19 – 24 квітня 2018 року, вперше одночасно у всіх відділеннях, пройшов ІІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.
Серед учасників змагання – учні, що здобули право представляти свою область у відділеннях «Екології та аграрних наук» і «Хімії та біології».
Компетентне журі достойно оцінило творчу працю 258 учасників змагання в секціях: «екології», «охорони довкілля та раціонального природокористування», «лісознавства», «агрономії», «селекції і генетики», «ветеринарії та зоотехнії», «загальної біології», «біології людини», «медицини», «валеолоії», «зоології, ботаніки», «психології» і «хімії».
Учні продемонстрували високий рівень знань під час виконання контрольних завдань з базових дисциплін та результати практичних вмінь і навичок під час захисту науково-дослідницьких робіт.
За підсумками конкурсу-захисту перемогу у відділеннях «Екології та аграрних наук», «Хімії та біології» здобули 13 молодих обдарувань. Серед призерів: друге місце отримав – 41 учень, а відповідно трете – 74 конкурсанти.
Урочисте закриття ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України відбулось 23 квітня в Міжнародному центрі культури і мистецтв Профспілок України, за участі провідних науковців країни.