Екскурсія до форелевого господарства | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває набір учнівської молоді різного віку у гуртки на 2020/2021 н.р., які працюють в Національному еколого-натуралістичному центрі. Зареєструватись можна онлайн (рубрика "Робота гуртків" головного меню) на сайті Центру *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 21 серпня триватиме Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** до 1 листопада 2020 року триватиме реєстрація на Всеукраїнський конкурс «Еко-Техно Україна» *** 03-05 листопада 2020 року відбудеться фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» *** 07-09 листопада 2020 року відбудеться Всеукраїнська ювілейна естафета "Стежками юннатівського руху" в НЕНЦ *** до 15 листопада 2020 року подання робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2021» (заочно) *** 18-20 листопада 2020 - Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи» ***


Екскурсія до форелевого господарства

Вихованці гуртка «Екосвіт», який діє на базі Броньківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Іршавського району, відвідали рекреаційний комплекс форелевого господарства “Стара Вага”. Його господар Михайло Митенько розповів про штучне вирощування веселкової форелі, яку тутешні жителі називають стругою.


До речі, Михайло продовжив справу свого батька, який один з перших на Іршавщині почав займатися розведенням королівської риби у високогірній Броньці. Свого часу їм дісталися запущені ставки та нанівець занедбана система водозабору. Наразі показник з вирощування становить лише 15 відсотків від кількості, яку дозволяє матеріально-технічна база краю. Проте Закарпаття починає відновлювати свої потужності з розведення веселкової (райдужної) форелі. Поступово кількість таких форелевих малих господарств збільшується, а це значить, що Закарпатській області повертається статус рибної.
Також учні ознайомились із проблемами «Старої Ваги». Пан Михайло зауважив, що форель тримають лише для розведення, а не для зарибнення річок та струмків. Оскільки це інвазійний вид, і він всеїдний і постійно голодний, тому годувати його доводиться часто, а корм не з дешевих. Окрім того, ще додаткові витрати на енергоносії та утримання водоносної системи. Тому вирощування веселкової форелі не кожному під силу. «А про підтримку держави марні сподівання» – каже Михайло Митенько.
Повертаючись із форелевого господарства ми з учнями побували і в Річанському заповіднику, де побачили різних представників фауни: сарну європейську, свиню дику, фазанів тощо. Об’єкт знаходиться під охороною.
Так, під час цієї навчально-пізнавальної екскурсії гуртківці ознайомилися з рослинами й тваринами як цілісними живими організмами, а також з їх розвитком у взаємозв’язку з умовами існування. Крім того, діти усвідомили необхідність шанобливого ставлення до природи.

Олеся ДИЧКО,
керівник гуртка «Екосвіт»,
с. Бронька Іршавського району

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар