Юні нетішинські лісівники побували на навчально-пізнавальній екскурсії в столиці України | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юні нетішинські лісівники побували на навчально-пізнавальній екскурсії в столиці України

Шкільна пора – прекрасний період у житті кожної людини. Особливо з цих років запам’ятовуються події, що відбулися під час шкільних канікул.

Гарну можливість відмінно провести осінні шкільні канікули у серці нашої держави – місті Києві надав вихованцям учнівського лісництва  Нетішинського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді колектив лісівників Державного підприємства «Славутське лісове господарство» на чолі з директором  В. В. Сапожніком.

На екскурсію до столиці, яку їм організували шефи-лісівники, ці діти поїхали вперше. Знайомство юних лісівників зі старовинним столичним містом розпочалося з екскурсії в Національний науково-природничий музей  України – одним із найбільших науково-природничих музеїв світу і найбільшим природничим музеєм України, що був створений в 1966 році як єдиний експозиційно-територіальний музейний комплекс у складі Геологічного, Палеонтологічного, Зоологічного,  Ботанічного та Археологічного музеїв і розташований в самому центрі Києва.

Із зацікавленням юні природолюби й краєзнавці відвідали 24 зали музею, де зібрано понад 30 тисяч експонатів, що розповідають про виникнення, будову й еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, історію матеріальної культури племен та народів, які з давніх часів населяли територію України.

З неабияким захопленням і цікавістю здійснили вони мандрівку крізь віки від Старокиївської гори – до Золотих воріт. Ходили пішки і слухали розповідь екскурсовода про історичну частину древнього Києва, де побачили – град Кия і град Володимира Святителя, капище язичників та град Ярослава Мудрого. Милувались красою Пейзажної алеї, пам’яткою бароко ХVІІІ століття – Андріївською церквою, пройшли «дорогою предків», відвідали Михайлівський золотоверхий монастир, старовинну Софію Київську і сфотографувались на добру згадку біля   «Золотих воріт» та пам’ятника Богдану Хмельницькому.

Родзинкою екскурсії стало відвідування Пейзажної алеї й катання на одному з найулюбленіших видів транспорту киян – фунікулері. Екскурсовод Валерій із захопленням знайомив дітей з Києвом і був просто СУПЕР!

Цікавою зупинкою  екскурсії був  монумент «Батьківщина-мати», що увінчує головну будівлю Меморіального комплексу і нагадує про подвиг українців і народів СРСР в роки війни з німецькими нацистами.  Перший поверх комплексу нагадує відвідувачам, що у нашій країні знову війна. Особисті фото й речі воїнів АТО, зібрані в експозиціях, пахнуть димом і смертю. Вони були вихоплені з полум’я бою… Серед них речі Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, загиблого 29 травня 2014 року разом із 11 військовими у збитому терористами вертольоті; наймолодшого захисника Донецького аеропорту 18-річного Сергія Табали, полеглого 6 листопада 2014 року; Героя України, колишнього «афганця» Олега Міхнюка, вбитого 20 серпня 2014 року на Луганщині; активного учасника Революції гідності, розвідника Станіслава Дерев’янка, який передавав матеріали для музею, коли був ще живим, але на власні очі побачити експозицію так і не встиг – загинув 27 березня 2016 року поблизу міста Авдіївки, закривши собою товариша.

На другому та третьому поверхах діти познайомились з експозицією «Дорога війни», де матеріали, представлені у вітринах, розкривають відповідне коло подій Другої світової війни і деталізують їх через особисті людські долі. Та, мабуть, найбільше захоплення викликало у вихованців, особливо у хлопців, огляд експонатів  війни, зокрема військової техніки тих часів.

Надворі йшов дощ, але діти поспіли й у Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. Саме там створено одну з найбільших у світі колекцій живих рослин помірного поя­су Євразії, яка нараховує 1178 видів із 113 родин, у тому числі дерев, кущів та напівкущів – 317 видів, трав’янистих рос­лин – 861 вид, котрі вони  побачили разом з експозиційними ділянками – «Ліси рівнинної частини України», «Степи України»,  «Українські Карпати»,  «Крим»,  «Кавказ».

А в дендрарії  вони побачили  унікальну колекцію дерев, кущів та ліан – 1062 видів, різновидів та форм, які представлені на ділянках:  «Голонасінні», «Березовий гай», «Букові», «Розові», «Горіхово-липово-кленові», «Волога долина», «Сад магнолій», «Сад бузків, або сірінгарій».

Дівчатка познайомились з єдиною  в Україні колекцією квіткових рослин відкритого ґрунту (4000 видів і сортів), в якій представлено всі гру­пи квіткових культур.  Приємно було бачити великі поля хризантем.

Другий день екскурсії теж був цікавим: відвідали «Мамаєву слободу» – Центр народознавства «Козак Мамай».

Просвітницький музей просто неба з відтворенням архітектурним ансамблем Наддніпрянщини XVIII століття. У центрі архітектурного ансамблю, що нараховує 98 об’єктів, побачили  козацьку триверху дерев’яну церкву в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці з дзвіницею. Неподалік від церкви на узвишші  видно млин-вітряк – символ мирної хліборобської України. Далі над двома покритими очеретом,  озерами розташовуються садиби титаря, козаків-джур, козацького старшини, коваля із кузнею, гончаря із гончарною майстернею, ворожки, шинок єврея-крамаря, а також пасіка та водяний млин. Садиби складаються з різних за своїм господарським призначенням споруд: це комори, повітки, стайні, льохи, хліви, клуні, возовні тощо. Цей традиційний український краєвид доповнюється базарним майданом, управою та козацькою залогою.

Юні екскурсанти не могли не пройтись по головній площі Києва,  серці туристичного і культурного життя столиці – Майдану Незалежності, де побачили величну стелу Незалежності –  тріумфальну колону, увінчану фігурою жінки (Берегині) з калиновою гілкою в руках, висотою 61м.

Оскільки дощ не припинявся й вносив свої корективи в екскурсії, відвідати зоопарк стало неможливим і екскурсовод Вікторія відвела групу в розважальний центр «Космополіт», де юні вихованці із задоволенням відвідали  сучасний ролердром та льодову арену.

Знайомство зі столицею української держави для нетішинських дітей стало не тільки цікавим і змістовним, а ще й глибоко пізнавальним і повчальним. Почуте й побачене під час екскурсії їм тепер неодноразово згодиться під час навчального процесу.

Така цікава екскурсія стала для юних нетішинських лісівників реальністю завдяки фінансовій підтримці в організації поїздки для своїх підшефних керівництвом і лісівниками ДП «Славутське лісове господарство», які постійно дбають про своїх підопічних та їх навчально-матеріальні потреби.

Всі учасники заходу залишилися задоволені: діти – від поїздки і отриманих вражень, шефи – від дитячих «Дякуємо!».

Олена Матус, директор Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді м. Нетішина,

Андрій Ткачук, лісничий Нетішинського лісництва

 

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76