Екскурсія до форелевого господарства | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Екскурсія до форелевого господарства

Вихованці гуртка «Екосвіт», який діє на базі Броньківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Іршавського району, відвідали рекреаційний комплекс форелевого господарства “Стара Вага”. Його господар Михайло Митенько розповів про штучне вирощування веселкової форелі, яку тутешні жителі називають стругою.


До речі, Михайло продовжив справу свого батька, який один з перших на Іршавщині почав займатися розведенням королівської риби у високогірній Броньці. Свого часу їм дісталися запущені ставки та нанівець занедбана система водозабору. Наразі показник з вирощування становить лише 15 відсотків від кількості, яку дозволяє матеріально-технічна база краю. Проте Закарпаття починає відновлювати свої потужності з розведення веселкової (райдужної) форелі. Поступово кількість таких форелевих малих господарств збільшується, а це значить, що Закарпатській області повертається статус рибної.
Також учні ознайомились із проблемами «Старої Ваги». Пан Михайло зауважив, що форель тримають лише для розведення, а не для зарибнення річок та струмків. Оскільки це інвазійний вид, і він всеїдний і постійно голодний, тому годувати його доводиться часто, а корм не з дешевих. Окрім того, ще додаткові витрати на енергоносії та утримання водоносної системи. Тому вирощування веселкової форелі не кожному під силу. «А про підтримку держави марні сподівання» – каже Михайло Митенько.
Повертаючись із форелевого господарства ми з учнями побували і в Річанському заповіднику, де побачили різних представників фауни: сарну європейську, свиню дику, фазанів тощо. Об’єкт знаходиться під охороною.
Так, під час цієї навчально-пізнавальної екскурсії гуртківці ознайомилися з рослинами й тваринами як цілісними живими організмами, а також з їх розвитком у взаємозв’язку з умовами існування. Крім того, діти усвідомили необхідність шанобливого ставлення до природи.

Олеся ДИЧКО,
керівник гуртка «Екосвіт»,
с. Бронька Іршавського району

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар