Екскурсія до форелевого господарства | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває підготовка нагородних документів для учасників всеукраїнських заочних конкурсів *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 2 липня - 18 серпня триватиме Міжсесійна літня природничо-математична онлайн-школа у складі Природничої школи учнівської молоді *** 11-15 серпня 2020 року - Всеукраїнський онлайн табір «Марафон любові до рідного краю» *** 20 серпня 2020 року об 11:00 - педагогічне засідання «Позашкілля – вибір майбутнього» *** 28 серпня 2020 року відбудеться представлення платформи Всеукраїнської дистанційної відеоконференції “Комунікативна складова освітньої журналістики для дітей. Технології формування контенту сучасної дитячої періодики” *** до 1 вересня продовжено прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» *** 9 вересня 2020 року пройде п'ята онлайн-нарада з директорами закладів позашкільної освіти, керівниками профільних підрозділів Палаців, Будинків дітей та юнацтва ***


Екскурсія до форелевого господарства

Вихованці гуртка «Екосвіт», який діє на базі Броньківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Іршавського району, відвідали рекреаційний комплекс форелевого господарства “Стара Вага”. Його господар Михайло Митенько розповів про штучне вирощування веселкової форелі, яку тутешні жителі називають стругою.


До речі, Михайло продовжив справу свого батька, який один з перших на Іршавщині почав займатися розведенням королівської риби у високогірній Броньці. Свого часу їм дісталися запущені ставки та нанівець занедбана система водозабору. Наразі показник з вирощування становить лише 15 відсотків від кількості, яку дозволяє матеріально-технічна база краю. Проте Закарпаття починає відновлювати свої потужності з розведення веселкової (райдужної) форелі. Поступово кількість таких форелевих малих господарств збільшується, а це значить, що Закарпатській області повертається статус рибної.
Також учні ознайомились із проблемами «Старої Ваги». Пан Михайло зауважив, що форель тримають лише для розведення, а не для зарибнення річок та струмків. Оскільки це інвазійний вид, і він всеїдний і постійно голодний, тому годувати його доводиться часто, а корм не з дешевих. Окрім того, ще додаткові витрати на енергоносії та утримання водоносної системи. Тому вирощування веселкової форелі не кожному під силу. «А про підтримку держави марні сподівання» – каже Михайло Митенько.
Повертаючись із форелевого господарства ми з учнями побували і в Річанському заповіднику, де побачили різних представників фауни: сарну європейську, свиню дику, фазанів тощо. Об’єкт знаходиться під охороною.
Так, під час цієї навчально-пізнавальної екскурсії гуртківці ознайомилися з рослинами й тваринами як цілісними живими організмами, а також з їх розвитком у взаємозв’язку з умовами існування. Крім того, діти усвідомили необхідність шанобливого ставлення до природи.

Олеся ДИЧКО,
керівник гуртка «Екосвіт»,
с. Бронька Іршавського району

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар