У комунальному закладі „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради пройшла дитячо-юнацька еколого-патріотична гра „Паросток” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


У комунальному закладі „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради пройшла дитячо-юнацька еколого-патріотична гра „Паросток”

30 жовтня 2018 року у комунальному закладі „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради пройшла дитячо-юнацька еколого-патріотична гра „Паросток” під гаслом „Ми паросток плекаємо і усіх закликаємо”.

Після відкриття та оголошення умов та правил гри дітей було поділено на три команди, вручено маршрутні листи, в яких було вказано етапи проходження модулів конкурсу. Діти мали зібрати символічні ключі з ключовими словами зашифрованого гасла.

Патріотичний модуль „Рослини-символи України” включав ознайомлення учасників гри не тільки з лікарськими властивостями рослин – символів України, але й майстер-клас „Виготовлення маків та волошок з тканини”. Діти виготовили квіти, які в кінці гри вплели у символічний вінок єдності, краси та величі українського народу.

Тварин-символів України юннати вивчали на зоологічному модулі та контактно спілкувались з мешканцями  живого куточка Станції.

Як визначати сторони горизонту, як працювати з компасом та які ж секрети метеорологічних спостережень? Саме на ці питання знайшли відповіді юннати, відвідавши модуль метеорологічний „Природа і погода”, на якому вони могли практично визначити сторони горизонту та закріпити свої знання, відповівши на запитання вікторини.

Метою дендрологічного модуля „Зелена естафета” – проінформувати учасників про етапи висаджування дерев та кущів, після чого вони мали продемонструвати на практиці, як висаджувати рослини. В результаті учасники заходу заклали спіреєву алею на навчально-дослідній земельній ділянці.

Майстер-клас „Виготовлення оберегів” захопив конкурсантів під час екологічного модуля „Екотворчість”. Діти довідались про лікувальні властивості верби, значення оберегів та майстрували подарунки власноруч. Виготовлені обереги будуть представлені на благодійному ярмарку.

У станційній світлиці „Берегиня” учасники гри  познайомились з предметами старовини, після чого мали назвати знаряддя праці українців, які є у Світлиці та розповісти про їх використання у побуті. Кожна команда отримала інформацію про символи українського рушника та взяла участь у колективній творчій справі „Україна вишивана” на етнографічному модулі, оздобивши паперовий рушник аплікаціями у різному стилі, який продемонстрували у кінцевій частині гри.

Після підведення підсумків гри кожна команда отримала призове місце за кількістю балів та за швидкість проходження усіх етапів гри. Усім юним натуралістам було вручено сертифікати учасника гри „Паросток” та заохочувальні призи, які виготовили вихованці та керівники гуртків „Екологічний театр” та „Юні голубівники”.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар