УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ – ШЛЯХ ДО СТВОРЕННЯ СУЧАСНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА У ПОЗАШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ | Національний еколого-натуралістичний центр 11-12 грудня - Перший курс навчального стартапу з підготовки до сертифікації вчителів хімії з теми: «Методика викладання технології хімічних виробництв у шкільному курсі хімії» *** 14 грудня - Колегія директорів обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму *** 22-29 грудня - Зимова школа з програмування та інформаційних технологій *** Упродовж місяця - Відкритий рейтинг якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» та «Новорічний подарунок» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс «Цікава школа» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнська щорічна заочна виставка видавничої продукції з еколого-натуралістичного напряму. Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс-огляд тепличного господарства загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Дивовижна теплиця (заочно) *** Упродовж місяця - V Всеукраїнський турнір юних натуралістів (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб`єднання вчителів природничих дисциплін


УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ – ШЛЯХ ДО СТВОРЕННЯ СУЧАСНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА У ПОЗАШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Сучасному суспільству необхідні життєздатні, самостійні, практично умілі, творчі люди, з розвиненим почуттям відповідальності, гідності та совісті.

Сєвєродонецький міський Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді , в минулому – Станція юних натуралістів, завдяки органічному поєднанню різних форм освітньої діяльності проводить в місті значну роботу спрямовану на формування у вихованців екологічної свідомості , життєвої компетентності, здатності до усвідомленого вибору майбутньої професії.

Робота гуртків проводиться в 6-ти шкільних теплицях та живому куточку за наступними напрямами, якими охоплено понад 420 вихованців.

До речі це найбільша кількість працюючих теплиць в одному місті в Україні. Така практична база створює оптимальні умови для надання освітніх послуг.

Стрімкий розвиток високих технологій, зростання рівня технічної оснащеності, забезпечення високих темпів розвитку науки і техніки вимагає надання якісних знань, відповідно сучасним вимогам.

А це – енергійний, креативний педагог, сучасна матеріально-технічна база та інноваційні технології.

Тому колектив Центру постійно знаходиться у пошуку нових можливостей для розвитку і намагається залучати до цього міжнародних, державних, громадських та приватних – донорів.

З 2016 року Центр є учасником проекту «Підтримка стабілізації громад, що постраждали від конфлікту на Донбасі» за підтримки Міжнародної Організації з Міграцій уряду Японії.

Під час реалізації проекту проведено презентації, майстер-класи, чайні церемонії, залучивши до цього дітей з числа тимчасово переміщених осіб, людей з різними захопленнями . Це сприяло соціальній згуртованості учасників заходів.

У 2017 року Міжнародна Організація з Міграції знову надає грантову підтримку для продовження проекту.

Ми співпрацюємо з Департаментом екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації в рамках Регіональної програми з охорони навколишнього природного середовища Луганської області на 2016-2018 роки.

Це дає фінансову підтримку в озелененні території навчальних закладів міста та в проведенні екологічних заходів. Так в квітні 2017 року в навчальних закладах висаджено понад 250 дерев та гарно квітучих кущів.

В 2016 -2017 навчальному році Центр став переможцем Конкурсу з підтримки молодіжних ініціатив задля чистого довкілля з проектом «НАША країна у світлинах».

Ідея проекту полягала в приверненні уваги до забрудненості міста, залученні учнів до практичної природоохоронної діяльності, поширенні екологічної обізнаності дітей та громадськості міста.

Для реалізації ініціативи проектом Програми малих грантів ПРООН та Глобального екологічного фонду було подаровано фото – обладнання.

Це дало можливість провести низку фотовиставок, а також здобути перемогу у фотоконкурсах «Дивовижна рослина», «В об′єктиві натураліста .

Навчання в Академії Краудфандінга підвищило обізнаність в залученні інвестицій. Академія Краудфандінга почала роботу в Україні за підтримки Програми Розвитку ООН.

Презентований спільний проект з підприємцями регіону «Зелені школи» отримав підтримку. Він полягає в озеленення шкіл в регіоні, створенні ландшафтного дизайну з залученням школярів.

Вихованці та учні закладів загальної середньої освіти постійні учасники конкурсів природоохоронного напрямку. У 2017 році отримано понад 20 перемог у всеукраїнських конкурсах.

Ці здобутки дали змогу гідно представити Центр на Восьмій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» та Дев′ятій Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» де ми стали дипломантами.

Таким чином, ми не зупиняємося на досягнутому, продовжуємо впроваджувати нові проекти, прищеплюємо дітям культуру дбайливого ставлення до навколишнього середовища, шукаємо нові ідеї, натхнення для подальшого творчого розвитку і праці.

Американський еколог Баррі Коммонер на початку 70‑х років зауважив «Пошуки витоків будь-якої проблеми, пов’язаної з навколишнім середовищем, призводять до незаперечної істини, що корінна причина кризи полягає не в тому, як люди взаємодіють з природою, а в тому, як вони взаємодіють один з одним … і що, нарешті, миру між людьми і природою повинен передувати мир між людьми».

Директор Сєвєродонецького міського
Центру еколого-натуралістичної творчості
учнівської Олена Зельська

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар