Птахи прилетіли – на крилах весну принесли | Національний еколого-натуралістичний центр 21-25 жовтня - Всеукраїнська Природнича школа. В рамках природничої школи - Всеукраїнський інститут біологічних стажувань школярів *** 29-31 жовтня - Всеукраїнські тренінги з навколишнього природного середовища. Навчальний тренінг «Моніторинг біорізноманіття» *** 5-7 листопада - Всеукраїнський біологічний форум учнівської і студентської молоді "Дотик природи" *** 6-8 листопада - Тренінг з громадянської освіти за програмою «Я - громадянин України» *** Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб`єднання вчителів природничих дисциплін *** до 1 грудня - прийом матеріалів для участі в V етапі заочного Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідувати» *** до 9 грудня - реєстрація у відбірковому етапі на участь у XXIV Білоруській конференції учнів


Птахи прилетіли – на крилах весну принесли

Наш дивний світ такий, як казка,

Он в небі хмаронька пливе.

Тож бережи його, будь ласка,

Все в ньому гарне і живе.

Он квітка полум’ям палає,

Яскраве сонечко блищить.

Чарівна пташечка співає,

Все в дивосвіт прийшло, щоб жить.

7 квітня 2019 року у комунальному закладі «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбувся виховний захід «Подаруй пташині радість», який традиційно проходить на весні присвячений Міжнародному дню птахів (International Birds Day). На заході були присутні учні навчально-виховного об’єднання № 3 «Спеціальна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садочок».

Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.

Птахи – справжня окраса природи. Вони чарують нас розмаїттям свого оперення, цікавою поведінкою та чудовим співом.

Птахи оспівуються багатьма народами світу. Про них складають вірші, загадки, легенди, казки. Вони є символами різних країн та народів.

Птахи – прикрашають діброви, луки, степи, ліси, парки і сади. Пернаті можуть підніматися вище хмар, перелітати через пустелі і моря. Це наші помічники, захисники наших лісів, полів, городів від шкідників.

Учні під час заходу переглянули презентацію «Птахи рідного краю». Ознайомившись із різноманітністю птахів з’ясували причини поширення цього класу в природі, розкрили риси пристосованості різних груп птахів до умов середовища, визначили їх роль в екосистемах.

Продовжуючи українські традиції школярі з великим бажанням взяли участь у майстер-класі «Паперовий птах». Виготовлені білосніжні птахи розвішали на території закладу.

Учні з великим бажанням долучились до акції «Посади дерево» висадивши тую західну в дендрарії.

Під час екскурсії закладом ознайомились з маршрутом екологічної стежини, відвідали теплицю, дендрарій, НДЗД та «Сад запахів».

Кожен повинен усвідомити, що птахи – наші справжні друзі й помічники, і відповідно ставитися до них.

«Людина не повинна соромитися цікавості, яку пробуджує в ній природа», – писав відомий нідерландський натураліст Ніколас Тінберген. Звичайно, не повинна, тим більше, що задовольнити цікавість, про яку він говорить, досить легко. Адже для цього не треба летіти у якісь екзотичні заморські краї. Незвичайне – поряд. Воно навколо нас. Треба тільки захотіти зустрітися з ним. І тоді відбудеться чудо. Чудо відкриття. Свого, власного, самостійного.

Кожен повинен усвідомити, що птахи – наші справжні друзі й помічники, і відповідно ставитися до них.

Пам’ятайте: Найдорожче для пташки – це воля!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар