Юннати знають свої права! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Юннати знають свої права!

З 9 по 13 грудня 2019 року у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведено Всеукраїнський тиждень права, метою якого є підвищення зацікавленості дітей у вивченні правознавства, розширення правових знань дітей, формування умінь співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Педагоги ЗОЕНЦ, а саме завідувачка відділу організаційно-масової роботи Оксана Кремінь та його методистка Мирослава Вайдич, 9 грудня розпочали тиждень права, підготувавши виставку книг, брошур, газетно-журнальних публікацій, де юннати екоцентру мали змогу змістовно ознайомитись з правовою літературою…

У вівторок, 10 грудня, вихованці ЗОЕНЦ переглянули пізнавальну мультимедійну презентацію „Права та молодь”, у якій розповідалось про основоположні права і обов’язки дитини та громадянина, про те як важливо в наш час знати та вміти застосовувати правові знання. Юннати ознайомились з поняттям Конвенція ООН про права дитини, статті, які у ній надруковані, також про права в сім’ї, в школі та в повсякденному житті.

11 грудня 2019 року пройшла виставка стінгазет та малюнків на тему: „Права очима дітей”. Вихованці відобразили своє бачення про права та обов’язки, намалювавши малюнки та зробивши різні поробки на дану тему.

У четвер, 12 грудня, в екоцентр завітала представниця правоохоронних органів, інспекторка ювенальної поліції Богдана Воробок. Вона детально та змістовно розповіла вихованцям ЗОЕНЦ про їхні права та обов’язки, про існуючі види відповідальності (кримінальну та адміністративну), пояснила, з якого віку вона настає та коли за вчинки неповнолітніх відповідають їхні батьки. Дана зустріч проходила у формі діалогу, тому юннати мали змогу задавати питання, які торкались, переважно, шкільних проблем з однолітками.

В п’ятницю, 13 грудня, підсумували Тиждень права. Дітки продемонстрували свої правові знання у формі квесту „Я знаю свої права”. Під час квесуі юннати пройшлися такими зупинками як: медпункт, спортзал та дешифрувальник. По його завершенні вихованці нагороджені грамотами.

Загалом, дані заходи сформували у дітей правову свідомість, грамотність та обізнаність щодо законодавства, що в майбутньому дасть змогу юннатам використовувати свої права, не порушуючи закону самим та не допускати його порушення відносно себе.

Мирослава ВАЙДИЧ, методистка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар