Визначено переможців обласного етапу Всеукраїнських новорічних конкурсів | Національний еколого-натуралістичний центр 21-25 жовтня - Всеукраїнська Природнича школа. В рамках природничої школи - Всеукраїнський інститут біологічних стажувань школярів *** 29-31 жовтня - Всеукраїнські тренінги з навколишнього природного середовища. Навчальний тренінг «Моніторинг біорізноманіття» *** 5-7 листопада - Всеукраїнський біологічний форум учнівської і студентської молоді "Дотик природи" *** 6-8 листопада - Тренінг з громадянської освіти за програмою «Я - громадянин України» *** Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб`єднання вчителів природничих дисциплін *** до 1 грудня - прийом матеріалів для участі в V етапі заочного Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідувати» *** до 9 грудня - реєстрація у відбірковому етапі на участь у XXIV Білоруській конференції учнів


Визначено переможців обласного етапу Всеукраїнських новорічних конкурсів

В Закарпатському екоцентрі діє святкова зимова виставка, яка представляє другий обласний етап Всеукраїнських конкурсів “Новорічна композиція” та “Український сувенір”. Свої яскраві витвори школярі з районів Закарпатської області виконали у різних техніках з використанням природного матеріалу, різнобарвних стрічок, бісеру, бусинок, дощику. Дехто не забув і про побутові відходи, надавши їм друге життя. Виставлено більше п`ятисот робіт із одинадцяти районів нашого краю та міст обласного значення, зокрема, Ужгорода, Мукачева, Чопа, Хуста.

Активну участь у виставці, крім ЗОЕНЦ, взяли заклади позашкільної освіти Закарпаття. Серед них ПАДІЮН, Тячівський райЕНЦ, Хустський еколого-туристичний центр учнівської молоді, Мукачівський центр позашкільної освіти.
Звичайно, святковості та розмаїтості виставки посприяла багата дитяча уява і фантазія.

Члени журі, визначили найзмістовніші та найоригінальніші роботи які  відправлено в НЕНЦ на Всеукраїнську виставку. Список найкращих поповнили:

  • В номінації стилізована ялинка Юрик Ерік, учень Міжгірської СЗОШ I-III ступенів ім. Волошина за роботу „Еко Ялинка”. Керівник Маркович Л. М.; Гайдош Тіводор, учень Великобийганьської ЗОШ I-III ступенів, за роботу „Різдвяна симфонія”. Керівник Баратей М. Т.; Ватрала Вадим, учень Річанської ЗОШ I-III ст., за роботу „Стилізована ялинка”. Керівник гуртка Мадяр Г. І.; Тюх Марина, учениця Великолазівської ЗОШ I-III ст., за роботу „Лісова красуня”. Керівник Тюх Н. О.; Негер Домініка, вихованка гуртка „Паперопластика” ПАДІЮН, за роботу „Святковий лісовий дідусь”. Керівник Негер К. К.; Русанова Олександра, вихованка гуртка „Паперопластика” ПАДІЮН, за роботу „Декоративна робота з ангелами”. Керівник Негер К. К.; Шевченко Софія, учениця Чопської ЗОШ I-III ст., за роботу „Незвичайна ялинка”. Керівник Худанич Н. І.; Петрик Вікторія, учениця Порошківської ЗОШ I-III ст., за роботу „В очікування свята”. Керівник Ковач Г. І.; Плаксина Анна-Марія та Рац Анна, вихованки гуртка „Іграшка” Великоберезнянського ЦПР, за роботу „Святковий лісовий дідусь”. Керівник Квасовська Л. В; Волк Аліна, учениця НВК „Веселка”, за роботу „Лісова красуня”; Ирстинюк Юлія, вихованка гуртка „Писанкарство” Видричанської ЗОШ I-III ст., за роботу „Стилізована ялинка”. Керівник Мадар Г. І.; Сова Дарія, учениця Мукачівської ЗОШ I-III ст. № 2 ім. Т.Г.Шевченка, за роботу „Святкова ялинка”. Керівник Капац Н. В. А також колективна робота вихованців гуртка „Природа різного краю” ЗОЕНЦ. Керівник Павко М. М.
  • В номінації новорічна картина чи колаж відзначено: Химинець Валерію, ученицю Чертезької ЗОШ I-III ст. Ужгородського району, за роботу „Стиляги”; Олексик Аліну та Кіс Богдану, ученицю Репинського НВК I-III ст. Ужгородського району, за роботу „Новорічне диво”. Керівник Кінаш Г. І.; Коваль Руслану, ученицю Великолазівської ЗОШ I-III ст. Баранинської сільської ради, Ужгородського району, за роботу „Зимове диво”. Керівник Орос М. Ю.; Кузюк Тетяну, вихованку гуртка „Народна творчість” Лазещинської ЗОШ I-III ст., за роботу „Ангел надії”. Керівник Васильчук С. І.
  • Новорічні віночки найоригінальнішими вийшли у: Русина Івана, вихованця МЦПО, робота „Віночок з шишок”. Керівник Дуднік М. О.; Хоми Даніели, учениці Великолучківської ЗОШ I-III ст., Мукачівського району, робота „Зимова радість”. Керівник  Фенчак Н. М.; Лоскоріх Марії, учениці Неліпинської ЗОШ I-III ст., Свалявського району, робота „Новорічний віночок”. Керівник Дулішкович С. Ю.; Конар Ніколети, читачки бібліотеки с. Великі Лази, робота „Новорічний віночок”. Керівник Бобук О. В.; Піцур Анни, учениці Ужгородської ЗОШ I-III ст., № 19, за роботу „Новорічне диво”. Керівник Ченгері Г. В. У цій номінації відзначено колективну роботу вихованців старшої групи дошкільного закладу Стрипського НВК „Новорічний віночок”. Керівник Нечистак А. Ю.; Яхимець Домініки, вихованки гуртка „Юні ентомологи” ЗОЕНЦ. Керівник Яхимець І. М.
  • У номінації “новорічний букет” відзначено: Жиляк Дарину, ученицю Річанської ЗОШ I-III ст. Рахівського району, за роботу „Зимовий букет”. Керівник Мадар Г. І.; Ярему Ольгу, вихованку гуртка „Природа рідного краю” Виноградівського райЕНЦ, за роботу „Зимова фантазія”. Керівник гуртка Мельник Оксана Іванівна; Дувалка Юрія, учня Полянської ЗОШ I-III ст. Свалявського району, за роботу „Солодкий феєрверк”. Керівник Пукіш Кароліна Федорівна.
  • В номінації “новорічна композиція”: Матей Кінгу та Строін Софію, учениць Боржавської ЗОШ I-III ст. Керівник Леврінц Елізавета Шандорівна; Ковбаснюк Марію, ученицю Ясінянської ЗОШ I-III ст. Рахівського району, за роботу „Різдвяне диво”. Керівник Воробчук М. І.; Мароші Еріку, вихованку гуртка „Своїми руками” Берегівського БДТ, за роботу „Різдвяний камін”. Керівник гуртка Левдар Марія Арпадівна. Кузьму Антона і Кузьму Теодора, учнів Чертезької ЗОШ I-III ст. Ужгородського району, за роботу „Романтика свічок”.
  • У номінації сюжетна композиція: колективну роботу, вихованців Стрипського НВК, за роботу „Лісова казка”. Керівник  Ігнат І. М.; Порташ Еріку, Кампова Василя та Петровці Вікторію, вихованців гуртка „Моделювання іграшок-сувенірів” Іршавського міського центру позашкільної освіти, за роботу „Скоро свято!”. Керівник гуртка Ажипа Н. Й.; Бодня Констянтина, вихованця гуртка „Виготовлення сувенірів” Іршавського міського центру позашкільної освіти, за роботу „Виготовлення сувенірів”. Керівник гуртка Попдякуник Т. О.; колективну роботу учнів Мукачівської ЗОШ I-III ст., за роботу „Льодовий палац”.
  • У номінації “новорічний подарунок”: Шварду Аліну, ученицю Турицької ЗОШ I-III ст. Перечинського району, за роботу „Чарівне горнятко сніговика”; Лазар Маріанну, ученицю Макарівської ЗОШ I-III ст., за роботу „Чобіток Миколая”. Керівник гуртка Печора Н. І.; Черній Данила, вихованця гуртка „Паперопластика” ПАДІЮН, за роботу „Декоративна скринька”. Керівник гуртка  Негер К. К.; колективну роботу вихованців гуртка „Різьблення по дереву” Великоберезнянського ЦПР за роботу „Лісові друзі”. Керівник гуртка Кушнір Іван Васильович; Ілічука Василя, вихованця гуртка „Моделювання іграшок сувенірів” Рахівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості, за роботу „Свято наближається”. Керівник гуртка Ілічук Н. В.; колективні роботи вихованців гуртка „Веселі намисниці” РЦДЮТ, за роботу „Зіронька”. Керівник гуртка Рубіш Т. В.; учнів Верхньобистрянської ЗОШ I-III ст., за роботу „З Новим Роком вітаю, щасливого Різдва бажаю!”. Керівник гуртка Федишинець В. Д.

У виставці-конкурсі „Український сувенір”: Туряницю Карину, ученицю Неліпинської ЗОШ I-III ст. Свалявського району за роботу „Мишенята”. Керівник Дулішкович С. Ю.; Комар Карину, ученицю Малоберезнянської ЗОШ I-III ст., за роботу „Хай квітне Україна у вінках”. Керівник Євич В. В.; Горзову Марію та Куруц Ольгу, вихованок гуртка „Виготовлення сувенірів” Іршавського райРЦП, за роботу „Старий Кайдаш і Кайдашиха”. Керівник гуртка Попдякуник Т. О.; Луцанич Марину, вихованку гуртка „Паперопластика” Іршавського райРЦП, за роботу „Український дівочий віночок”. Керівник гуртка Сенинець Н. П; Коваля Павла та Голубку Владислава, учнів Ужгородської класичної гімназії, за роботу „Вертеп”. Керівник П’ятківський І. Я.; Поповича Нікіту, учня Полянської ЗОШ I-III ст., Свалявського району за роботу „Хатинка мрії”. Керівник Ребриш Т. Г.; Гримут Олену, вихованку гуртка „Крій та шиття” Міжгірської ЗОШ I-III ст., за роботу „Лялька-мотанка”. Керівник гуртка Мищак Г. А.; Тинту Вікторію, ученицю Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат, за роботу „Ложка господині”. Керівник Грига О. В.; Оніщука Владислава, учня Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат, за роботу „Різдвяний коник”. Керівник Грига О. В.; Луцу Олександру, ученицю Пістрялівської ЗОШ I-III ст., за роботу „Берегиня”. Керівник Сулиме М. П.; Кіндратишин Дарину, ученицю Полянської ЗОШ I-III ст., Свалявського району за роботу „Солом’яний бичок”. Керівник гуртка Попович Н. М.

Тож новорічно-різдвяна виставка, яку організував організаційно-масовий відділ ЗОЕНЦ, спонукає бережливому ставленню до зеленої красуні і дає можливість створювати святковий настрій без зрубаної ялинки. Виставка формує практичні уміння і навички з виготовлення новорічно-різдвяних композицій, сприяє розвитку флористичного мистецтва в Україні та виховує національний світогляд в учнівської молоді через пізнання народних традицій.

 

Людмила БОКІЙ,

завідувач відділу інформаційно-методичної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар