Завершилася 7-ма Міжнародна олімпіада наукових проектів з екології та сталого розвитку в Голландії (INESPO)! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Завершилася 7-ма Міжнародна олімпіада наукових проектів з екології та сталого розвитку в Голландії (INESPO)!

Фіналісти Всеукраїнського конкурсу Intel Еко Україна під керівництвом провідного наукового співробітника Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, професора Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України, віце-президента Київської МАН Назаренка Володимира Івановича взяли участь у фіналі Міжнародного конкурсу INESPO-2015 (International Environment & Sustainability Project Olympiad), який проходив в столиці Королівства Нідерланди Амстердамі з 31 травня по 05 червня 2015 р.

До складу делегації входили:

Пугач Валентина Анатоліївна, вихованка Миргородської райСЮН при Великосорочинській загальноосвітній школі с. Великі Сорочинці Полтавської області. Тема проекту: «Вивчення стану популяцій первоцвітів з метою їх збереження у природних угруповуваннях околиць села Великі Сорочинці» (Полтавська область);

Дехтяренко Георгій Анатолійович, вихованець Київського Палацу дітей та юнацтва. Тема проекту: «Вплив інокуляції Bradyrhizobium Japonicum УКМ В-6035 на рослини сої в польових умовах» (Київська область);

Соловей Владислав Олександрович, учень 10 класу гімназії «Академія» м. Києва. Тема проекту: «Функціональна активність гранулоцитарної ланки гемопоезу лінійних мишей при комбінованій дії важких металів та іонізуючого випромінювання» (м. Київ).

inespo

ine5

Для проведення Олімпіади було обрано історичне місце в центрі Амстердама – Південну Церкву – надзвичайно красиву старовинну будівлю. Перший і другий день – 01 та 02 червня були повністю присвячені демонстрації і захисту проектів та їх оцінці компетентним міжнародним журі в складі 37 чоловік. В Конкурсі брали участь делегації 49 країн із 5-ти континентів, які представили загалом 112 проектів. Кожен проект пройшов як мінімум 12 експертиз. Варто відмітити, що майже всі проекти були виконані на високому науково-методичному рівні і передбачали можливість їх впровадження з отриманням певного соціального та економічного ефекту.

Представники України виступили досить успішно. Дегтяренко Георгій і Соловей Владислав стали призерами Конкурсу і нагороджені бронзовими медалями, Пугач Валентина отримала медаль і сертифікат учасника.

Протягом олімпіади відбулося активне спілкування з керівниками інших делегацій та обмін досвідом проведення науково-освітянської роботи серед учнівської молоді. Отримано неофіційні попередні запрошення на участь української команди в аналогічних конкурсах, які проводяться в інших країнах.

ine3

ine4

Учасникам випала нагода відвідати Українську амбасаду в Королівстві Нідерланди, де учнівську делегацію приймав Посол України в Нідерландах Олександр Горін. Він коротко ознайомив з країною перебування і, зокрема, з заходами по покращенню екологічної ситуації шляхом застосування альтернативних джерел енергії – її видобутку за допомогою вітрильників та гідроелектростанцій, що працюють на морських припливах і відпливах. В свою чергу юні екологи розповіли про свої наукові розробки, участь в регіональних та міжнародних конкурсах, а також про діяльність МАН України і вручили пану Послу її атрибутику.

ine1

Закінчилася офіційна частина Конкурсу урочистою церемонією нагородження переможців. На сцену Королівського концертного залу (Koninklijk Concertgebouw) призери виходили зі своїми національними прапорами серед яких майорів і жовто-блакитний державний стяг України.

ine2

Керівник української команди
Володимир Назаренко

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар