Мандрівка юннатів до коней | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Мандрівка юннатів до коней

„Кінь — це окремий світ, повний таємниць,

нескінченної доброти та щирості”

За останні десятиліття роль тварин значно зросла у контексті терапії. Коти, собаки, дельфіни не лише дають змогу не відчувати себе самотнім, а й допомагають підняти настрій, самооцінку, створюють відчуття потрібності. Особливо цінними в психологічному та фізіологічному аспектах лікування є коні.

Часи змінюються, і великі та агресивні тварини, яких століттями використовували як робочу силу, сьогодні „працюють терапевтами”, а іпотерапія – це метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди. Іпотерапія набуває все більшої популярності у світі.

Так, 24 жовтня юннати ЗОЕНЦ відвідали кінну ферму, що знаходиться на території санаторію „Малятко” Ужгородського району. В гарних і чистих домівках малечу зустріли четверо кресенів-стрибунів. Діти із захопленням годували і гладили нових друзів. Після знайомства педагог-інструктор з іпотерапії – Олена Михайлівна Голік вивела свого найкращого коня і почергово покатала верхи кожного з юннатів.

Вчені давно довели, що їзда верхи впливає на усе тіло людини і допомагає при лікуванні захворювань остеохондрозу, сколіозу, хвороб шлунково-кишкового тракту, діабету, неврастенії, серцево-судинних захворювань. Ще іпотерапію часто використовують для допомоги дітям із ДЦП та аутизмом.

Під час їзди задіюються всі м’язи людини. За рахунок вищої на 1,5-2 градуси температури тіла вороного та його рухів, ноги дитини, яка сидить верхи, розігріваються. Це нормалізує тонус м’язів, пришвидшує кровообіг у кінцівках та відповідно поліпшує його в мозку. Також під час їзди в сідлі дитина намагається втримати рівновагу і не впасти, тож задіює як здорові, так і хворі м’язи.

Окрім того, самооцінка дитини, яка керує такою великою істотою, підвищується. Дитина стає зосередженою, цілеспрямованою, сміливою та впевненою.

Після спілкування з кіньми дитячі душі наповнилися позитивними емоціями, радістю, а деякі зізналися, що здійснилась їхня заповітна мрія -покататися верхи. Отже, мрійте, і мрії обов’язково здійсняться!!!

Відділ організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар