Відкриття обласної виставки «Новорічна композиція» в Чернівцях | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Відкриття обласної виставки «Новорічна композиція» в Чернівцях

Кожного року приходить період, коли атмосфера наповнюється передчуттям чогось особливого і святкового. Це наближаються різдвяні та новорічні свята. В романтичному настрої світять яскравими вогнями різдвяні ярмарки, настає час очікування найбільш чудової пори року. Світ поступово повертається від напруженого ритму буденних днів до приємного передріздвяного шуму і турбот.

І, мабуть, для кожного різдвяні свята, в першу чергу, пов’язані з прикрашанням ялинки. Щорічно з ялиною входить в наш дім радість, веселощі, подарунки. З ялинкою пов’язані найсвітліші спогади дитинства. Ще в сиву давнину наші предки прикрашали в лісі ялинкове віття, благаючи про дарування собі здоров’я, сили, щастя.

Але хіба ми замислюємось як дорого воно коштує нашому лісу! Тільки в Україні заради свята вирубуються ялинки на площі більше багатьох сотень гектарів. Саме з метою збереження лісових красунь ялинок і було започатковано природоохоронну акцію «Живи, ялинко», в рамках якої і проводиться щорічно обласна традиційна новорічно-різдвяна виставка «Новорічна композиція», урочисте відкриття якої відбулось 19 грудня 2017 року в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї. Захід проводиться з метою пропаганди серед молоді бережливого ставлення до природи, до багатовікових традицій українського народу.

Організатори виставки – Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, комунальний заклад «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» та Чернівецький обласний краєзнавчий музей, обласний осередок Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта». На урочистому відкритті були присутні: директор комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Головченко Людмила Юріївна, директор Чернівецького обласного краєзнавчого музею Затуловська Олена Петрівна, головний спеціаліст відділу фахової освіти, ліцензування і атестації, позашкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Холевчук Олександра Ігорівна, заступник начальника відділу координації природоохоронної роботи, регулювання використання природних ресурсів та погоджень управління екології та природних ресурсів Чернівецької облжержадміністрації Каменецький Василь Миколайович, Морозова Тетяна Василівна, доцент кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, голова Чернівецької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги.

Організатори виставки та запрошені гості закликали всіх мешканців нашого краю зберегти лісові красуні та підкреслили, що лише спільними зусиллями ми досягнемо омріяної мети: щоб довше росли в наших лісах пухнасті красуні-ялинки.

А діти, в свою чергу, дали такі поради із збереження ялинок:

  1. Створити в квартирі новорічний настрій за допомогою декількох ялинових або соснових гілочок, шишок. Прикрасити їх сріблястим дощиком, кольоровими кульками.
  2. Виготовити новорічні композиції: настільні, настінні, підвісні, композиції на підлозі. Взяти участь у новорічно-різдвяній виставці «Новорічна композиція».
  3. Виготовити «сніжні букети», «вкриті інеєм» гілки , міні – ялинки.
  4. Виростити ялинку самим.

Юні природолюби із задоволенням брали участь у новорічних вікторинах, за що були нагороджені приємними сюрпризами від КЗ ЧОЦЕНТУМ та ВЕЛ.

Виставка працюватиме до 19 січня 2018 року. Отож запрошуємо всіх бажаючих відвідати її та набратись позитивної енергії від краси, створеної дитячими руками в час передріздвяних свят.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар