Відбувся обласний семінар за темою “Позашкільна освіта засобами музейної педагогіки” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Відбувся обласний семінар за темою “Позашкільна освіта засобами музейної педагогіки”

З метою виховання у дітей та молоді творчої особистості, ознайомлення з високими ідеалами та традиціями українського народу, вдосконалення роботи з патріотичного виховання, активізації роботи музеїв хліба та куточків бережливого ставлення до нього 15 травня 2019 року в комунальному навчальному закладі “Криничанський центр учнівської молоді” Криничанської селищної ради (далі – Криничанський центр) було проведено обласний семінар-практикум для директорів районних/міських еколого-натуралістичних центрів/станцій юних натуралістів за темою “Позашкільна освіта засобами музейної педагогіки”.

Учасників обласного семінару привітали: Криничанський селищний голова – Лісовий І.Ф., заступник селищного голови, керуюча справами – Троценко В.О. та начальник відділу освіти, культури та спорту виконкому Криничанської селищної ради – Манко Г.В. Директор Криничанського центру учнівської молоді Бородовий О.А. ознайомив директорів з роботою та досягненнями закладу. З досвідом роботи педагогічного колективу закладу засобами музейної педагогіки ознайомила заступник директора Рогівська Н.В. Пленарна частина закінчилася виступом директора КЗО “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Педана Ю.Ф.

Практичний блок семінару розпочався з проведення оглядової екскурсії по Музею Пам’яті Маслакова А.Л., де учасники заходу дізналися про краєзнавця, патріота, людину, яка завжди займала активну життєву позицію. Потім учасники семінару мали можливість ознайомитись з історико-краєзнавчим музеєм та відвідати майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки.

Особливою гордістю закладу є “Світлиця” – центр виховної роботи, пропаганди, організації змістовної позашкільної діяльності та масових заходів з народознавства, а також заходів, пов’язаних з економним та бережливим ставленням до хліба. Тут діти мають змогу дізнатися про народні звичаї та традиції, які настроюють їх на мажорний лад, викликають позитивні почуття, бажання дізнатись про цікаві речі у бабусиній оселі. У світлиці зібрані речі української старовини: знаряддя праці, різноманітні предмети побуту, національний одяг, меблі, рушники.

Під час заходу у “Світлиці” відбувся виховний театралізований захід “Його величність хліб”, в ході якого гості дізналися про історію хліба, про різні види зернових культур, про значення хліба в обрядах та традиціях, знаряддя праці хлібороба та побачили старовинний жниварський обряд “Обжинки”.

Завершився практичний блок семінару презентацією роботи дитячої громадської організації “Корінь екології”, голова якої Троценко Михайло був запрошений до участі у Всеукраїнському семінарі-практикумі для завідувачів відділів екології обласних еколого-натуралістичних центрів та станцій юних натуралістів.

З хлібом та сіллю зустрічає Криничанщина гостей

Учасники обласного семінару

Оглядова екскурсія Музею Пам’яті Маслакова А.Л.

Майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки

Обрядова випічка

Татралізований захід “Його величність хліб”

Музикальна композиція “Зелене жито, зелене”

Старовинний жниварський обряд “Обжинки”

Презентація дитячої громадської організації “Корінь екології”

ІВАНУС А.В.,

методист КЗО “ОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар