З 4 по 10 червня 2015 року відбулися літні збори Дитячого екологічного парламенту | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


З 4 по 10 червня 2015 року відбулися літні збори Дитячого екологічного парламенту

З 4 по 10 червня 2015 року відбулися літні збори Дитячого екологічного парламенту на базі Всеукраїнського табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

95 юних екоактивістів, з усієї України, не тільки представили свої здобутки в галузі природоохоронної діяльності, але й розробили концепцію спільного бачення щодо вирішення життєво важливих питань охорони довкілля, акцентували увагу громадськості на діяльності Дитячого екологічного парламенту в Україні.

dep-1

dep-2

dep-3

dep-4

Задля прекрасного майбутнього юними екологами було розроблене звернення дітей до громадян України та всього світу щодо поліпшення стану довкілля шляхом особистих дій кожного з нас.

Програма зборів виявилась насиченою цікавими екскурсіями, оригінальними масовими заходами, творчими майстернями. Діти знайомились з визначними місцями Києва, відвідували музеї, вистави у Національному цирку, Національному академічному театрі імені Івана Франка. Вся програма була пронизана патріотичними настроями та любов’ю до природи.

dep-c

dep-7

dep-5

Для дітей організовано фестиваль народної творчості «Українське містечко» на базі Школи народних ремесел Національного еколого-натуралістичного центру. Під керівництвом досвідчених педагогів працювали майстер-класи з творчих напрямків роботи.

У родинній атмосфері пройшли всі сім днів зборів екоактивістів. Діти активно працювали і відпочивали. А на останок юні природоохоронці власними силами організували чудове свято розставання з Національним еколого-натуралістичним центром. Робота Дитячого екологічного парламенту продовжується на місцях.

dep-6

проект

ЗВЕРНЕННЯ


Ми, члени дитячого екологічного парламенту, звертаємося до всіх людей України та світу, із закликом сприяти вирішенню життєво важливих питань охорони довкілля.

У нашому житті охорона природи має надзвичайно важливе значення. Із розвитком науково-технічного прогресу змінилися умови життя людей.

За результатами круглого столу, під час літніх зборів дитячого екологічного парламенту, ми визначили 6 найголовніших на нашу думку екологічних проблем які потребують вирішення в Україні, проте, вони є актуальними і для населення всього світу. Серед них: забруднення води, вирубка лісів, інтенсифікація промислового навантаження, засмічення, забруднення повітря, втрата біорізноманіття. Ці глобальні проблеми неможливо вирішити самотужки, вони потребують спільних зусиль всього людства. Глобальні кроки починаються із локальних, саме тому ми, представники різних регіонів України, об’єднанні дитячим екологічним парламентом, вирішили внести свої пропозиції подолання вище перерахованих проблем. Наші пропозиції є елементарними настановами для кожного, хто хоче не лише допомогти довкіллю, а й змінити своє життя.

За прогнозами до 2025 року більша частина населення землі буде страждати від нестачі води. Ця проблема посилюється промисловим та побутовим забрудненням водойм. Наші пропозиції для пересічного громадянина планети є наступними :

Кожен може використовувати менше побутової хімії, або ж підвищити її екологічність, і хоча Україна не є передовою в цьому питанні, пересічний українець теж здатний поліпшити таким чином стан водойм свого регіону.

Звичайно, безпосереднє заощадження води є доступним для кожного.

Жителі сільських районів можуть поліпшити стан своїх локальних водойм, заміною хімічних добрив та засобів захисту рослин на біологічні.

Відомо, що ліси – це легені нашої планети. Потреба їх збереження очевидна. Ми пропонуємо кожному повторно використовувати папір та здавати макулатуру, висаджувати дерева та використовувати електронні книжки замість звичайних.

Оскільки промисловість стрімко розвивається, постає необхідність зниження промислового навантаження на довкілля. Локальне вирішення цього питання, на наш погляд, лежить у сфері потреб в енергоносіях та електроенергії, тож ми сконцентрувалися на зниження саме цієї потреби. Кожен абсолютно точно здатен так чи інакше заощаджувати електроенергію, обмежуючи свої споживацькі звички. Замість купівлі автомобіля обмежтеся придбанням якісного велосипеду і намагайтесь якомога більше ходити. Так ви зможете знизити рівень виснаження запасів нафтопродуктів, і таким чином зупинити подальшу розробку місць видобувань енергоресурсів. По можливості використовуйте локально відновлювальні джерела енергії: геліоколектори , вітрові та водні турбіни.

Площа сміттєзвалищ на території України перевищує загальну площу природно-заповідного фонду. Сміття давно вже стало так чи інакше проблемою для кожного жителя планети, ця тема близька всім. Всі знають: «чисто не там де прибирають, а там де не смітять» ця концепція точно співпадає з нашою першою пропозицією щодо сміттєвого забрудненням – не смітіть! Наступним кроком є сміливість робити зауваження людям, що смітять! Здавайте відходи на переробку: пластик , скло, папір, тканини – все це підлягає вторинному використанню.

Серед всіх проблем забруднення повітря є найбільш глобальним, оскільки всі жителі планети дихають ним– це наш спільний ресурс. На жаль, вирішувати проблеми промислового забруднення повітря на рівні громадянина дуже важко, тому ми пропонуємо опосередковано впливати на стан повітря. Повторимося, насаджуйте дерева та користуйтесь велосипедами, уникаючи викидів у атмосферу забруднювачів від вашої машини.

Хоча проблема втрати біорізноманіття може здатися мало актуальною для добробуту людства, порушення екологічного балансу, до якого вони призводять, можуть мати катастрофічні наслідки для нас. Прості кроки можуть пригальмувати процеси втрати біологічного різноманіття. Підгодовуйте тварин: простий приклад звичні для всіх годівнички для птахів. Не соромтесь повідомляти про випадки браконьєрства, розповідайте про рідкісні види рослин та тварин. І пам’ятайте, що штучні весняні пожежі також підвищують рівні втрат біоти.

Спільними пропозиціями щодо вирішення вищезгаданих проблем є активна громадська позиція кожного з нас. Адже від кожного залежить наше спільне майбутнє. Проводьте та беріть участь у екологічних акціях та демонстраціях, залучайте друзів, батьків, агітуйте за чисте довкілля, не залишайтесь байдужими.

Від себе ми обіцяємо залишатись вірними званню юного натураліста, сприятимемо виявленню і вирішенню екологічних проблем нашої країни. Україна є єдиною у прагненні до чистого та безпечного довкілля.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76