В комунальному закладі “Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” відбувся обласний збір юних зоологів-тваринників, аграрників, садівників, квітникарів-дизайнерів імені Василя Аксенина | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


В комунальному закладі "Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" відбувся обласний збір юних зоологів-тваринників, аграрників, садівників, квітникарів-дизайнерів імені Василя Аксенина

27 жовтня на базі комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» у онлайн форматі відбувся обласний збір юних зоологів-тваринників, аграрників, садівників, квітникарів-дизайнерів імені Василя Аксенина. Основними завданнями заходу традиційно є залучення учнівської молоді до активного процесу навчання, самоосвіти, трудового виховання, розвитку дослідницької, експериментальної та практичної роботи в школах і закладах позашкільної освіти області; виявлення та розповсюдження кращого досвіду, традицій, нових напрямків в організації роботи на навчально-дослідних та присадибних земельних ділянках; розвиток мережі гуртків юних аграріїв, тваринників, садівників, квітникарів-дизайнерів.

Цього року учасниками обласного збору стали понад 60 учнів та педагогів закладів освіти територіальних громад області та м. Чернівців.
Захід проводився за такими номінаціями: «Аграрництво», «Садівництво», «Зоологія», «Тваринництво», «Квітникарство», «Фітодизайн». До складу журі входили: голова журі – Оксана Гринюк, заступник директора Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА (ОВА), співголова журі – син Героя Небесної Сотні, Богдан Аксенин, науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Придністровської дослідної станції садівництва, педагоги Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Чернівецького ліцею №3 медичного профілю, співробітник Чернівецького обласного краєзнавчого музею.
Почався Збір з виконання державного гімну України та вшанування хвилиною мовчання полеглих внаслідок військової агресії росії воїнів, цивільних та дітей.
Організатори обласного збору привітали учасників і педагогів, побажали успішного захисту, наснаги на майбутні дослідження, науково-дослідницьку і практичну роботу, зазначили важливість заходу в національно-патріотичному та екологічному вихованні дітей і молоді.
Директор Чернівецького ОЦЕНТУМ Л.Ю. Головченко зазначила, що наше навчання, творчість і дослідження – це наш фронт, це доказ незламності і мужності юних і дорослих українців.
Після урочистої частини відбулося покладання квітів вихованцями гуртка «Основи екологічного моніторингу» КЗ ЧОЦЕНТУМ Міхєєвою Анісією та Волощуком Назаром до памʼятника Василя Аксенина та Олександра Щербанюка на вулиці Небесної Сотні.
Члени журі уважно вислухали дітей, надали консультації по плануванню, методиках проведення науково-дослідницької та практичної роботи, а також звернули увагу на те, що старанна праця учнів у трудових об’єднаннях неабияк сприяє отриманню високих результатів. Так, варто згадати, що команда «Юних квітникарів» КЗ ЧОЦЕНТУМ (керівники: Задобрівська Людмила Олександрівна, Литвін Надія Георгіївна) з проєктом «Квітуча душа України» посіли у 2022 році І місце у Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну «Код нації українця». Також команда вихованців та педагогів закладу в цьому році здобула ІІ місце в номінації «Лісівництво» у Всеукраїнській виставці досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» (під керівництвом Хлус Л.М., Кузьмінської В.В., Фуштея І.Д.).
Окрім цього, як завжди, гостинно відчинив усім відвідувачам свої двері контактний зоомайданчик присвячений пам’яті Василя Аксенина. За чотири роки своєї роботи зоомайданчик прийняв тисячі відвідувачів і перше, що вони чули від наших педагогів – це розповідь про синів та дочок України, які віддали своє життя під час Революції Гідності і зараз гинуть на полі бою в неоголошеній війні росії.
Завершуючи обласний збір, організатори і учасники ще раз переконалися у важливості проведення подібних заходів і їх значенні у творчому самовдосконаленні та професійному самовизначенні учнівської молоді. Так, шлях до перемог нелегкий та тернистий, проте для юннатів, як і для всіх українців, немає нічого недосяжного!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар