Небесній сотні шана і молитва | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Небесній сотні шана і молитва

Їх назвали Небесною Сотнею – героїв, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській, патріотів, що полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину.

Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – велика й головна площа в центрі Києва. Майдан – це небажання жити в системі тоталітарної корупції і малограмотної влади, що розграбувала країну. Майдан – символ України як європейської держави. За це країна заплатила більш як сотнею людських життів та кількома сотнями покалічених людей.

Сьогодні ми в скорботі, і з великою вдячністю згадуємо Героїв Небесної сотні, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками. Адже за свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну – своє життя віддали найкращі.  І більшість  з них молоді, сильні, ті, хто лише починав жити…

Війна за незалежність держави продовжується і сьогодні. На сході України хоробрі та сильні духом сини своєї Батьківщини захищають її територіальну цілісність.

У пам’ять про загиблих Майдану та героїв АТО на території нашої країни створені пам’ятні куточки та встановлені пам’ятники. Учасники міжрегіонального освітнього проекту «Прекрасні далі манять нас в похід» вихованці гуртків «Основи гідробіології» та «Юні охоронці природи» комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», учні КЗ «Долинська ЗШ I-III ступенів № 2 ім. А.С. Макаренка Долинської районної ради» Долинського району та Добронадіївської ЗШ І‑ІІІ ступенів Олександрійського району Кіровоградської області під час туристично-краєзнавчої експедиції «Одвічна магія Карпат», яка відбулася в листопаді 2017 року, традиційно вже третій рік поспіль організовують «Ходу пам’яті» на честь загиблих на Майдані та в зоні АТО патріотів нашої держави, приурочивши її до Дня Гідності та Свободи. Скорботна хода розпочалась у місті Моршин, біля пам’ятника загиблим героям АТО та стели Небесній Сотні. Учні схиляли голови біля пам’ятних знаків Небесній сотні на Ясній Горі у Гошеві біля Василіянського монастиря та в селі Крушельниця. А біля населеного пункту Лісовичі відвідали пам’ятник жителю цього села Тарасу Брусу, який під час боїв в Іловайському котлі виніс на собі сімох побратимів, а сам загинув. Завершили учасники туристично-краєзнавчого походу «Ходу пам’яті» на кургані, створеному на честь героїв Небесної сотні. Почуття українського національного духу об’єднало всіх учасників ходи.

Шанс на зміни нам дістався дорогою ціною, ціною людських жертв, ціною втрати частини території. Ми щодня повинні пам’ятати про тих, хто віддав своє життя за Україну – за таку Україну, про яку усі ми мріємо… Тож давайте дивитись у майбутнє з оптимізмом та виборювати для себе та наступних поколінь те життя, якого варта наша Батьківщина.

Учасники міжрегіонального освітнього проекту
«Прекрасні далі манять нас в похід»
та керівники Стеблина Ольга Олександрівна,
Федоров Вадим Миколайович

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар