Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 21 серпня - Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 09 - 12 березня 2021 року ХХ Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт–2021» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2021» (дистанційно) *** 11 березня 2021 року Всеукраїнський семінар-практикум «Зимовий сад як дослідницька лабораторія оформлення інтер'єру в закладі освіти» (онлайн) *** 17 - 19 березня 2021 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об'єктиві натураліста – 2021» (дистанційно) *** 23 - 24 березня 2021 року ІІ етап Всеукраїнського турніру юних натуралістів (дистанційно) *** 22 - 26 березня 2021 року фінал Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Крок до знань - 2021» (дистанційно) *** 22 - 26 березня 2021 року Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, керівників закладів позашкільної освіти (дистанційно) *** до 30 березня 2021 року - термін отримання матеріалів від учасників Науково-освітнього проєкту «Вчителі та учні беруть участь в екологічному моніторингу Антарктиди» (заочно) *** 30 березня - 02 квітня 2021 року Весняна сесія у Природничій школі учнівської молоді (дистанційно) *** 30 березня - 02 квітня 2021 року Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер і генетик" (дистанційно) *** 14-16 квітня 2021 року Всеукраїнський конкурс молодіжних проектів з енергозбереження “Енергія і середовище” (дистанційно) *** до 16 квітня 2021 року - подання конкурсних робіт на ІV Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18 - 22 жовтня 2021 року Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (очно)


Національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів “INFOMATRIX 2021”

Умови конкурсу

З 2009 року Україна виступає повноправною країною-учасницею світового фіналу INFOMATRIX. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України є єдиним офіційним афілійованим координатором даного змагання на всеукраїнському рівні. Починаючи з 2010 року НЕНЦ спільно з Головним управлінням освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації шорічно проводять національний етап конкурсу в форматі Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт».

У конкурсі INFOMATRIX 2021 учасники змагатимуться за п’ятьма категоріями:

  • комп’ютерне мистецтво
  • апаратне управління
  • програмування
  • короткометражний фільм
  • роботи (5 підкатегорій): перегони дронів; lego mission; robot maze; mini sumo (lego mini sumo – для учнів 11-14 років); line follower (lego line follower – для учнів 11-14 років).

Вимоги до авторських проєктів можна переглянути за посиланням: вимоги до категорій

До участі в Конкурсі запрошуються учні 9-11 класів закладів загальної середньої, позашкільної, професійної освіти, студенти I-ІІI курсів закладів вищої освіти (коледжів) . Також потрапити до міжнародного фіналу конкурсу можуть учасники конкурсу «Екософт» за рішенням суддівського комітету конкурсу. Підставою для участі у змаганнях є:

Офіційний лист МОН України № 6/1542-20 від 24.12.2020 р. Про проведення ХХ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2021» та національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2021»;

Офіційний лист НЕНЦ № 285 від 21.12.2020 р. Про проведення ХХ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2021» та національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2021».

Для участі у національному етапі конкурсу необхідно до  22 лютого 2021 року зареєструватися за посиланням: форма реєстрації. Процес реєстрації включає заповнення форми з персональними даними та завантаження тез авторської розробки.

Тези – це короткий опис виконаної роботи українською мовою. Вони мають містити терміни проведення дослідження та оглядовий опис дослідження: короткий опис цілей проекту, процедури дослідження, зібрані дані, зроблені висновки і можливі варіанти практичного застосування. Тези не повинні містити детальні подробиці та міркування. Обсяг тез не повинен перевищувати 6000 знаків. Додаткові матеріали (малюнки, графіки) завантажуються на файлообмінник – під час реєстрації вказується посилання на ці матеріали. На підставі поданих тез конкурсне журі проведе відбір учасників конкурсу.

На підставі поданих матеріалів конкурсне журі проведе відбір учасників ІІ етапу конкурсу. Результати відбору будуть оприлюднені до 25 лютого 2021 р. на сайті НЕНЦ. Переможці І етапу будуть запрошені для участі в ІІ (фінальному) етапі, який буде проведений з 9 до 12 березня 2021 року, під час проведення Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт». Фінал проводитиметься у формі постерного захисту авторських розробок. Учасники ІІ етапу завчасно будуть попереджені щодо формату проведення національного фінального етапу – дистанційно або онлайн.

За підсумками національного етапу по три кращих авторських проєктів у кожній категорії (індивідуальні або командні роботи) отримають право представляти Україну у фіналі Міжнародного конкурсу INFOMATRIX 2021, який відбудеться орієнтовно у травні 2021 року у місті Бухарест, Румунія. Претенденти на участь  у  фіналі будуть попереджені завчасно, якщо міжнародний оргкомітет вирішить провести світовий фінал в онлайн-форматі.

До участі у Міжнародному конкурсі допускаються проєкти виконані протягом 2020-2021 років, презентації яких виконані у вигляді постеру. З вимогами до оформлення постерів можна ознайомитись за посиланням: оформлення постерів.

Проекти, подані на Конкурс, можуть бути виконані учнями індивідуально або у складі команди (2 учасники, які працювали над спільною темою проекту).

Робочими мовами національного етапу Конкурсу є українська та англійська.

Наукове шахрайство (плагіат, підроблення, використання чи презентування чужих досліджень, недостовірність результатів тощо) або негідна поведінка щодо інших учасників неприпустимі на будь-якому етапі Конкурсу.

Загальні критерії оцінювання (для всіх категорій):

  • Документація. Оцінюється, наскільки якісно задокументована функціональність та технічна основа проєкту.
  • Оригінальність/Креативність.
  • Усна презентація (тільки у фіналі).
  • Дизайн стенду (презентабельність). Додаткові бали за культурний обмін. Інформація про вашу країну та культуру.
  • Технічні навички. Рівень технічних навичок, які були застосовані при підготовці проекту.

Участь в міжнародному фіналі:
Відповідно до умов участі в Міжнародному фіналі конкурсу, проїзд, проживання та харчування учасників здійснюється за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.

Поділитися