На Дніпропетровщині пройшов обласний зліт юних натуралістів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


На Дніпропетровщині пройшов обласний зліт юних натуралістів

З метою розвитку творчих здібностей учнів, підвищення рівня екологічної свідомості особистості, ефективності та якості навчально-дослідної роботи закладів освіти в галузі біології, екології, сільського, лісового господарства комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю. Ф. Педан) 24 жовтня 2018 року був проведений обласний зліт юних натуралістів (далі – Зліт) по підведенню підсумків Всеукраїнських та обласних конкурсів еколого-натуралістичного напряму.

Зліт проводився за напрямами “Практична природоохоронна робота та екологія”, “Експериментальна робота з біології, продуктивна праця і дослідницька робота в галузі сільського та лісового господарства”.

До участі в роботі журі Зльоту були запрошені наукові співробітники провідних закладів вищої освіти: Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, представники природно-заповідних установ, лісництв та обласних громадських організацій екологічного спрямування, зокрема обласного відділення Українського товариства охорони птахів.

Участь у напрямі “Практична природоохоронна робота та екологія” взяли окремі учні, гуртки та колективи закладів освіти з 8 міст та 5 районів, а також 12 об’єднаних територіальних громад. Всього для участі в Зльоті за відповідним напрямом було надано 89 звітних матеріалів.

Напрям проводився за номінаціями: “Еколого-натуралістичний похід “Біощит”, “До чистих джерел”, “Птах року”, “Вчимося заповідувати” та “Живи, Земле” з врахуванням форми подачі звітних матеріалів (індивідуальні та колективні роботи).

На місцях юні екологи:

досліджували антропогенний вплив на природні екосистеми; способи очищення побутових та стічних вод; негативні характеристики та цінність у господарчому значенні адвентивної флори; екологічний стан старовікових дерев, а також пророщували їх насіння та висаджували саджанці у місцевих зелених зонах;

проводили моніторингові та фенологічні дослідження рослин та тварин; екологічну оцінку стану водоймищ методом біотестування;

виявляли місця перебування рідкісних та корисних комах, створювали певні умови для їх існування;

прибирали на території парків, скверів та біля водних об’єктів, а також вирішували проблеми утилізації побутових відходів, фіксували порушення природоохоронного законодавства, брали активну участь у різноманітних еколого-просвітницьких заходах і листувались з органами місцевої влади щодо вирішення питань збереження територій з цінним видовим різноманіттям тощо.

Найкращі результати у заході за напрямом “Практична природоохоронна робота та екологія” показали учасники з міст: Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Марганця та Павлограда; районів: Васильківського, Дніпровського та Магдалинівського; ОТГ: Могилівської, Межівської, Вербківської, Миколаївської (Васильківський район) та Томаківської.

Для участі в напрямі “Експериментальна робота з біології, продуктивна праця і дослідницька робота в галузі сільського та лісового господарства” було надано 76 робіт з 6 міст та 6 районів області, а також 5 об’єднаних територіальних громад.

Найбільше звітних матеріалів надійшло з мм. Кривого Рогу, Дніпра, Кам’янського та Дніпровського, Межівського, Магдалинівського районів.

Оцінка робіт проводилась з врахуванням форми подачі звітних матеріалів (індивідуальні та колективні роботи) за номінаціями: “Дослідницький марафон”, “Живи, Земле”, “Кролик”, “Плекаємо сад”, “Ліси для нащадків”.

Юннати разом з керівниками проводили дослідження за різними напрямками: овочівництво, рослинництво, кролівництво, бджільництво, садівництво, лісництво. Більш високий науковий рівень мали роботи, які були проведені за завданням вчених кафедри селекції та насінництва Дніпровського державного аграрно-економічного університету. Юннати досліджували різні сорти та гібриди овочевих та польових культур, вивчали агротехніку їх вирощування, строки внесення добрив та застосування стимуляторів росту.

Збільшилась кількість робіт учасників з садівництва. Юні садоводи спостерігали за деревами різних сортів яблук, слив, розмножували різні сорти винограду, актинідії, малини, живцювали лимонник, вирощували полуницю гідропонним шляхом тощо.

Цікаві роботи були проведені юними лісівниками по вирощуванню сіянців різних порід дерев, збиранню насіння деревних та чагарникових культур, моніторингу акліматизації ялини колючої, значна увага приділялася на місцях проведенню природоохоронної діяльності на території лісництв.

Чимало робіт було надано до номінації “Кролик”, під час їх виконання  юннати пропонували нові моделі крільчатників, годівниць, вивчали раціони годівлі, строки вакцинації.

Переможці і призери Зльоту були нагороджені грамотами департаменту освіти і науки облдержадміністрації та цінними подарунками, активні учасники – грамотами КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Учасники секції практичної природоохоронної роботи та екології

Юні аграрники та лісівники готуються до захисту

Захист творчих робіт в секції “Експериментальна робота з біології, продуктивна праця та дослідницька робота в галузі сільського та лісового господарства”

Юні екологи Криворіжжя захищають творчу роботу в номінації “Біощит”

Юні аграрники нагороджуються грамотами та цінними призами за перемогу у Зльоті

Нагородження юних екологів

Щаслива мить перемоги

 

І.О. Майборода,

заступник директора з навчальної роботи

КЗО “ОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар