Майбутнє лісу у твоїх руках. Спільна праця єднає людей | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Майбутнє лісу у твоїх руках. Спільна праця єднає людей

17 квітня у Дорогинському лісництві ДП «Фастівське лісове господарство» відбулась посадка лісу в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Волков Ю. В., працівники Фастівської райдержадміністрації, директор ДП «Фастівський лісгосп» Чемерський О. Ю., голова Дорогинської сільської ради Андрійченко О. Г. Вже не перший рік до акції долучаються діти, вихованці будинків сімейного типу разом із своїми наставниками із сіл Фастівського району. У Дорогинському лісництві (29 квартал) учасники акції разом із учнями місцевого учнівського лісництва за кілька годин створили лісові культури  сосни звичайної із домішками берези та модрини європейської на загальній площі 0,9 гектара найбільш традиційним способом – за допомогою меча Колесова.

Про важливість збереження, примноження та невиснажливе використання лісових насаджень наголосив директор лісгоспу Чемерський О. Ю. – «Ми проводимо цю акцію щороку для привернення уваги молоді і громадськості до питання створення нових лісів. Громадськість активно цікавиться всіма аспектами господарювання лісівників, але ліс починається з того, що ми сьогодні робимо гуртом».

Вихованці Дорогинського учнівського лісництва, що плідно і активно функціонує на базі підприємства закликали присутніх до роботи речівкою: «Хай ростуть майбутнього ліси, ліс для всіх ми садимо з любов’ю».

З кожним роком акція набуває все більшої популярності. Цього року до неї долучилось 70 учасників. Присутні мали можливість спостерігати за особливостями посадки  дворічних сіянців сосни лісопосадковою машиною Чашкина, а також порівняти ефективність механізованої та ручної праці.

Сьогоднішня посадка лісу – це вихід на фінішну пряму лісокультурної кампанії, адже у лісництві вже висаджено новий ліс на 87% площі. Добре, що з основною роботою, лісники здійснюють ще і просвітницьку діяльність – залучаючи школярів до посадки  лісу, насамперед формують екологічну свідомість та відповідальність у ставленні до довкілля.

 

Стукал Н.І.,

керівник Дорогинського учнівського лісництва

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар