Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень-вересень 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (дистанційно) *** 3-5 жовтня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (про форму проведення фіналу буде додаткове повідомлення) *** 4-6 жовтня 2022 року - Всеукраїнський зліт учнівських лісництв (онлайн) *** 10-12 жовтня 2022 року - Всеукраїнський дитячий фестиваль “Україна – сад” *** 17-24 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) *** 18-20 жовтня 2022 року - Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» *** 18-20 жовтня 2022 року - ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об'єднань *** 18-20 жовтня 2022 року - Всеукраїнський родинний конкурс «Український коровай» *** 01-04 листопада 2022 року - осіння сесія Природничої школи учнівської молоді у 2022/2023 навчальному році *** 08-10 листопада 2022 року - фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» *** до 15 листопада 2022 року - подання робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2023»(заочно) *** 23-24 листопада 2022 року - Всеукраїнський форум учнівської молоді «Кращі практики природознавців» *** до 30 листопада 2022 року триває Всеукраїнська акція «День юного натураліста» (заочно) *** до 30 листопада 2022 року триває Науково-освітній проєкт: «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» (заочно) *** до 1 грудня 2022 року триває надсилання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Ліси для нащадків» (заочно) *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів “INFOMATRIX 2022”

Умови конкурсу

З 2009 року Україна виступає повноправною країною-учасницею світового фіналу INFOMATRIX. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України є єдиним офіційним афілійованим координатором даного змагання на всеукраїнському рівні. Починаючи з 2010 року НЕНЦ спільно з Головним управлінням освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації шорічно проводять національний етап конкурсу в форматі Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт».

У конкурсі INFOMATRIX учасники змагатимуться за шістьма категоріями і рядом підкатегорій:

 • категорія Комп’ютерне мистецтво;
 • категорія Апаратне управління:
  підкатегорії Роботи:
  – robotics lego line follower,
  – robotics free line follower,
  – robotics lego sumo,
  – robotics free maze;
 • категорія Програмування;
 • категорія Короткометражний фільм;
 • категорія Популяризація науки;
 • категорія Науковий проєкт.

Вимоги до авторських проєктів можна переглянути за посиланням: вимоги до категорій

До участі в Конкурсі запрошуються учні 9-11 класів закладів загальної середньої, позашкільної, професійної освіти, студенти закладів вищої освіти. Також потрапити до міжнародного фіналу конкурсу можуть учасники конкурсу «Екософт» за рішенням суддівського комітету конкурсу.

Офіційною підставою для участі у змаганнях є: лист МОН України та лист НЕНЦ  “Про проведення  Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» та національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX»”. Листи формуються щорічно.

Для участі у національному етапі конкурсу у 2022 році необхідно було  до  01 лютого 2022 року зареєструватися за посиланням: форма реєстрації. Процес реєстрації включає заповнення форми з персональними даними та завантаження тез авторської розробки.

Тези – це короткий опис виконаної роботи українською мовою. Вони мають містити терміни проведення дослідження та оглядовий опис дослідження: короткий опис цілей проекту, процедури дослідження, зібрані дані, зроблені висновки і можливі варіанти практичного застосування. Тези не повинні містити детальні подробиці та міркування. Обсяг тез не повинен перевищувати 6000 знаків. Додаткові матеріали (малюнки, графіки) завантажуються на файлообмінник – під час реєстрації вказується посилання на ці матеріали. На підставі поданих тез конкурсне журі проведе відбір учасників конкурсу.

На підставі поданих матеріалів конкурсне журі провело відбір учасників ІІ етапу конкурсу. Результати відбору були оприлюднені на початку лютого 2022 р. наказом на сайті НЕНЦ. Переможці І етапу запрошені для участі в ІІ (фінальному) етапі, який перенесено на серпень-вересень 2022 року, у сегменті проведення Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт». Фінал проводитиметься у спрощеному форматі  – дистанційно без відборів на світовий фінал.

Учасниками світового фіалу у червні 2022 року стали автори кращих авторських проєктів, які пройшли попередній кваліфікаційний відбір упродовж березня-травня  (індивідуальні або командні роботи) і представляли Україну у фіналі Міжнародного конкурсу INFOMATRIX 2022 в Мексиці. Для української команди світовий фінал відбувся в онлайн-форматі.

До участі у Міжнародному конкурсі допускалися проєкти виконані протягом 2021-2022 навчального року, презентації яких виконані у вигляді постеру. З вимогами до оформлення постерів можна ознайомитись за посиланням: оформлення постерів.

Проєкти, подані на Конкурс, можуть бути виконані учнями індивідуально або у складі команди (2 учасники, які працювали над спільною темою проекту).

Робочими мовами національного етапу Конкурсу є українська та англійська.

Наукове шахрайство (плагіат, підроблення, використання чи презентування чужих досліджень, недостовірність результатів тощо) або негідна поведінка щодо інших учасників неприпустимі на будь-якому етапі Конкурсу.

Загальні критерії оцінювання (для всіх категорій):

 • Документація. Оцінюється, наскільки якісно задокументована функціональність та технічна основа проєкту.
 • Оригінальність/Креативність.
 • Усна презентація (тільки у фіналі).
 • Дизайн стенду (презентабельність). Додаткові бали за культурний обмін. Інформація про вашу країну та культуру.
 • Технічні навички. Рівень технічних навичок, які були застосовані при підготовці проекту.

Участь в міжнародному фіналі:
Відповідно до умов участі в Міжнародному фіналі конкурсу, проїзд, проживання та харчування учасників здійснюється за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.

РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ УКРАЇНСЬКИХ РОЗРОБНИКІВ У МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОЄКТІВ “INFOMATRIX” У ПОПЕРЕДНІ РОКИ

Поділитися