Відбувся обласний семінар за темою: “Актуальність спадщини Марка Озерного в організації трудової діяльності учнів сучасної сільської школи” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Відбувся обласний семінар за темою: “Актуальність спадщини Марка Озерного в організації трудової діяльності учнів сучасної сільської школи”

З метою вивчення спадщини Марка Озерного, патріарха кукурудзоводів, активізації дослідницької роботи за сільськогосподарським напрямком, ознайомлення з новими сортами та гібридами сільськогосподарських культур, вдосконалення роботи на навчально-дослідних земельних ділянках закладів освіти, залучення учнів до участі у Всеукраїнських конкурсах та акціях аграрного напрямку 03 травня 2018 року на базі Верхньодніпровського районного еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді та Мишуринрізької філії І-ІІ ступенів комунального закладу “Ганнівський навчально-виховний комплекс “середня загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад” Верхньодніпровської районної ради відбувся обласний семінар для директорів районних та міських еколого-натуралістичних центрів і станцій юних натуралістів Дніпропетровської області за темою: “Актуальність спадщини Марка Озерного в організації трудової діяльності учнів сучасної сільської школи”.

Спочатку гостинно зустрів всіх учасників семінару Верхньодніпровський райЕНЦ на чолі з Ходос Н. Ф., начальником, Карлаш Л. Б., методистом відділу освіти Верхньодніпровської районної ради і директором Центру Ядерною Ю. В. Учасники семінару були ознайомлені з експонатами екологічної зали, куточку бережливого ставлення до хліба, методичною літературою та роботами учнів району. Ходос Н. Ф. відмітила, що Верхньодніпровський райЕНЦ вже багато років є координатором і організатором еколого-натуралістичної освіти і виховання в районі, завдяки чому учні стають призерами Всеукраїнських та обласних конкурсів з природоохоронної роботи та сільськогосподарського напрямку.

Відкрив семінар Педан Ю. Ф., директор комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”), який у своєму виступі звернув увагу на історичне минуле Верхньодніпровського району, роботу учнівських виробничих бригад, “юних озернят” – послідовників Марка Озерного, операцію “Сади”, яка потім переросла у Всеукраїнську акцію, і знаменне сьогодення.

Основна дія семінару відбувалась на базі та Мишуринрізької філії І-ІІ ступенів комунального закладу “Ганнівський навчально-виховний комплекс “середня загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад” Верхньодніпровської районної ради. З хлібом і сіллю, українськими піснями, дзвінкими дитячими голосами, підготовленою у віршованій формі композицією, тепло зустріла учасників семінару школа-родина. В кабінеті біології та хімії було оформлено виставку, присвячену Марку Озерному та роботі учнівської виробничої бригади. З презентацією досвіду роботи школи “Жити – значить працювати. Праця є життя людини” виступила Косенко Л. М., завідувач Мишуринрізької філії, в якій детально висвітлила події минулих років, показала здобутки Марка Озерного у 50-х роках минулого століття, розкрила роботу шкільної учнівської виробничої бригади, в якій колись працювала і сама.

Учні школи і сьогодні цікавляться і вивчають спадщину своїх дідів та батьків. Так, з проектом “Досліджуємо рідний край “Кожен знаходить у ріднім краю стежку і долю, і пісню свою” виступила Жбирь Тетяна, учениця 8 класу Мишуринрізької філії І-ІІ ступенів.

Цікаво розповіла про трудові будні та досягнення учнівської виробничої бригади Мишуринрізької СШ у минулі роки Яківець Л. В., голова територіальної сільської ради.

Презентаційний модуль закінчився нагородженням учасників семінару та виступами працівників КЗО “ОЕНЦДУМ” з питаннями:

  • Літній оздоровчий період, планування заходів за планом НЕНЦ та КЗО “ОЕНЦДУМ” – директор Педан Ю. Ф.;
  • Формування професійної спрямованості вихованців гуртків аграрного напрямку. Участь учнів в обласних та Всеукраїнських конкурсах – методист Іванус А. В.;
  • Організація роботи обласної Природничої школи учнівської молоді – методист Кондратьєва Т. В.

Педагогічний колектив разом з учнями школи, готуючись до заходу, підготували цікаву виставку різноманітних поробок з паперу, стрічок, вишитих серветок, ляльок-мотанок тощо.

Практичний модуль відбувся на полі М. Озерного, у Жаб’ячий балці, де Стюпан О. І., вчитель трудового виховання Мишуринрізької філії, ознайомив учасників семінару з вирощуванням високих врожаїв кукурудзи Марком Остаповичем, розкрив агротехніку вирощування “цариці полів”, географічні та кліматичні особливості краю.

Вітання учасників обласного семінару

Нагородження Ходос Н.Ф., начальника відділу освіти Верхньодніпровського району

Учасники семінару на базі Верхньодніпровського райЕНЦ

Привітання учасників семінару в с. Мішурин Ріг

Хлібом і сіллю зустрічає гостей школа-родина

Музична композиція

Виступ педагогічного колективу

Виступ Педана Ю.Ф., директора КЗО “ОЕНЦДУМ”

Нагородження Косенко Л.М.

Нагородження Ядерної Ю.В.

Виступ Іванус А.В.

Виставка учнівських робіт

Практична частина семінару

Стюпан О.І. знайомить з вирощуванням кукурудзи на полі М.Озерного

Педан Ю.Ф. розповідає про історичне минуле краю

Учасники семінару на полі М.Озерного

ІВАНУС А.В.,

методист КЗО “ОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot