Вивчаємо рідне Закарпаття | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває оцінювання журі конкурсних робіт та підготовка нагородних документів для учасників всеукраїнських заочних конкурсів *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 2 липня - 18 серпня триватиме Міжсесійна літня природничо-математична онлайн-школа у складі Природничої школи учнівської молоді *** 5 серпня 2020 року пройде четверта онлайн-нарада з директорами закладів позашкільної освіти, керівниками профільних підрозділів Палаців, Будинків дітей та юнацтва *** 11-15 серпня 2020 року - Всеукраїнський онлайн табір «Марафон любові до рідного краю»*** 12 серпня 2020 року об 11:00 - публічна відеоконференція з метою обговорення формату ХХ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» та національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «Infomatrix» *** 28 серпня 2020 року відбудеться представлення платформи Всеукраїнської дистанційної відеоконференції “Комунікативна складова освітньої журналістики для дітей. Технології формування контенту сучасної дитячої періодики” *** до 1 вересня продовжено прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» ***


Вивчаємо рідне Закарпаття

12 жовтня в рамках подальшої реалізації педагогами ЗОЕНЦ Концепції екологічної освіти України, природоохоронної програми „Вивчаємо заповідні території краю” для юннатів екоцентру організована цікава краєзнавча подорож унікальними місцями краю.

Дорогою до Великоберезнянщини, спочатку відвідали сироварню „Перечинська мануфактура”, створену у 2017 році, де виготовляють унікальні сири із липою, евкаліптом, горіхом, помідором (томатом), чорний, червоний та синій. Учасники екскурсії із захватом слухали розповідь власника Олексія Синельнікова про те, як створюються справжні якісні сири, а також мали змогу продегустувати різноманітну за смаком та кольором продукцію і скуштувати натуральний березовий сік.

Наступна зупинка – основні об’єкти пізнавальної екскурсії вікові дуби в с. Стужиця. Найстарший – дуб „Чемпіон” віком 1300 років, що має обхват стовбура 9,6 метрів. До речі, у 2010 році Дуб Чемпіон став призером Всеукраїнського конкурсу „Національне дерево України„, посівши 3 місце в номінації „Найстаріше дерево України”. Трохи поступається йому за віком Дідо-дуб, йому 1100-1200 років. Слід зазначити, що відвідини стужицьких дубів приурочено також V етапу Всеукраїнського конкурсу „Вчимося за повідувати”, оскільки саме на цьому етапі пропонується вивчення вікових дерев рідного краю.

Юннати також довідалися, що за горою від Стужиці, також є цікавий пам’ятний знак. Саме тут у 1866 році впав найбільший у Європі метеорит. Великий уламок, що був знайдений поблизу села Княгиня, зберігається в Імператорському музеї Відня.

На зворотному шляху, на центральній площі смт Перечин, ми зупинилися біля двох цікавих пам’ятників. Один з них – славетному листоноші Федору Фекеті, інший – міні-скульптурка жабці, оскільки саме в с. Тур’ї Ремети Перечинського району ловлять жаб та споживають жаб’ячі лапки.

Юннати були у захваті від подорожі, адже вони дізналися багато нової цікавої інформації про свій рідний край, і налаштовані й надалі досліджувати унікальні об’єкти та традиції Закарпаття.

Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ, завідувачка відділу біології та дослідно-експериментальної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар