Плекаємо юних науковців Луганщини | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Плекаємо юних науковців Луганщини

Традиційно напередодні Дня Довкілля на кафедрі «Технологія неорганічних речовин та екології» Технологічного інституту (м. Рубіжне)  Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля проходять наукові читання студентів цього вищого навчального закладу до участі в яких залучаються юні натуралісти міста та талановита учнівська молодь, які прововодять дочлідницьку роботу в галузі екології, біології, хімії та інших природничих дисциплін. Попри складну ситуацію в регіоні, не став виключенням і цей рік. Так 17 квітня 2015 року відбулись читання юних дослідників Луганщини, особливістю яких стало те, що цього року, крім учнів міста Рубіжне, були залучені і учні з міст Сєвєродонецька, Лисичанська та Кремінського району.

l2

Всього було представлено 16 науково-дослідницьких робіт різних вікових категорій: від 6 до 11 класів. Палітра цих дослідницьких робіт також була різноманітна: вивчення степових та рослинних уґруповань, окремих видів комах, біоіндикація, вивчення потенціалу альтернативних джерел енергії та їх використання в регіоні, озеленення тереконів та промислових відвалів порід, вивчення джерел забруднення ґрунтів та водних об’єктів, шляхи подолання екологічних проблем регіону, спроби створення біопластиків з відходів харчової промистловості та навіть косметичних препаратів тощо. Найбільшу кількість дослідницьких робіт представили гуртківці Рубіжанської міської станції юних натуралістів та члени територіальних відділень Малої академії наук учнівської молоді. Також були представлені члени наукових товарист учнів та творчих об’єднань при загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах цих територій.

l4

Слід зазначити, що попри юний вік учасників наукових читань, журі було дуже представницьким. Очолював його завідувач кафедри «Технологія неорганічних речовин та екологія» Попов Є.Б. – доктор хімічних наук, професор. Серед членів журі були провідні науковці та доценти кафедри: Рубан Е.В. – кандидат біологічних наук, Кисельова-Логінова К.В. – кандидат технічних наук, Назаренко О.С. – кандидат хімічних наук. Також серед членів журі були методист Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України Яковлєв В.А., педагоги Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді.

l3

Журі дало високу оцінку більшості представлених робіт, визначило переможців в трьох вікових категоріях та відзначило їх відповідними дипломами. Учням 10-11 класів було запропоновано продовжити науково-дослідницьку роботу в стінах цього вузу в якості студентів. Також всі науково-дослідні роботи учнів будуть опубліковані у відповідній збірці.

По закінченню наукових читань методистом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України було запропоновано учасникам, тематика дослідницьких робіт яких відповідала вимогам всеукраїнських конкурсів та навчально-дослідницьких програм еколого-натуралістичного спрямування, взяти участь у відповідних заходах.

Попри всі складнощі та негаразди росте на Луганщині наукова зміна.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар