В комунальному закладі “Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” відбувся обласний збір юних зоологів-тваринників, аграрників, садівників, квітникарів-дизайнерів імені Василя Аксенина | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


В комунальному закладі "Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" відбувся обласний збір юних зоологів-тваринників, аграрників, садівників, квітникарів-дизайнерів імені Василя Аксенина

27 жовтня на базі комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» у онлайн форматі відбувся обласний збір юних зоологів-тваринників, аграрників, садівників, квітникарів-дизайнерів імені Василя Аксенина. Основними завданнями заходу традиційно є залучення учнівської молоді до активного процесу навчання, самоосвіти, трудового виховання, розвитку дослідницької, експериментальної та практичної роботи в школах і закладах позашкільної освіти області; виявлення та розповсюдження кращого досвіду, традицій, нових напрямків в організації роботи на навчально-дослідних та присадибних земельних ділянках; розвиток мережі гуртків юних аграріїв, тваринників, садівників, квітникарів-дизайнерів.

Цього року учасниками обласного збору стали понад 60 учнів та педагогів закладів освіти територіальних громад області та м. Чернівців.
Захід проводився за такими номінаціями: «Аграрництво», «Садівництво», «Зоологія», «Тваринництво», «Квітникарство», «Фітодизайн». До складу журі входили: голова журі – Оксана Гринюк, заступник директора Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА (ОВА), співголова журі – син Героя Небесної Сотні, Богдан Аксенин, науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Придністровської дослідної станції садівництва, педагоги Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Чернівецького ліцею №3 медичного профілю, співробітник Чернівецького обласного краєзнавчого музею.
Почався Збір з виконання державного гімну України та вшанування хвилиною мовчання полеглих внаслідок військової агресії росії воїнів, цивільних та дітей.
Організатори обласного збору привітали учасників і педагогів, побажали успішного захисту, наснаги на майбутні дослідження, науково-дослідницьку і практичну роботу, зазначили важливість заходу в національно-патріотичному та екологічному вихованні дітей і молоді.
Директор Чернівецького ОЦЕНТУМ Л.Ю. Головченко зазначила, що наше навчання, творчість і дослідження – це наш фронт, це доказ незламності і мужності юних і дорослих українців.
Після урочистої частини відбулося покладання квітів вихованцями гуртка «Основи екологічного моніторингу» КЗ ЧОЦЕНТУМ Міхєєвою Анісією та Волощуком Назаром до памʼятника Василя Аксенина та Олександра Щербанюка на вулиці Небесної Сотні.
Члени журі уважно вислухали дітей, надали консультації по плануванню, методиках проведення науково-дослідницької та практичної роботи, а також звернули увагу на те, що старанна праця учнів у трудових об’єднаннях неабияк сприяє отриманню високих результатів. Так, варто згадати, що команда «Юних квітникарів» КЗ ЧОЦЕНТУМ (керівники: Задобрівська Людмила Олександрівна, Литвін Надія Георгіївна) з проєктом «Квітуча душа України» посіли у 2022 році І місце у Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну «Код нації українця». Також команда вихованців та педагогів закладу в цьому році здобула ІІ місце в номінації «Лісівництво» у Всеукраїнській виставці досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» (під керівництвом Хлус Л.М., Кузьмінської В.В., Фуштея І.Д.).
Окрім цього, як завжди, гостинно відчинив усім відвідувачам свої двері контактний зоомайданчик присвячений пам’яті Василя Аксенина. За чотири роки своєї роботи зоомайданчик прийняв тисячі відвідувачів і перше, що вони чули від наших педагогів – це розповідь про синів та дочок України, які віддали своє життя під час Революції Гідності і зараз гинуть на полі бою в неоголошеній війні росії.
Завершуючи обласний збір, організатори і учасники ще раз переконалися у важливості проведення подібних заходів і їх значенні у творчому самовдосконаленні та професійному самовизначенні учнівської молоді. Так, шлях до перемог нелегкий та тернистий, проте для юннатів, як і для всіх українців, немає нічого недосяжного!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар