В ЗОЕНЦ відбулась зустріч з ветеранами – педагогами | Національний еколого-натуралістичний центр 17-19 жовтня - ІІ етап тренінгу з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці» *** 18-19 жовтня - Навчальний стартап з підготовки вчителів біології до професійної сертифікації *** 18-19 жовтня - Профільні курси підвищення кваліфікації для керівників учнівських лісництв *** 19-20 жовтня - Друга (заключна) сесія Всеукраїнської школи методиста позашкільного навчального закладу *** 22-26 жовтня - Всеукраїнська Природнича школа. В рамках природничої школи - Всеукраїнський інститут біологічних стажувань школярів *** 30 жовтня - 1 листопада - Всеукраїнський семінар-нарада для директорів обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) на тему «Нові виміри результативності позашкільної освіти: вимоги часу, сучасні практики» *** 31 жовтня - 2 листопада - Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи» *** 3 листопада - Авторська майстерня з раннього розвитку та раннього навчання дітей в закладах позашкільної освіти. Тема: «Нейропсихологічний підхід у розвитку дошкільника та молодшого школяра» *** Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб`єднання вчителів природничих дисциплін


В ЗОЕНЦ відбулась зустріч з ветеранами – педагогами

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.

Цей день – не лише дає можливість нагадати всім про людський обов’язок, а й бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це є привід для роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина – самотні люди.

У наймудрішій книзі на землі, Біблії, Святому Писанні, говориться про те, що від нашого ставлення до своїх батьків і матерів безпосередньо залежить наша власна тривалість життя. А зневагою до літніх людей – сіємо свої власні майбутні проблеми.

Людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це по милості Божій вдалося. Далеко не всім випало таке величезне благовоління відчути мудрість своїх років.

До вшанування людей похилого віку, а також ветеранів праці приєднався Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, організувавши зустріч з ветеранами педагогічної праці.

Метою заходу було привернути увагу дітей до людей похилого віку, висловити їм повагу та вдячність, свою турботу і милосердя, адже завдяки старшому поколінню, ми переймаємо досвід, знання, уміння та мудрість.

Традиційно захід розпочався словами привітання директора Олександра Васильовича Геревича.

На свято були запрошені ветерани праці, які зараз на заслуженому відпочинку. Зокрема, Надія Якимівна Мальцева розповіла про свій цікавий і насичений педагогічний шлях. Лише в ЗОЕНЦ Надія Якимівна пропрацювала 25 років і обіймала посади заступника директора з навчально-виховної та методичної роботи, пізніше стала директором закладу. А на заслужений відпочинок пішла, будучи методистом відділу інформаційно-методичної роботи.

Потім Адальберт Адальбертович Рішко, який пропрацював керівником гуртків понад 30 років поділився багатим життєвим досвідом, згадав про всі дерева і кущі, деякі з яких є унікальними екзотами, які висадив із педагогами та своїми вихованцями у юннатівському дендропарку ЗОЕНЦ, у Хустській філії „Нарцис”, Мукачівському та Тячівському районних екоцентрах, націлив присутніх на збереження природи рідного краю.

В програмі свята продемонстрували презентацію: „Вибір професій”, а також відеоролик: „Робочий день вчителя”.

Юннати вітали педагогів, дякували їм за життєву мудрість та настанови і бажали міцного здоров’я, добра, радості та довголіття.

Марія ГАНИЧ,

методист відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар