Проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Відтворимо ліси разом» присвячена Міжнародному дню Лісу | Національний еколого-натуралістичний центр 16-18 жовтня - Всеукраїнський фестиваль «Україна–сад» *** 17-19 жовтня - Всеукраїнська школа методиста закладу позашкільної освіти *** 21-25 жовтня - Всеукраїнська Природнича школа. В рамках природничої школи - Всеукраїнський інститут біологічних стажувань школярів *** 29-31 жовтня - Всеукраїнські тренінги з навколишнього природного середовища. Навчальний тренінг «Моніторинг біорізноманіття» *** 5-7 листопада - Всеукраїнський біологічний форум учнівської і студентської молоді "Дотик природи" *** 6-8 листопада - Тренінг з громадянської освіти за програмою «Я - громадянин України» *** Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб`єднання вчителів природничих дисциплін *** до 1 грудня - прийом матеріалів для участі в V етапі заочного Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідувати» *** до 9 грудня - реєстрація у відбірковому етапі на участь у XXIV Білоруській конференції учнів


Проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Відтворимо ліси разом» присвячена Міжнародному дню Лісу

15-16 березня 2018 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом» присвячена Міжнародному дню Лісу.

Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та Національний Університет біоресурсів і природокористування України, Навчально-науковий інститут лісівництва та садово-паркового – господарства за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України 15-16 березня 2018 року у м. Києві провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Відтворимо ліси разом» .

Захід проводився з метою привернення уваги державних та громадських організацій до проблем збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, відтворення та розширення площі високопродуктивних стійких насаджень; підвищення фахового рівня керівників учнівських лісництв, а також сприяння співпраці навчальних закладів, органів державної влади, громадських організацій в поліпшенні ефективності роботи учнівських лісництв.

Учасниками заходу стали працівники установ лісового господарства, наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, профільних науково-дослідних установ, методисти та керівники учнівських лісництв закладів позашкільної та загальної середньої освіти, громадськість із 23 областей України.

Учасників та гостей конференції привітали: Вербицький В. В., директор НЕНЦ МОН України, доктор педагогічних наук, професор; Лакида П. І., директор ННІ лісового та садово-паркового господарства НУБіП України; Гузенко Р. В. – перший заступник начальника Київського обласного та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства – головний лісничий Київщини; Полякова Л. В.,завідувач сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю Державного агентства лісових ресурсів; Осадчук Л. С., доктор сільськогосподарських наук, завідувач кафедри ботаніки деревинознавства та не деревних ресурсів лісу НЛТУ України; Стукал Н. І., голова педагогічного Всеукраїнського педагогічного об’єднання «Лісова громада»; Рахметов Д. Б., доктор с.-г. наук, професор, заступник директора з наукової роботи з інноваційного розвитку Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України.

Конференція працювала у форматі пленарного засідання та дискусійних майданчиків. Дискусійні майданчики працювали за темами:

 • Майданчик №1 «Національна політика та лісівництво України».
 • Майданчик №2: «Реалізація реформ в лісовому господарстві».
 • Майданчик №3: «Лісові екосистеми, як практична освіта».

Під час роботи сесій пленарного засідання конференції ключовими питаннями стали: «Реформування лісового господарства», «Європейська екологічна проблема. Висихання деревостанів», «Інноваційні науково-освітні та лісогосподарські основи організації діяльності учнівських лісництв», «Стан і перспективи досліджень у лісовій галузі».

У рамках пленарного засідання працювала виставка «Лісовідтворення. Пошуки молоді». Вдало висвітлено роботу щодо лісовідтворення та досягнення учнівських лісництв України в альбомах, буклетах, банерах, навчальних програмах, методичній, навчальній, науковій та агітаційній літературі.

16 березня учасники конференції працювали на базі Навчально-наукового інституту лісового та садово-паркового господарства НУБіП України. З вітальним словом виступив Кваша С. М. проректор з навчальної і виховної роботи, доктор економічних наук, професор, академік; Свинчук В. А. – доцент кафедри лісової таксації та лісовпорядкування НУБіП України, заступник директора ННІ лісового та садово-паркового господарства; Вербицький В. В. – директор НЕНЦ МОН України, доктор педагогічних наук, професор; Виступили  з доповіддю: Маурер В. М. – завідувач кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій, кандидат с.-г. наук, професор « Сучасний стан, проблеми та шляхи вдосконалення відтворення лісів».

На базі навчальних лабораторіях ННІ лісового та садово-паркового господарств НУБіП України відбулися семінари-практикуми: «Ботанічні сади-осередки охорони та відтворення біорізноманіття» і «Примінення інтродуцентів для стійкості лісів в умовах змін клімату».

Під час урочистого закриття підвели підсумки роботи науково-практичної конференції «Відтворимо ліси разом» з врученням подяк та сертифікатів учасників.

Свідченням актуальності та вагомості заходу стали змістовні дискусії та, як результат, вироблення проекту резолюції Всеукраїнської конференції «Відтворимо ліси разом».

Переглянути фотозвіт можна за посиланням: www.facebook.com/

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


2 коментарі до запису “Проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Відтворимо ліси разом» присвячена Міжнародному дню Лісу”

 1. Дзюбенко Катерина сказав:

  Доброго дня!
  Збірник тез в електронному варіанті розміщено на сайті, за посиланням: https://nenc.gov.ua/wp-content/uploads/2015/01/Tezy-forest2018.pdf

 2. Тарас Уляна сказав:

  Доброго дня. Чи було надруковано збірник тез учасників конференції? Як дізнатися чи потрапили наші тези?

Залишити коментар