Мандрівка юннатів до коней | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Мандрівка юннатів до коней

„Кінь — це окремий світ, повний таємниць,

нескінченної доброти та щирості”

За останні десятиліття роль тварин значно зросла у контексті терапії. Коти, собаки, дельфіни не лише дають змогу не відчувати себе самотнім, а й допомагають підняти настрій, самооцінку, створюють відчуття потрібності. Особливо цінними в психологічному та фізіологічному аспектах лікування є коні.

Часи змінюються, і великі та агресивні тварини, яких століттями використовували як робочу силу, сьогодні „працюють терапевтами”, а іпотерапія – це метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди. Іпотерапія набуває все більшої популярності у світі.

Так, 24 жовтня юннати ЗОЕНЦ відвідали кінну ферму, що знаходиться на території санаторію „Малятко” Ужгородського району. В гарних і чистих домівках малечу зустріли четверо кресенів-стрибунів. Діти із захопленням годували і гладили нових друзів. Після знайомства педагог-інструктор з іпотерапії – Олена Михайлівна Голік вивела свого найкращого коня і почергово покатала верхи кожного з юннатів.

Вчені давно довели, що їзда верхи впливає на усе тіло людини і допомагає при лікуванні захворювань остеохондрозу, сколіозу, хвороб шлунково-кишкового тракту, діабету, неврастенії, серцево-судинних захворювань. Ще іпотерапію часто використовують для допомоги дітям із ДЦП та аутизмом.

Під час їзди задіюються всі м’язи людини. За рахунок вищої на 1,5-2 градуси температури тіла вороного та його рухів, ноги дитини, яка сидить верхи, розігріваються. Це нормалізує тонус м’язів, пришвидшує кровообіг у кінцівках та відповідно поліпшує його в мозку. Також під час їзди в сідлі дитина намагається втримати рівновагу і не впасти, тож задіює як здорові, так і хворі м’язи.

Окрім того, самооцінка дитини, яка керує такою великою істотою, підвищується. Дитина стає зосередженою, цілеспрямованою, сміливою та впевненою.

Після спілкування з кіньми дитячі душі наповнилися позитивними емоціями, радістю, а деякі зізналися, що здійснилась їхня заповітна мрія -покататися верхи. Отже, мрійте, і мрії обов’язково здійсняться!!!

Відділ організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар