Відкриття «Екологічної STEM – лабораторії» в КЗ “Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Відкриття «Екологічної STEM – лабораторії» в КЗ “Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді”

Цього року Україна відзначає 95-річчя юннатівського руху. Окрім цього, комунальному закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» в 2020 році виповнюється 70 років з дня створення.

Перший подарунок, з нагоди ювілею, юннати отримали у вигляді лабораторного обладнання для «Екологічної STEM – лабораторії», яка створена з метою впровадження інноваційних методів позашкільної освіти і виховання зростаючого покоління та популяризації завдань STEM-освіти. Ідея створення лабораторії підтримана Департаментом освіти і науки, управлінням екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації і обласним фондом охорони навколишнього природного середовища.

Екологічна STEM лабораторія – це один з інструментів мотивації для того, щоб розширити спектр діяльності вихованців на заняттях, розвинути креативність та самостійність в майбутніх новаторів, забезпечити зростання інтелектуального та логічного їх рівня, а також якісної підготовки до участі в конкурсах та освітніх проєктах через виховання навичок 21- століття, таких як уміння спілкуватися, працювати в команді та вирішувати проблеми в контексті поточних потреб суспільства.

14 лютого пройшло урочисте відкриття лабораторії. Вихованці закладу з своїми педагогами продемонстрували присутнім можливості придбаних приладів та перші кроки своїх експериментів, обговорили нові ідеї актуальних наукових досліджень і участь у науково-освітніх проєктах різних рівнів. Вітаючи педагогічний та учнівський колективи з відкриттям Екологічної STEM -лабораторії, гості і батьки звернули увагу на те, що завдяки цій події зросте можливість набуття учнями нових практичних навичок, розшириться спектр дослідницьких робіт, пробудиться зацікавленість учнівської молоді до природничих наук. Виступаючі висловили сподівання на подальший розвиток лабораторії і поповнення її новим обладнанням.

Привітати вихованців закладу прийшли начальник управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Білоконь Микола Васильович та заступник начальника відділу Каменецький Василь Миколайович.

Управління екології та природних ресурсів багато років поспіль є ефективним партнером закладів освіти області, зокрема Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, в справі екологічної освіти та виховання, особливо учнівської та студентської молоді. Це спільні природоохоронні акції, масові пропагандистські заходи, екологічні проєкти та конкурси. Окремою сторінкою прописана фінансова підтримка закладів освіти у відповідності з Планом заходів виконання Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року за напрямом «Еколого-просвітницька діяльність».

Так у 2017 році за рахунок коштів обласного спецфонду охорони довкілля профінансовано захід «Створення еколого-просвітницького центру на базі Рукшинської ЗОШ I- III ступенів Хотинського району» у розмірі 100.0 тис. грн.

У цьому ж році було виділено 20.0 тис. грн. на матеріально-технічне забезпечення Заставнівського еколого-натуралістичного центру дітей та юнацтва.

У 2018 році на здійснення заходів з еколого-просвітницької діяльності у навчально-виховному комплексі «Куликівський загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» Герцаївського району з обласного фонду ОНПС виділено 30.0 тис. грн. За рахунок коштів фонду у сумі 100.0 тис. грн. створено еколого-просвітницький центр на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Протягом 2018-2019 років профінансовані заходи з облаштування регіонального Оргуського еколого-інформаційного центру при управлінні екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації у розмірі 80.778 тис. грн.

У 2019 році з обласного фонду охорони довкілля профінансовано:

  • створення еколого-просвітницького центру на базі Кам’янської ЗОШ I-III ступенів Сторожинецького району у розмірі 100.0 тис. грн.
  • створення еколого-просвітницького центру поряд села Михалково Сокирянського району на території НПП «Хотинський» у розмірі 92.0 тис.грн.;
  • модернізація експозиції еколого-просвітницького центру національного природного парку «Вижницький» у розмірі 95.098 тис. грн.;
  • матеріально-технічне забезпечення Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді у розмірі 96.0 тис. грн.;
  • створення еколого-просвітницького центру на базі Горошовецького закладу загальної середньої освіти Юрковецької сільської ради Заставнівського району у розмірі 100.0 тис. грн.;

У цьому ж році на підтримку діяльності еколого-просвітницького центру на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича виділено 25.0 тис. грн.
Адміністрація Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді щиро вдячна всім, хто долучився до цієї події і, щоб реалізувати очікування вихованців, їх батьків та педагогів, ефективно використовувати можливості Екологічної STEM лабораторії, запрошує до співпраці вчителів біології, хімії, екології, керівників творчих обʼєднань, науковців для реалізації спільних проєктів, майстер-класів, навчальних практичних занять тощо.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар