Всеукраїнський турнір юних хіміків імені академіка В.В.Скопенка | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Всеукраїнський турнір юних хіміків імені академіка В.В.Скопенка


E-mail адреса: chemistry@nenc.gov.ua

Телефон: +38(044)430-04-91

Оргкомітет: Вербицький Володимир Валентинович (голова Оргкомітету), Бикіна Ніна Миколаївна, Бордюжа Ігор Петрович, Бордюжа Надія Петрівна, Комендантов Володимир Федорович, Лапінський Андрій Вікторович, Мірошніченко Юлія Сергіївна, Теребіленко Катерина Володимирівна, Хиля Ольга Володимирівна, Турченюк Олександр Михайлович, Юринець Ірина Андріївна.

2022-2023 н.р.

Лист МОН України №4/3573-22 від 19.12.2022 р. Про проведення фінального етапу Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В. В. Скопенка, присвячений 125-річниці заснування НТУУ «КПІ імені І.Сікорського»
Лист НЕНЦ № 216 від 12.12.2022 р. Про проведення Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В.В.Скопенка у 2022/2023 навчальному році, присвячений 125 річниці заснування НТУУ «КПІ імені І.Сікорського»
Наказ НЕНЦ № 7 від 16.01.2023 р. Про підсумки відбіркового етапу Шостого Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В. В. Скопенка у 2022/2023 навчальному році, присвячений 125-річниці заснування НТУУ «КПІ імені І. Сікорського»
Наказ НЕНЦ № 12 від 27.01.2023 р. Про підсумки проведення Шостого Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка у 2022-2023 навчальному році, присвяченого 125-річниці заснування НТУУ «КПІ імені І. Сікорського»
Положення про проведення Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В.В.Скопенка у 2022/2023 навчальному році

ПРОГРАМА ФІНАЛУ ТУРНІРУ ЮНИХ ХІМІКІВ імені В.В.Скопенка у 2023 році

24 січня 2023 року

(День відкриття)

13.30-14.00 Урочисте відкриття Турніру. Вітання від Президента Союзу хіміків України, Директора Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, представників Оргкомітетів університетів.

Голубов Олексій Григорович,

Президент Союзу хіміків України

Щиро вітаю учасників із нагоди проведення Шостого Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В. В. Скопенка, присвяченого 125 річчю заснування КПІ.

Успішно подолавши попереднє випробування, ви підійшли до фінального етапу, і тепер до перемоги залишився лише один крок.

Перед початком такого важливого для вас змагання хочу побажати всім витримки та натхнення, віри в себе та власні сили, підтримки з боку педагогів-наставників!

Впевнений, що застосуєте всі свої знання, уміння і навички для перемоги у Турнірі. Будьте сильними і не зупиняйтеся на досягнутому! Вірю у Ваше успішне світле майбутнє!

 

Вербицький Володимир Валентинович,

директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, доктор педагогічних наук, професор,

Голова Всеукраїнського Оргкомітету з підготовки і проведення турніру

Шановні учасники Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В. В. Скопенка, присвяченого 125 річчю заснування КПІ! Шановні вчителі, батьківська громада! Турнір юних хіміків імені академіка Віктора Васильовича Скопенка — щорічне індивідуальне змагання для учнів і вихованців 9-11-х класів закладів загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти. Серед організаторів Турніру Міністерство освіти і науки України, Національний  еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України , хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, хіміко-технологічний факультет Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», агробіологічний факультет Національного університету біоресурсів і природокористування України, Союз хіміків України. Фактично турнірне змагання ми розглядаємо як великий хімічний практикум для молоді, що складається двох частин: – теоретичної («Хімічні  старти») та практичної («Хімік-шоу»).  Зазвичай Турнір відбувається на базі профільних хімічних лабораторій, без перебільшення кращих закладів вищої освіти України. Цього року вимушені його провести в дистанційному форматі, але це не применшує його значення. Бажаю успіхів! Хай переможе сильніший!
 

Лапінський Андрій Вікторович, старший викладач кафедри технології неорганічних речовин, водоочищення та загальної хімічної технології Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», кандидат технічних наук,

Представник Оргкомітету від НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»

Упродовж останніх шести років спостерігаємо стійкий процес зацікавленості молоді в отримані фахових знань та практичних навичок з хімії на Всеукраїнському турнірі юних хіміків імені В. В. Скопенка. Приємно що цього року Турнір присвячений видатній даті — 125 річчю заснування КПІ. Адже один з найстаріших на теренах КПІ, хіміко-технологічний факультет Київської політехніки, є одним з засновників турнірного змагання. З першого Турніру в його основу покладені головні аспекти щодо ознайомлення молоді з майбутніми професіями хімічної галузі, потребою у набутті досвіду у вирішенні хімічних задач, постановки експериментів. Турнір проходить на базі трьох факультетів: хіміко-технологічного НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» – це хімія виробництв, хімічного КНУ ім. Тараса Шевченка – це класична хімія, агробіологічного НУБіП України – це аналітична хімія та хімія агросфери. Безумовно серед учасників Турніру переважна більшість тих, хто вже вибрав для себе справу майбутнього. Тож чекаємо на вас вже в якості студентів. А тих, хто продовжуватиме навчатись шкільним дисциплінам чекаємо в наступному році на змаганні.
 

Теребіленко Катерина Володимирівна, доцент хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор хімічних наук,

Представник Оргкомітету від КНУ імені Тараса Шевченка

Від імені хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка бажаємо учасникам Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В. В. Скопенка цікавих змагань, вагомих здобутків, натхнення, нових горизонтів та  успішного продовження фінального етапу!

Команда хімічного факультету щиро вірить, що після тьми завжди приходить світло.

Ми підготували для Вас цікаві завдання і лекцію про те, як хіміки можуть генерувати світло і тепло. Ми також маємо особливий подарунок для учасника, який отримає максимальний бал від нашого факультету – чудову книгу – світовий бестселер про геніальну вчену – хіміка “Уроки хімії. Вечеря о шостій” автора Бонні Гармус.

Знаємо, що Україна у 2023 році переможе і буде вільною та процвітаючою країною! Відновимо нашу державу разом!

 

Бордюжа Надія Петрівна, доцент кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О. І. Душечкіна агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України, кандидат сільськогосподарських наук,

Представник Оргкомітету від НУБіП України

Любі наші конкурсанти! Шановні керівники та наставники молоді! Відзначимо зацікавленість учнівської молоді у поглибленні знань з хімії та бажання приймати участь у Всеукраїнському турнірі юних хіміків імені В. В. Скопенка. Агробіологічний факультет НУБіП України радо вітає фіналістів та бажає кожному конкурсанту успішного проходження ІІ етапу Турніру. Нашою метою було і залишається сприяння учнівській молоді у випробовуванні своїх навичок під час рішення цікавих, дослідницьких, експериментальних завдань з хімії; отримання кожним учасником порівняльної оцінки рівня своїх знань і умінь. Агробіологічний факультет спільно з хіміко-технологічним НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» та хімічним КНУ ім. Тараса Шевченка продовжуватимуть і надалі тісну співпрацю з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України та Союзом хіміків України щодо підтримки молоді у виборі майбутньої професії, підготовки фахівців для хімічної галузі та аграрної сфери.

Віримо у перемоги наших фіналістів! Віримо у перемогу України! Слава Україні!

14.00 — 14.30 — «ВІД ІДЕЇ ДО ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ»

Історія Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В. В. Скопенка в фото»

14.30 — 15.00 — «КПІ – ІННОВАЦІЙНИЙ. До 125 років заснування НТУУ  “КПІ ім.І.Сікорського”»

 

15.00 — 17.00 — «ЦІКАВА ХІМІЯ»

25 січня 2023 року

(День НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського»)

Візитівка хіміко-технологічного факультету «КПІ ім. І. Сікорського»

Привітання до учасників турніру від ХТФ

І. ТЕОРЕТИЧНИЙ ТУР «ХІМІЧНІ СТАРТИ»

Для успішного проходження всіх етапів змагань рекомендуємо спочатку ознайомитись з теоретичним матеріалом:

– Лекція “Розчини електролітів”:

– Лекція “Водневий показник (рН). Гідроліз солей”:

Тестові завдання (максимальний бал – 30 балів)

Виконання за лінком: https://forms.gle/Ca5SKUVFTuGZYPrT9

II. ПРАКТИЧНИЙ ТУР «ХІМІК ШОУ».

Лабораторна робота (максимальний бал – 50 балів). Лінк:

Виконується за протоколом (файл Додаток 1). Протокол роздруковується, заповнюється синьою ручкою, після перегляду відео потрібно в протокол записати спостереження та необхідні рівняння. Фото заповненого протоколу надсилається для перевірки на електронну пошту:   kznh@kznh.kpi.ua. Тема листа: ПРІЗВИЩЕ_ТЮХ_2023_Практ_тур

III. ТВОРЧИЙ ТУР

Цікаві досліди (максимальний бал – 20 балів). Лінк:

Виконується за протоколом (файл Додаток 2). Протокол роздруковується, заповнюється синьою ручкою, після перегляду відео потрібно в протокол записати спостереження та необхідні рівняння. Фото заповненого протоколу надсилається для перевірки на електронну пошту:   kznh@kznh.kpi.uaТема листа: ПРІЗВИЩЕ_ТЮХ_2023_Творч_тур.

Завдання теоретичного, практичного і творчого турів слід наіслати на електронну поштову скриньку kznh@kznh.kpi.ua до 18.00 25 січня.  Протоколи для заповнення:

Лабораторна робота (додаток 1) завантажити в форматі *.doc

Цікаві досліди (додаток 2) завантажити в форматі *.doc

26 січня 2023 року

(День КНУ ім. Т. Шевченка)

Привітання від декана хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юліана Воловенка

Інформування щодо турнірної програми в частині КНУ імені Тараса  Шевченка. Лекція “Хімія, що дарує світло і тепло”

І. ТЕОРЕТИЧНИЙ ТУР «ХІМІЧНІ СТАРТИ»

Тестове завдання, яке необхідно виконати до 16-00 26.01.2023 р. – https://forms.gle/hf7r1fb2bZuWKcHP7. Результати будуть оголошені о 18-00 та розсилатимуться на вказану при заповненні форми електронну пошту.

II. ПРАКТИЧНИЙ ТУР «ХІМІК ШОУ»

Завантажити (Praktuk_tyr_КНУ.pdf, 347KB)

Виконується за попередньо надісланим фіналістам завданням з виготовлення свічки.  Відео з демонстрацією результатів виконання завдання практичного туру слід прикріпити за лінком – https://forms.gle/PNZthRGKrnJ6EKdG9, до 16-00 26.01.2023 р., вказавши в формі коротку назву, свої ініціали та опис.


Канал відтворення відео учасників з виготовлення свічки

IІI. КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ФІНАЛІСТАМ 

Перегляньте корисні посилання та інфоресурси від хімічного факультету

Нові можливості та цікава інформація

Інтерв’ю з переможцем Всеукраїнського турніру юних хіміків ім. В.В. Скопенка, членом журі Артемом Лабунцем

Відео-візитівка від членів журі хімічного факультету КНУ імені Шевченка:

  • Теребіленко Катерини, доктора хімічних наук, доцента кафедри неорганічної хімії

  • Мілохова Демида, кандидата хімічних наук, доцента кафедри органічної хімії

  • Овденко Валерії, кандидата хімічних наук, асистента кафедри хімії високомолекулярних сполук

  • Дорощука Володимира, аспіранта кафедри аналітичної хімії

  • Анни Петросової, аспірантки кафедри фізичної хімії

27 січня 2023 року

(День НУБіП України)

Інформація про кафедру агрохімії та якості продукції рослинництва АБФ НУБіП України
І. ТЕОРЕТИЧНИЙ ТУР «ХІМІЧНІ СТАРТИ»
Турнірні завдання
 Учасник турніру має натиснути на клавішу “ДЛЯ ПЕРЕХОДУ ДО ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ НАТИСНІТЬ ТУТ” (розміщена нижче), відкриється сторінка із google-формою, де потрібно заповнити обов’язкові поля турнірної форми (відмічені зірочкою), дати згоду на обробку персональних даних. Лише тоді зможе перейти до турнірних завдань (натиснувши далі). Після вирішення завдань учасник обов’язково має натиснути «надіслати». У іншому випадку робота учасника не надійде на домен членів журі для перевірки і учасник буде вважатись як такий, що не прийняв участь у турнірному змаганні від НУБіП України.

II. ПРАКТИЧНИЙ ТУР «ХІМІК ШОУ»

Хімічне шоу
 28 січня 2023 року

(День підсумковий)

Закриття ТЮХ в дистанційному форматі. Інформування фіналістів щодо результатів проведення змагання у 2023 році. Нагородження переможця та призерів змагання медалями імені академіка В.В.Скопенка за І, ІІ і ІІІ місце.

Підсумковий протокол Шостого Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка, присвячений 125 річниці заснування НТУУ «КПІ імені І. Сікорського». 

НАГОРОДНІ ДОКУМЕНТИ ВІД НЕНЦ:

Всеукраїнський турнір юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка, присвячений 125 річниці заснування НТУУ «КПІ імені І. Сікорського» (наказ № 12 від 27.01.2023 р.)

Інформація за минулі роки

2021-2022 н.р.

Лист МОН України №4/1219-21 від 17.12.2021 р. Про проведення Всеукраїнського турніру юних хіміків
Лист НЕНЦ № 231 від 10.11.2021 р. Про проведення Всеукраїнського турніру юних хіміків у 2021/2022 навчальному році

Наказ НЕНЦ № 1 від 04.01.2022 р. Про підсумки відбіркового етапу Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В.В.Скопенка у 2021/2022 навчальному році

Наказ НЕНЦ № 11 від 20.01.2022 р. Про підсумки проведення Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка у 2021-2022 навчальному році

2020-2021 н.р.

Лист МОН України № 6/1519-20 від 16.12.2020 р. Про проведення IV Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В.В.Скопенка
Лист НЕНЦ № 269 від 15.12.2020 р. Про проведення Всеукраїнського турніру юних хіміків у 2020/2021 навчальному році

Наказ НЕНЦ № 06 від 29.01.2020 р. Про підсумки проведення Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка у 2020-2021 навчальному році
Збірник тестів та експериментальних робіт учасників ІV Всеукраїнського турніру юних хіміків ім. В.В.Скопенка [за заг. редакцією доктора педагогічних наук, професора В.В. Вербицького] Серія: Хімія – 2021. – К.: “НЕНЦ”, с. 163.

2019-2020 н.р.

Наказ НЕНЦ № 03 від 24.01.2020 р. Про підсумки проведення Третього Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка

Лист ДІПО МОН України № 6/928-19 від 13.12.2019 р. Про проведення фінального етапу Всеукраїнського турніру юних хіміків

Лист НЕНЦ № 332 від 01.11.2019 р. Про проведення Всеукраїнського турніру юних хіміків у 2019/2020 навчальному році

Збірник тестів та експериментальних робіт учасників ІІІ Всеукраїнського турніру юних хіміків ім. В.В.Скопенка. [за заг. редакцією доктора педагогічних наук, професора В.В. Вербицького] Серія: Хімія – 2020. – К.: “НЕНЦ”, с. 72.

Поділитися