
У Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України 12-14 лютого ц.р. відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності „Енергія і середовище” під гаслом “Збережемо енергію – збережемо Планету”.
Конкурс проведений за підтримки співорганізаторів – громадської організації «Екологічний клуб Еремурус – Україна» та Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви. та спонсорів заходу: Партнерської мережі «Освіта для сталого розвитку», Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви.
На урочистому відкритті фіналістів конкурсу тепло привітали:
- Вербицький Володимир Валентинович, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України; доктор педагогічних наук, професор;
- Недбайло Олександр Миколайович, доктор тeхнічних наук, старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики НАН України;
- Валантирець Наталія Василівна, голова громадської організації «Екологічний клуб «Еремурус»;
- Володимир Шеремета, доктор богословських наук, керівник Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви;
- Кирило Томляк, Товариство з обмеженою відповідальність «КТ-Енергія».
Цікавою і змістовно-науковою була зустріч з Світланою Володимирівною Краковською, кандидатом фізико-математичних наук старшим науковим співробітником, завідуючою лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту НАН України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка поставила перед молоддю питання: «Кліматична криза: катастрофа чи можливості для людства?».
Під час проведення фіналу для учасників була організована відкрита стендова презентація, під час якої відбулось наукове спілкування віч-на-віч та обмін досвідом.
13 лютого фіналісти Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності „Енергія і середовище” захищали свої проекти та роботи перед поважним журі. На фінальний етап конкурсу з 147 учнівських і студентських проектів було відібрано 100 проектів.
14 лютого для фіналістів та їхніх керівників Санковська Ірина Мечиславівна, викладач кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка провела майстер-клас «Еконовини: «Екологічна компетентність у запитання і відповідях».
Кожен учасник фіналу крім Грамот НЕНЦ МОН України отримав цінні та пам`ятні призи від Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і Партнерської мережі «Освіта для сталого розвитку».
Учасники фіналу також мали змогу під час екскурсії по навчальних експозиціях НЕНЦ познайомитись з дивовижним світом рослин у зимовому саду, помилуватися експозицією акваріумних риб і рослин, амфібій і рептилій в аквакомплексі та живому куточку; відвідали музей хліба.