Про родзинки першого методичного дня у новому 2019/2020 навчальному році | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває оцінювання журі конкурсних робіт та підготовка нагородних документів для учасників всеукраїнських заочних конкурсів *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 2 липня - 18 серпня триватиме Міжсесійна літня природничо-математична онлайн-школа у складі Природничої школи учнівської молоді *** 5 серпня 2020 року пройде четверта онлайн-нарада з директорами закладів позашкільної освіти, керівниками профільних підрозділів Палаців, Будинків дітей та юнацтва *** 11-15 серпня 2020 року - Всеукраїнський онлайн табір «Марафон любові до рідного краю»*** 12 серпня 2020 року об 11:00 - публічна відеоконференція з метою обговорення формату ХХ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» та національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «Infomatrix» *** 28 серпня 2020 року відбудеться представлення платформи Всеукраїнської дистанційної відеоконференції “Комунікативна складова освітньої журналістики для дітей. Технології формування контенту сучасної дитячої періодики” *** до 1 вересня продовжено прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» ***


Про родзинки першого методичного дня у новому 2019/2020 навчальному році

Дев’ятого жовтня, на першому засіданні методичного дня, заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи ЗОЕНЦ В.Ю. Кузьма ознайомив присутніх педагогів із порядком денним, зачитав план проведення наступних методднів, оголосив теми сьогоднішніх виступів.

Завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи Л. І. Бокій роздала колегам перелік тем, які доцільно розглянути в цьому освітньому році. Після їх обговорення, кожен педагог обрав свою для подальшого опрацювання, відповідно до специфіки гуртків.

Директор ЗОЕНЦ О. В. Геревич та заступник директора В. Ю. Кузьма проаналізували діяльність дитячого самоврядування і зауважили на те, що у зв’язку із частковою зміною учнів у творчих дитячих об’єднаннях (гуртках, ековідеостудії „Дивосвіт”), вибуттям вихованців-випускників та формуванням нових юннатівських груп, необхідно сформувати і новий склад дитячого самоврядування, як важливий, дієвий компонент в житті нашого позашкільного освітнього закладу. Він має на повну запрацювати і у кожному гуртку, що забезпечить комплексний підхід до навчання та виховання учнів шляхом ефективної співпраці юннатів та керівників гуртків, як основних, безпосередніх учасників освітнього процесу. Для цього рекомендовано у кожному гуртку обрати представників, можливо, старостат, які братимуть участь у роботі загальної юннатівської конференції, де й обиратиметься новий виконавчий орган (юннатівський комітет, рада юннатівського колективу, рада старост чи юннатівський парламент). Треба домогтись того, щоб вихованці ЗОЕНЦ і самі ставали ініціаторами та активними учасниками наших практичних природоохоронних акцій, заходів з цікавого, змістовного дозвілля, активного, здорового способу життя, протистояння негативним соціальним явищам, зокрема, булінгу (цькуванню, знущанню), натомість сприяли впровадженню якостей толерантності один до одного, уваги й поваги до старших, милосердя, взаємодопомоги, інших людських чеснот. Організовувати, курувати, вдосконалювати і впроваджувати в життя діяльність новоствореного органу дитячого самоврядування й надалі доручено відділу організаційно-масової роботи: заввідділу Оксані Кремінь та методисту Мирославі Вайдич.

Далі із розкриттям своїх тем засобами мультимедійних презентацій виступили керівники гуртків Ольга Марчишинець та Ганна Андрусь.

Ольга Марчишинець, зокрема, поділилася з колегами своїм досвідом з формування національно-патріотичної свідомості у вихованців гуртка „Юні квітникарі” при вивченні теми „Квіти – символи країни”. Вона цікаво з конкретним фактажем продемонструвала, як на заняттях гуртківці вивчають квіти, їх біологічні властивості, як весною висівають насіння, або проводять висадку розсади, формують квітники, клумби, рабатки, а також знайомляться з легендами про квітучі рослини – символи нашої держави. Цей гурток в учнів розвиває і працелюбність і бачення краси, творчість, бажання займатись ландшафтним дизайном та допомагає зростати духовно.

Тему будови ґрунту та його властивостей і формування ключових з цього приводу компетентностей на заняттях гуртка з агрохімії висвітлила його керівник Ганна Андрусь.

Розповідаючи про впровадження нестандартних форм в освітньому (навчально-виховному) процесі гуртка, Ганна Андрусь наголосила на дослідах. Діти їх люблять і залюбки експериментують. У своїй презентації виступаюча вміло і лаконічно поєднала теорію з практикою.

Підсумовуючи її виступ, В. Кузьма відзначив педагогічну майстерність у подачі такого складного матеріалу, як ґрунти, і запропонував додатково опрацювати матеріал і підготувати до видання методичні поради з вивчення тем ґрунтознавства.

Підтримуючи актуальність теми вивчення ґрунтів, а також враховуючи наближення осінніх змін у природі Олександр Геревич запропонував колегам в ЗОЕНЦ та у всіх творчих об’єднаннях в Хустському, Рахівському, Іршавському районах і у відпочинковому таборі ”Арніка” провести окремий масово-виховний захід та виховні години про заборону спалювання опалого листя восени та навесні травостоїв. Натомість доцільно облаштовувати компостні ями, як один з ефективних способів збереження родючості ґрунтів, водночас охорони мільярдної кількості рослин і тварин та, і що також дуже важливо, для профілактики здоров’я людини. Директор порекомендував переглянути, створені нашою відеостудією ще у 2008 році, з цього приводу, телепрограму „Дивосвіт” та відеофільм ”Не спалюйте листя восени”.

До речі, напередодні засідання методдня, Олександр Геревич порушив тему небезпеки спалювання опалого листя у телепрограмі на одному з регіональних каналів.

(https://www.youtube.com/watch?v=iBVN-mEltG8&t=22s – посилання на телепрограму в ютубі)

Завершилося засідання методичного дня експрес-оглядом методичної, фахової літератури та сайту ЗОЕНЦ. Огляд пройшов неординарно і з належним аналізом періодичних друкованих та електронних галузевих видань та з певними методичними рекомендаціями. Оглянула видання Людмила Бокій, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи. Прощаючись, вона також ознайомила із порядком денним наступного методичного дня, що відбудеться другої середи листопада.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар