Національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів “INFOMATRIX 2024”
Умови конкурсу
З 2009 року Україна виступає повноправною країною-учасницею світового фіналу INFOMATRIX. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України є єдиним офіційним афілійованим координатором даного змагання на всеукраїнському рівні. Починаючи з 2010 року НЕНЦ спільно з Головним управлінням освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації шорічно проводять національний етап конкурсу в форматі Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт».
У конкурсі INFOMATRIX учасники змагатимуться за шістьма категоріями і рядом підкатегорій:
- категорія Комп’ютерне мистецтво;
- категорія Апаратне управління:
підкатегорії Роботи:
– robotics lego line follower,
– robotics free line follower,
– robotics lego sumo,
– robotics free maze; - категорія Програмування;
- категорія Короткометражний фільм;
- категорія Хакатон.
Вимоги до авторських проєктів можна переглянути за посиланням: вимоги до категорій
До участі в Конкурсі запрошуються учні 9-11 класів закладів загальної середньої, позашкільної, професійної освіти, студенти закладів вищої освіти. Також потрапити до міжнародного фіналу конкурсу можуть учасники конкурсу «Екософт» за рішенням суддівського комітету конкурсу.
Офіційною підставою для участі у змаганнях є: лист МОН України та лист НЕНЦ “Про проведення Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» та національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX»”. Листи формуються щорічно.
Для участі у національному етапі конкурсу у 2024 році необхідно до 01 березня 2024 року зареєструватися за посиланням: форма реєстрації. Процес реєстрації включає заповнення форми з персональними даними та завантаження тез, презентації і постеру авторської розробки. Крім проходження основної реєстрації учаснику необхідно окремо зареєструвати відео запису захисту розробки на сторінці: Форма реєстрації відеозаписів захистів авторських розробок учасників.
Тези – це короткий опис виконаної роботи українською мовою. Вони мають містити терміни проведення дослідження та оглядовий опис дослідження: короткий опис цілей проекту, процедури дослідження, зібрані дані, зроблені висновки і можливі варіанти практичного застосування. Тези не повинні містити детальні подробиці та міркування. Обсяг тез не повинен перевищувати 6000 знаків. Додаткові матеріали (малюнки, графіки) завантажуються на файлообмінник – під час реєстрації вказується посилання на ці матеріали. На підставі поданих тез конкурсне журі проведе відбір учасників конкурсу.
Презентація – візуальне відтворення змісту авторської розробки у вигляді електронного слайдшоу. Потрібна для захисту проєкту під час проведення очного формату змагання.
Постер або плакат (банер) – односторінковий візуальний слайд в електронному або твердому варіанті. Містить загальні відомості про авторську розробку. Включає назву проєкту, автора, мету. описову і практичну частини, висновки, окремі додаткові елементи (фотоматеріали, графіки, сертифікати тощо).
Відеозапис захисту авторської розробки представляю собою динамічний відеоматеріал, підготовлений і записаний автором, для представлення під час проведення фіналу у змішаному форматі (дистанційно або онлайн).
На підставі поданих матеріалів конкурсне журі проведе відбір учасників ІІ етапу конкурсу. Результати відбору будуть оприлюднені до 05 березня 2024 р. наказом НЕНЦ. ІІ-й , фінальний, етап планується провести 13-15 березня 2024 року, у сегменті проведення Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт». Форма проведення фіналу очна або змішана (дистанційна, онлайн). Про остаточне рішення щодо формату проведення фіналу організатори повідомлять додатково і вчасно.
Щодо проведення попереднього міжнародного етапу то учасниками світового фіалу у червні 2023 року стали автори кращих авторських проєктів, які пройшли попередній кваліфікаційний відбір упродовж березня-травня (індивідуальні або командні роботи) і представляли Україну у фіналі Міжнародного конкурсу INFOMATRIX 2023 в Мексиці. Для української команди світовий фінал відбувся в онлайн-форматі.
До участі у Міжнародному конкурсі допускалися проєкти виконані протягом 2022-2023 навчального року, презентації яких виконані у вигляді постеру. З вимогами до оформлення постерів можна ознайомитись за посиланням: оформлення постерів.
Проєкти, подані на Конкурс, можуть бути виконані учнями індивідуально або у складі команди (2 учасники, які працювали над спільною темою проекту).
Робочими мовами національного етапу Конкурсу є українська та англійська.
Наукове шахрайство (плагіат, підроблення, використання чи презентування чужих досліджень, недостовірність результатів тощо) або негідна поведінка щодо інших учасників неприпустимі на будь-якому етапі Конкурсу.
Загальні критерії оцінювання (для всіх категорій):
- Документація. Оцінюється, наскільки якісно задокументована функціональність та технічна основа проєкту.
- Оригінальність/Креативність.
- Усна презентація (тільки у фіналі).
- Дизайн стенду (презентабельність). Додаткові бали за культурний обмін. Інформація про вашу країну та культуру.
- Технічні навички. Рівень технічних навичок, які були застосовані при підготовці проекту.
Участь в міжнародному фіналі:
Відповідно до умов участі в Міжнародному фіналі конкурсу, проїзд, проживання та харчування учасників здійснюється за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.