“Забуті традиції українського народу” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


“Забуті традиції українського народу”

28 квітня 2018 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю. Ф. Педан) відбулося свято “Забуті традиції українського народу”, на якому були присутні вихованці гуртка “Юні квітникарі”, учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор М. В. Войтенко).

Діти познайомилися з особливостями обрядових традицій минулого, переглянули відеоматеріали про символи та сакральне значення вишиванки, в яких були надані відомі та невідомі факти про вишивку та вишивальниць, ознайомились зі зразками рушників та вишитих серветок, дізнались про значення слів “посаг”, “гаптування”, “шати”.

Ми часто чуємо приказки, але не завжди знаємо їх значення. Ось і на нашому святі учасники познайомились з приказками про сорочку. “Народитися в сорочці”, “Віддати останню сорочку”, “Змокнути до сорочок” – значення цих та інших приказок стало зрозумілим і ближчім.

На святі звучала музика. Діти прослухали пісню про вишиванку на французькій мові, намагались відгадати всім відому пісню Дмитра Гнатюка “Два кольори”, яка в перекладі звучить так само мелодійно і впізнавано.

Гуртківці познайомились із творчістю Лесі Вознюк, вірш “Сорочка-оберіг”, кожен отримав частину вірша і всі разом зачитали повний вірш.

Кожна область і навіть село України мали свої особливості вишиванок, про які дізнались учасники свята. Дуб та калина, птахи та звірі, дивні листочки та квіти – все це символи, в які матір, сестра та дівчина вкладали свою душу, тепло та любов. І по сьогодні матері дають своїм дітям вишиванку на долю, щоб уберегти дитину від нещасть та небезпеки.

Дніпропетровщина славилась геометричними візерунками. Учасники свята побачили характерні вишивки для нашого краю та інших регіонів країни.

Вихованці переглянули старовинні фото і завмерли від несподіванки: святково вдягнені парубки та дівчата дивились на них з екрану крізь сотні років. Тут і святкове фото зі школи, всі дівчата у віночках та вишитих сорочках, і весільні фото, і просто сімейні, але всі ці фото об’єднує вишиванка, різна та самобутня.

Наостанок переглянули фото українських та іноземних знаменитостей у вишиванках, діти з цікавістю впізнавали Арнольда Шварцнегера та Брюса Лі, Руслану та Святослава Вакарчука, Василя Вірастюка та В’ячеслава Узелкова. Модні колекції Гучі та Валентино з українськими орнаментами здивували учасників не менше.

Багато цікавого зберігає наше минуле, ось і цього разу гуртківці дізнались багато нового про відому всьому світу українську вишиванку.

Перегляд відео про вишиванку

Прослуховування пісні “Два кольори” на французькій мові

Ознайомлення зі зразками вишивок

Старовинні вишиванки. Перегляд фото

Прослуховування народної пісні пісні Вишивала дівчина вишиванку

Крикун Г. В.,

керівник гуртка

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot