Проведено обласну еколого-краєзнавчу екскурсію до м. Запоріжжя | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Проведено обласну еколого-краєзнавчу екскурсію до м. Запоріжжя

З метою організації змістовного дозвілля вихованців закладів позашкільної освіти, активізації проведення оглядових і тематичних екскурсій до об’єктів культурної спадщини, обміну досвідом позашкільної роботи еколого-натуралістичного напряму 12 листопада 2019 року комунальним заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Педан Ю.Ф.) для 45 учнів, слухачів обласної Природничої школи учнівської молоді, призерів обласних і всеукраїнських конкурсів було проведено обласну еколого-краєзнавчу екскурсію до м. Запоріжжя.

Під час заходу учасники відвідали позашкільний навчальний заклад “Дитячий парк “Запорізький міський ботанічний сад” Запорізької міської ради (директор Єрьоміна Т.І.). Учасники екскурсії дізнались, що ботанічний сад був заснований у 1958 році. З 1971 року ботанічний сад був оголошений парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва і входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання світової системи природних ресурсів. В 1992 році Запорізький міський дитячій ботанічний сад вступив до асоціації ботанічних садів України.

Загальна площа саду – 14,6 га, площа теплиць – 2000 м². З 2017 року на території закладу проводиться реконструкція тепличного комплексу. Колекція саду налічує близько 4 тисяч видів і сортів рослин. Тут зібрані унікальні хвойні, тропічні та субтропічні рослини, понад 130 сортів троянд.

Діти і педагоги, учасники екскурсії, ознайомились з навчальним корпусом, дендропарком, оранжереєю “Кактусарій”, зимовим садом, комплексом теплиць “Лимонарій”, “Папороті”, “Хризантеми”, “Розарій”, “Кали”, квітниками, альпінаріями. Екскурсоводи ботанічного саду розповіли, що в закладі постійно ведеться робота по обміну репродуктивним рослинним матеріалом з різних природно-кліматичних зон, вивчаються біологічні особливості цих рослин у нових для них умовах, розробляються основи агротехніки їх вирощування і розмноження. Всі були в захваті від побаченого різноманіття рослин, їх угрупувань та ландшафтного дизайну території закладу.

Другим об’єктом екскурсії стала Запорізька дитяча залізниця – одна з найкращих і найбільших в Україні, яку було побудовано в 1972 році. На дитячій залізниці налічується 4 екооб’екти: зоокуток, акваріум, дендропарк і зимовий сад, де юні залізничники не лише вивчають природу, а й шукають вирішення екологічних проблем.

У вольєрах містяться представники 20 видів ссавців і 40 видів птахів, деякі з них занесені до Червоної книги України. У той же час акваріумний зал – одне з найпопулярніших місць для відпочинку. У двадцяти шести акваріумах міститься колекція риб та інших мешканців водного світу, яка налічує понад 40 видів.

Під час екскурсії по території залізниці діти і педагоги побували у зимовому саду і дендропарку, де росте близько 500 видів екзотичних і декоративних рослин. Дендропарк створювався протягом 20 років і займає на сьогодні більше 3 га. У парку представлені катальпи, платани, дуби, берези бордюрні троянди, липи, клени, сосни, ялини, жимолості, плетисті і почвопокривні троянди та інші рослини.

Останнім об’єктом обласної еколого-краєзнавчої екскурсії став Національний заповідник “Хортиця”. Історико-культурний комплекс “Запорозька Січ” – це одне з найпопулярніших місць на Хортиці.

Діти були вражені унікальним історико-культурним комплексом, що відтворює образ козацької столиці і атмосферу часів козацтва, де зібрані воєдино найцікавіші елементи архітектури, культури, побуту і життя запорозьких козаків. Під час заходу учасники екскурсії задавали питання про захисні фортифікаційні укріплення, цікавились більш детально промислами козаків такими як рибальство, землеробство тощо.

Задоволені, трохи втомлені, діти повернулись додому, і довго ділились враженнями про побачене з викладачами, батьками та друзями.

Методист комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” ДОР А.В. ІВАНУС

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар