Відбувся обласний семінар за темою “Позашкільна освіта засобами музейної педагогіки” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** запрошуємо молодь до участі у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «Крок до знань» 2021/2022 навчального року *** до 15 грудня 2021 року триває відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» 2021/2022 навчального року (заочно) *** до 15 грудня 2021 року триває Відкритий рейтинг якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» (заочно) *** 15 грудня 2021 року - Узагальнення передового педагогічного досвіду закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю у 2021 р. *** 16-17 грудня 2021 року - Всеукраїнський зліт юних орнітологів


Відбувся обласний семінар за темою “Позашкільна освіта засобами музейної педагогіки”

З метою виховання у дітей та молоді творчої особистості, ознайомлення з високими ідеалами та традиціями українського народу, вдосконалення роботи з патріотичного виховання, активізації роботи музеїв хліба та куточків бережливого ставлення до нього 15 травня 2019 року в комунальному навчальному закладі “Криничанський центр учнівської молоді” Криничанської селищної ради (далі – Криничанський центр) було проведено обласний семінар-практикум для директорів районних/міських еколого-натуралістичних центрів/станцій юних натуралістів за темою “Позашкільна освіта засобами музейної педагогіки”.

Учасників обласного семінару привітали: Криничанський селищний голова – Лісовий І.Ф., заступник селищного голови, керуюча справами – Троценко В.О. та начальник відділу освіти, культури та спорту виконкому Криничанської селищної ради – Манко Г.В. Директор Криничанського центру учнівської молоді Бородовий О.А. ознайомив директорів з роботою та досягненнями закладу. З досвідом роботи педагогічного колективу закладу засобами музейної педагогіки ознайомила заступник директора Рогівська Н.В. Пленарна частина закінчилася виступом директора КЗО “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Педана Ю.Ф.

Практичний блок семінару розпочався з проведення оглядової екскурсії по Музею Пам’яті Маслакова А.Л., де учасники заходу дізналися про краєзнавця, патріота, людину, яка завжди займала активну життєву позицію. Потім учасники семінару мали можливість ознайомитись з історико-краєзнавчим музеєм та відвідати майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки.

Особливою гордістю закладу є “Світлиця” – центр виховної роботи, пропаганди, організації змістовної позашкільної діяльності та масових заходів з народознавства, а також заходів, пов’язаних з економним та бережливим ставленням до хліба. Тут діти мають змогу дізнатися про народні звичаї та традиції, які настроюють їх на мажорний лад, викликають позитивні почуття, бажання дізнатись про цікаві речі у бабусиній оселі. У світлиці зібрані речі української старовини: знаряддя праці, різноманітні предмети побуту, національний одяг, меблі, рушники.

Під час заходу у “Світлиці” відбувся виховний театралізований захід “Його величність хліб”, в ході якого гості дізналися про історію хліба, про різні види зернових культур, про значення хліба в обрядах та традиціях, знаряддя праці хлібороба та побачили старовинний жниварський обряд “Обжинки”.

Завершився практичний блок семінару презентацією роботи дитячої громадської організації “Корінь екології”, голова якої Троценко Михайло був запрошений до участі у Всеукраїнському семінарі-практикумі для завідувачів відділів екології обласних еколого-натуралістичних центрів та станцій юних натуралістів.

З хлібом та сіллю зустрічає Криничанщина гостей

Учасники обласного семінару

Оглядова екскурсія Музею Пам’яті Маслакова А.Л.

Майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки

Обрядова випічка

Татралізований захід “Його величність хліб”

Музикальна композиція “Зелене жито, зелене”

Старовинний жниварський обряд “Обжинки”

Презентація дитячої громадської організації “Корінь екології”

ІВАНУС А.В.,

методист КЗО “ОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар