Міжнародний день Землі | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Міжнародний день Землі

21 квітня напередодні Міжнародного дня Землі для школярів «Фінансового ліцею» Подільського району м. Києва завідувачкою відділом екології Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Радченко Т. Д. та провідними фахівцями з екологічної освіти Національного природного парку «Голосіївський» Крижановською О. Т. та Крижановською О. В. в бібліотеці ім. Юрія Збанацького Подільського району був проведений виховний захід «Збережемо первоцвіти!». Школярі були ознайомлені з історією відзначення Дня Землі в світі та проведенням його в Україні, а також мали змогу здійснити віртуальну екскурсію стежками НПП «Голосіївський», дізнатися про перші весняні квіти, що зростають на території парку, заходами щодо їх охорони та познайомитись з книжками дитячої письменниці Олени Крижановськой.

22 квітня в Міжнародний день Землі відбулося виїзне розширене засіданні Національної Екологічної Ради України спільно з громадськими радами Держекоінспекції та Держрибагентства на тему “Стан водних ресурсів України».

В засідання взяли участь депутати Київради, вчені Національної Академії Наук України, представники Агенства рибного господарства України, Державної екологічної інспекції, Комунального підприємства «Плесо»

Засідання відкрилося зарибненням столичного озера «Берізка» (Гідропарк, Київ), яке проведено в рамках Програми «За відновлення Київських водойм». Захід проведено для дітей переселенців з Донецької та Луганської областей, над якими шефство взяла Українська православна церква Київського патріархату. Діти переселенці з зони АТО випустили більш ніж 2000 штук молоді різних видів риби. Дуже символічно, що діти з непростою долею простягнули руки допомоги столичним водоймам, яким вона життєво необхідна.

Під час зариблення озера «Берізка» іхтіологи Кіеврибоохрани та співробітники Держекоінспекції провели «Зелений урок», під час якого познайомили дітей з різноманіттям вітчизняного водного живого світу. Фізичний біль можна подолати, він тимчасовий, а ось душевні травми залишають рубець на все життя. Саме завдяки такому заходу діти відчувають чудодійну лікувальну силу природи, яка їм так необхідна зараз.

Діти мали змогу загадати свої найзаповітніші бажання випускаючи у водойму «золоту рибку». І так хочеться вірити, що сотвориться диво і здійсняться всі їхні побажання!

 

23 квітня в рамках декади з відзначення Міжнародного дня Землі вихованці гуртка юних екологів НЕНЦ (керівник Радченко Т.Д.) традиційно зустрілися з науковими співробітниками Національного природного парку «Голосіївський». Цього разу в гостях у юннатів були провідні фахівці з екологічної освіти Ольга Тимофіївни Крижановська та Олена Володимирівна Крижановська. Зустіч була присвячена збереженню раньоквітучих рослин, що зростають в парку, їх різноманіттю та сучасному стану. Діти ознайомились з науково-популярним виданням співробітників НПП «Голосіївський» – «Первоцвіти», а також з цікавими книжками дитячої письменниці Олени Крижановської. Переможці екологічних вікторин отримали призи від журналів «Паросток» і «Колосок».

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар