„У нашій пам’яті вони залишаться назавжди… ” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


„У нашій пам’яті вони залишаться назавжди… ”

Гордиться серце: „Слава Україні!”

„Героям слава!” – журиться душа…

21 листопада в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі,педагоги разом з юннатами зібрались, щоб пригадати події Майдану, вшанувати патріотизм та мужність громадян, які у листопаді 2004 та 2013 років ціною власного життя постали на захист наших демократичних цінностей, прав і свободи людини, національних інтересів України та європейського вибору, а також героїв, які полягли та продовжують захищати крихкий східний кордон України, а також лікарів, які рятують життя героям.

Традиційно, масовий захід розпочався повчальними словами директора ЗОЕНЦ Олександра Геревича, який, звертаючись до присутніх, відмітив на скільки важливо вивчати, знати й пам’ятати історію своєї країни, а педагогам і дитячому парламенту побажав толерантно й переконливо прививати вихованцям із самого дитинства відчуття гідності, любові до Батьківщини, бажання стати її патріотами, мужніми захисниками свободи і всіх людських цінностей свого народу.

Юннати ЗОЕНЦ переглянули мультимедійну презентацію, в якій висвітлені події помаранчевої революції, коли український народ постав заради єдності думок, відчуття, що твоя допомога потрібна країні. Діти з цікавістю слухали розповідь методистки відділу організаційно-масової роботи Мирослави Вайдич, яка розповіла про її безпосередню участь, та участь її колеги Оксани Кремінь в мирних мітингах помаранчевої революції в роки студентства. Про пережиті неймовірні емоції, які закарбуються в пам’яті на все життя, про той піднесений дух і силу, що і породжують в людині гідність, про ту свободу, за яку вони боролись.

Революція 2013 року показала, що тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, незважаючи на страх. Гідність ми бачили в очах жінок, матерів, що відправляли своїх чоловіків, синів у ніч на Майдан і плакали, бо відпускати страшно, а не відпустити ще страшніше. Ми бачили гідність в очах хлопців, що з дерев’яними щитами та в пластикових касках захищали барикади, бачили гідність у людей, які, незважаючи на мороз та страх, несли їжу й медикаменти на Майдан.

По закінченню презентації, юннати передивились відеоролик, в якому продемонстровано початок зародження помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013-2014 років.

Учасники заходу пом’янули хвилиною мовчання загиблих героїв Майдану та воїнів АТО, які загинули за світле майбутнє нашої держави.

Також вихованці разом із заступником директора з навчально-виховної та методичної роботи ЗОЕНЦ Василем Кузьмою та завідувачкою відділу організаційно-масової роботи Оксаною Кремінь вшанували пам’ять загиблого в АТО Олександра Попадинця, поклавши на його могилі квіти. Герой, якого вшанували, в минулому був вихованцем екоцентру.

Керівниця гуртка Ганна Андрусь з метою вшанування пам’яті героїв нашого краю, попросила дітей звернути увагу на меморіальні дошки, які знаходяться в школі, де вони навчаються.

Отож, пам’ять про смерть наших героїв буде нашою гідністю. Величезна подяка всім, хто ціною власного життя захищає наші високі цінності.

Говорять, що герої не вмирають, а перетворюються на журавлів. Тож, будемо вірити, що вони пішли в небо, і звідти бачать як ми вшановуємо їх подвиг, пишаємось ними, намагаємось бути гідними їх.

Мирослава Вайдич, методистка відділу організаційно-масової роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар