На Дніпропетровщині пройшов обласний зліт юних натуралістів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень-вересень 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (дистанційно) *** 3-5 жовтня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (про форму проведення фіналу буде додаткове повідомлення) *** 4-6 жовтня 2022 року - Всеукраїнський зліт учнівських лісництв (онлайн) *** 10-12 жовтня 2022 року - Всеукраїнський дитячий фестиваль “Україна – сад” *** 17-24 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) *** 18-20 жовтня 2022 року - Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» *** 18-20 жовтня 2022 року - ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об'єднань *** 18-20 жовтня 2022 року - Всеукраїнський родинний конкурс «Український коровай» *** 01-04 листопада 2022 року - осіння сесія Природничої школи учнівської молоді у 2022/2023 навчальному році *** 08-10 листопада 2022 року - фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» *** до 15 листопада 2022 року - подання робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2023»(заочно) *** 23-24 листопада 2022 року - Всеукраїнський форум учнівської молоді «Кращі практики природознавців» *** до 30 листопада 2022 року триває Всеукраїнська акція «День юного натураліста» (заочно) *** до 30 листопада 2022 року триває Науково-освітній проєкт: «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» (заочно) *** до 1 грудня 2022 року триває надсилання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Ліси для нащадків» (заочно) *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


На Дніпропетровщині пройшов обласний зліт юних натуралістів

З метою розвитку творчих здібностей учнів, підвищення рівня екологічної свідомості особистості, ефективності та якості навчально-дослідної роботи закладів освіти в галузі біології, екології, сільського, лісового господарства комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю. Ф. Педан) 24 жовтня 2018 року був проведений обласний зліт юних натуралістів (далі – Зліт) по підведенню підсумків Всеукраїнських та обласних конкурсів еколого-натуралістичного напряму.

Зліт проводився за напрямами “Практична природоохоронна робота та екологія”, “Експериментальна робота з біології, продуктивна праця і дослідницька робота в галузі сільського та лісового господарства”.

До участі в роботі журі Зльоту були запрошені наукові співробітники провідних закладів вищої освіти: Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, представники природно-заповідних установ, лісництв та обласних громадських організацій екологічного спрямування, зокрема обласного відділення Українського товариства охорони птахів.

Участь у напрямі “Практична природоохоронна робота та екологія” взяли окремі учні, гуртки та колективи закладів освіти з 8 міст та 5 районів, а також 12 об’єднаних територіальних громад. Всього для участі в Зльоті за відповідним напрямом було надано 89 звітних матеріалів.

Напрям проводився за номінаціями: “Еколого-натуралістичний похід “Біощит”, “До чистих джерел”, “Птах року”, “Вчимося заповідувати” та “Живи, Земле” з врахуванням форми подачі звітних матеріалів (індивідуальні та колективні роботи).

На місцях юні екологи:

досліджували антропогенний вплив на природні екосистеми; способи очищення побутових та стічних вод; негативні характеристики та цінність у господарчому значенні адвентивної флори; екологічний стан старовікових дерев, а також пророщували їх насіння та висаджували саджанці у місцевих зелених зонах;

проводили моніторингові та фенологічні дослідження рослин та тварин; екологічну оцінку стану водоймищ методом біотестування;

виявляли місця перебування рідкісних та корисних комах, створювали певні умови для їх існування;

прибирали на території парків, скверів та біля водних об’єктів, а також вирішували проблеми утилізації побутових відходів, фіксували порушення природоохоронного законодавства, брали активну участь у різноманітних еколого-просвітницьких заходах і листувались з органами місцевої влади щодо вирішення питань збереження територій з цінним видовим різноманіттям тощо.

Найкращі результати у заході за напрямом “Практична природоохоронна робота та екологія” показали учасники з міст: Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Марганця та Павлограда; районів: Васильківського, Дніпровського та Магдалинівського; ОТГ: Могилівської, Межівської, Вербківської, Миколаївської (Васильківський район) та Томаківської.

Для участі в напрямі “Експериментальна робота з біології, продуктивна праця і дослідницька робота в галузі сільського та лісового господарства” було надано 76 робіт з 6 міст та 6 районів області, а також 5 об’єднаних територіальних громад.

Найбільше звітних матеріалів надійшло з мм. Кривого Рогу, Дніпра, Кам’янського та Дніпровського, Межівського, Магдалинівського районів.

Оцінка робіт проводилась з врахуванням форми подачі звітних матеріалів (індивідуальні та колективні роботи) за номінаціями: “Дослідницький марафон”, “Живи, Земле”, “Кролик”, “Плекаємо сад”, “Ліси для нащадків”.

Юннати разом з керівниками проводили дослідження за різними напрямками: овочівництво, рослинництво, кролівництво, бджільництво, садівництво, лісництво. Більш високий науковий рівень мали роботи, які були проведені за завданням вчених кафедри селекції та насінництва Дніпровського державного аграрно-економічного університету. Юннати досліджували різні сорти та гібриди овочевих та польових культур, вивчали агротехніку їх вирощування, строки внесення добрив та застосування стимуляторів росту.

Збільшилась кількість робіт учасників з садівництва. Юні садоводи спостерігали за деревами різних сортів яблук, слив, розмножували різні сорти винограду, актинідії, малини, живцювали лимонник, вирощували полуницю гідропонним шляхом тощо.

Цікаві роботи були проведені юними лісівниками по вирощуванню сіянців різних порід дерев, збиранню насіння деревних та чагарникових культур, моніторингу акліматизації ялини колючої, значна увага приділялася на місцях проведенню природоохоронної діяльності на території лісництв.

Чимало робіт було надано до номінації “Кролик”, під час їх виконання  юннати пропонували нові моделі крільчатників, годівниць, вивчали раціони годівлі, строки вакцинації.

Переможці і призери Зльоту були нагороджені грамотами департаменту освіти і науки облдержадміністрації та цінними подарунками, активні учасники – грамотами КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Учасники секції практичної природоохоронної роботи та екології

Юні аграрники та лісівники готуються до захисту

Захист творчих робіт в секції “Експериментальна робота з біології, продуктивна праця та дослідницька робота в галузі сільського та лісового господарства”

Юні екологи Криворіжжя захищають творчу роботу в номінації “Біощит”

Юні аграрники нагороджуються грамотами та цінними призами за перемогу у Зльоті

Нагородження юних екологів

Щаслива мить перемоги

 

І.О. Майборода,

заступник директора з навчальної роботи

КЗО “ОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар