської школи методиста позашкільного навчального закладу *** 23-27 жовтня - Всеукраїнська Природнича школа. В рамках природничої школи - Всеукраїнський інститут біологічних стажувань школярів.


Проведено ІІІ Всеукраїнський форум «Освіта для збалансованого розвитку»

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України спільно з Всеукраїнською екологічною лігою 12-13 квітня ц. р. провели ІІІ Всеукраїнський форум «Освіта для збалансованого розвитку».

Метою Форуму було обговорення проекту документу «Стратегія сталого розвитку України на період до 2030 року» та завдань освіти щодо її реалізації; сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки; підвищення рівня відповідальності та зацікавленості у міжгалузевому співробітництві; налагодження та зміцнення міжнародного співробітництва у збереженні довкілля.

В заході взяли участь педагоги загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, науковці, завідуючі кафедрами екології вищих навчальних закладів, керівники дитячих громадських організацій, менеджери з еколого-освітньої роботи установ природно-заповідного фонду, представники громадських екологічних та природоохоронних організацій, студенти вищих навчальних закладів та екологічна громадськість України.

На урочистому відкриті радник Міністра екології та природних ресурсів України Бойченко Олег Климентійович зачитав привітання до учасників Форуму від Міністра екології та природних ресурсів України Семирака Остапа Михайловича.

З вітальним словом до присутніх звернулись:

Вербицький Володимир Валентинович, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України;

Пащенко Олена Вікторівна, координатор Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта», екологічної ліги, голова Національної екологічної ради України

Корвін-Піотровська Катерина. менеджер проекту «Інтеграція положень Конвенцій Ріо в національну політика України» ПРООН в Україні.

Перед учасниками Форуму виступив колектив екологічної просвіти «Вітаміни» Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», Боярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Києво-Святошинського району Київської області з програмою, що буде представлена ними на ХVІ Всеукраїнському конкурсі колективів екологічної просвіти загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів «Земля – наш спільний дім» у Полтавській області за темою: «Ландшафти як середовище життя та об`єкти охорони».

На пленарній сесії «Стратегія сталого розвитку України на період до 2030 року: стратегічне бачення, керівні принципи та вектори» та панельній дискусія «Стратегічні орієнтири в освіті для сталого (збалансованого) розвитку в Україні» з доповідями виступили:

– Вербицький Володимир Валентинович, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України з темою: «Екологічна освіта в сьогоднішніх умовах знаннєвого суспільства»;

– Марушевський Геннадій Борисович, кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Інституту географії НАН України з темою: «Стратегія сталого розвитку України: розробка і шлях до визнання»;

– Ісаєнко Володимир Миколайович, доктор біологічних наук, професор, ректор Національного авіаційного університету з темою:»Страте8гія бачення інноваційної ролі освіти для сталого розвитку України»;

– Мовчан Валентина Олексіївна, кандидат біологічних наук, доцент, декан факультету біомедичних технологій Університету «Україна» з темою :«Тактика сталого розвитку України».

Під час роботи Форуму працювали дискусійні майданчики та кругли столи:

– дискусійний майданчик №1: «Реалізація принципів освіти для збалансованого розвитку в загальноосвітніх навчальних закладах та системі дошкільної освіти»;

– дискусійний майданчики №2: «Кращі практики освіти для збалансованого розвитку у вищій та післядипломній освіті»;

– дискусійний майданчик №3: «Позашкільна освіта: надбання та перспективи реалізації Стратегії сталого розвитку»№

– круглий стіл №1: «Діяльність громадських організацій
в реалізації освіти для збалансованого розвитку»»

– круглий стіл №2: «Збереження, відновлення наземних
і морських екосистем та сприяння збалансованому використанню їхніх ресурсів: еколого-просвітницька діяльність установ ПЗФ».
Також працювала тематична виставка «Екологічна освіта: регіональний аспект» та презентаційно-ділова зона «Візитівка практичних дій педагога», де були представлені науково-методичні розробки, посібники, програми, розробки сценаріїв, розробки занять гуртків і факультативів та роздатковий матеріал до них, як кращі практики діяльності загальноосвітніх, позашкільних та вищих навальних закладів, наукових установ, громадських організацій, які працюють у сфері екологічної освіти.

Усі бажаючі мали змогу розмістити власні методичні матеріали у збірнику Форуму.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар