Юннати знають свої права! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юннати знають свої права!

З 9 по 13 грудня 2019 року у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведено Всеукраїнський тиждень права, метою якого є підвищення зацікавленості дітей у вивченні правознавства, розширення правових знань дітей, формування умінь співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Педагоги ЗОЕНЦ, а саме завідувачка відділу організаційно-масової роботи Оксана Кремінь та його методистка Мирослава Вайдич, 9 грудня розпочали тиждень права, підготувавши виставку книг, брошур, газетно-журнальних публікацій, де юннати екоцентру мали змогу змістовно ознайомитись з правовою літературою…

У вівторок, 10 грудня, вихованці ЗОЕНЦ переглянули пізнавальну мультимедійну презентацію „Права та молодь”, у якій розповідалось про основоположні права і обов’язки дитини та громадянина, про те як важливо в наш час знати та вміти застосовувати правові знання. Юннати ознайомились з поняттям Конвенція ООН про права дитини, статті, які у ній надруковані, також про права в сім’ї, в школі та в повсякденному житті.

11 грудня 2019 року пройшла виставка стінгазет та малюнків на тему: „Права очима дітей”. Вихованці відобразили своє бачення про права та обов’язки, намалювавши малюнки та зробивши різні поробки на дану тему.

У четвер, 12 грудня, в екоцентр завітала представниця правоохоронних органів, інспекторка ювенальної поліції Богдана Воробок. Вона детально та змістовно розповіла вихованцям ЗОЕНЦ про їхні права та обов’язки, про існуючі види відповідальності (кримінальну та адміністративну), пояснила, з якого віку вона настає та коли за вчинки неповнолітніх відповідають їхні батьки. Дана зустріч проходила у формі діалогу, тому юннати мали змогу задавати питання, які торкались, переважно, шкільних проблем з однолітками.

В п’ятницю, 13 грудня, підсумували Тиждень права. Дітки продемонстрували свої правові знання у формі квесту „Я знаю свої права”. Під час квесуі юннати пройшлися такими зупинками як: медпункт, спортзал та дешифрувальник. По його завершенні вихованці нагороджені грамотами.

Загалом, дані заходи сформували у дітей правову свідомість, грамотність та обізнаність щодо законодавства, що в майбутньому дасть змогу юннатам використовувати свої права, не порушуючи закону самим та не допускати його порушення відносно себе.

Мирослава ВАЙДИЧ, методистка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар