Входження в зиму: – тренд — кольорова їжа | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Входження в зиму: – тренд — кольорова їжа

Як бути здоровим взимку? Фахівці рекомендують розширити колірний діапазон харчування, особливо пізньої осені, включати в раціон кольорову їжу. Що це означає? Як урізноманітнити їжу з допомогою колірного спектру? Відповіді на ці питання ровесників прагнули знайти вихованці гуртків «Юні екологи» (керівники гуртків Драган О. А. та Кацурак В.П.) під час проведення наприкінці листопада просвітницького заходу для учнів спеціалізованої школи №3 та школи № 2 Подільського району м. Києва.

В атмосфері поміркованої полеміки юні екологи доводили переваги кольорових овочів та фруктів, адже яскраві фарби прикрашають життя і піднімають настрій.

Дмитро Алексєєв переконливо доводив користь зелених овочів: листова зелень знижує ризик виникнення онкозахворювань, покращує зір, сприяє зміцненню кісток і м’язів. ” Зелена їжа” зміцнює волосся, нігті, сприяє регенерації шкіри. На думку багатьох дієтологів, при будь-якому прийомі їжі в тарілці обов’язково має бути щось зелене: цибуля, шпинат, петрушка, селера, огірки, брюсельська капуста, артишок, зелений горошок… що завгодно, аби тільки зелене!

В’ячеслав Кузнецов обстоював вживання овочів та фруктів червоного кольору: томатів, перцю, буряка, яблук, гранату, малини тощо, адже продукти червоного кольору здатні зміцнити імунну систему і позитивно впливають на кров, всі червоні овочі та фрукти містять антиоксиданти, які покращують роботу серцево-судинної системи, а також допомагають запобігти виникнення деяких форм раку.

А Дмитро Лопатко доводив користь овочів і фруктів помаранчевого кольору: гарбуза, моркви, куркурми, хурми, абрикоса тощо. Овочі та фрукти помаранчевого і жовтого кольорів містять багато бета-каротину. Він зміцнює імунітет та поліпшує стан шкіри. Крім того, в них містяться вітаміни А і С. Овочі та фрукти жовтого і помаранчевого кольору допомагають у нормалізації функцій серцево-судинної системи та зору. Краще вживати овочі та фрукти, які ростуть в нашій кліматичній зоні.

Велике зацікавлення учасників заходу викликала вікторина, підготовлена Дмитром Савичем та Олександром Загуменним. За правильні відповіді юннатів чекали кольорові призи.

«Подивіться на своє меню, як на картину художника, — зауважив юний митець Едуард Манукян, — адже у цьому випадку художник — це ви самі. Ви сам собі художник! Підійдіть творчо до оформлення своєї тарілки, використовуйте всі кольори веселки».

Завершився захід поетичним рядками Едуарда про здоров’я і творчість.

Як бути здоровим взимку? Фахівці рекомендують розширити колірнийдіапазон харчування, особливо пізньої осені, включати в…

Опубліковано Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України 22 листопад 2017 р.

Юнкор Анна Цегельна

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet