„У нашій пам’яті вони залишаться назавжди… ” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


„У нашій пам’яті вони залишаться назавжди… ”

Гордиться серце: „Слава Україні!”

„Героям слава!” – журиться душа…

21 листопада в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі,педагоги разом з юннатами зібрались, щоб пригадати події Майдану, вшанувати патріотизм та мужність громадян, які у листопаді 2004 та 2013 років ціною власного життя постали на захист наших демократичних цінностей, прав і свободи людини, національних інтересів України та європейського вибору, а також героїв, які полягли та продовжують захищати крихкий східний кордон України, а також лікарів, які рятують життя героям.

Традиційно, масовий захід розпочався повчальними словами директора ЗОЕНЦ Олександра Геревича, який, звертаючись до присутніх, відмітив на скільки важливо вивчати, знати й пам’ятати історію своєї країни, а педагогам і дитячому парламенту побажав толерантно й переконливо прививати вихованцям із самого дитинства відчуття гідності, любові до Батьківщини, бажання стати її патріотами, мужніми захисниками свободи і всіх людських цінностей свого народу.

Юннати ЗОЕНЦ переглянули мультимедійну презентацію, в якій висвітлені події помаранчевої революції, коли український народ постав заради єдності думок, відчуття, що твоя допомога потрібна країні. Діти з цікавістю слухали розповідь методистки відділу організаційно-масової роботи Мирослави Вайдич, яка розповіла про її безпосередню участь, та участь її колеги Оксани Кремінь в мирних мітингах помаранчевої революції в роки студентства. Про пережиті неймовірні емоції, які закарбуються в пам’яті на все життя, про той піднесений дух і силу, що і породжують в людині гідність, про ту свободу, за яку вони боролись.

Революція 2013 року показала, що тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, незважаючи на страх. Гідність ми бачили в очах жінок, матерів, що відправляли своїх чоловіків, синів у ніч на Майдан і плакали, бо відпускати страшно, а не відпустити ще страшніше. Ми бачили гідність в очах хлопців, що з дерев’яними щитами та в пластикових касках захищали барикади, бачили гідність у людей, які, незважаючи на мороз та страх, несли їжу й медикаменти на Майдан.

По закінченню презентації, юннати передивились відеоролик, в якому продемонстровано початок зародження помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013-2014 років.

Учасники заходу пом’янули хвилиною мовчання загиблих героїв Майдану та воїнів АТО, які загинули за світле майбутнє нашої держави.

Також вихованці разом із заступником директора з навчально-виховної та методичної роботи ЗОЕНЦ Василем Кузьмою та завідувачкою відділу організаційно-масової роботи Оксаною Кремінь вшанували пам’ять загиблого в АТО Олександра Попадинця, поклавши на його могилі квіти. Герой, якого вшанували, в минулому був вихованцем екоцентру.

Керівниця гуртка Ганна Андрусь з метою вшанування пам’яті героїв нашого краю, попросила дітей звернути увагу на меморіальні дошки, які знаходяться в школі, де вони навчаються.

Отож, пам’ять про смерть наших героїв буде нашою гідністю. Величезна подяка всім, хто ціною власного життя захищає наші високі цінності.

Говорять, що герої не вмирають, а перетворюються на журавлів. Тож, будемо вірити, що вони пішли в небо, і звідти бачать як ми вшановуємо їх подвиг, пишаємось ними, намагаємось бути гідними їх.

Мирослава Вайдич, методистка відділу організаційно-масової роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар